Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

naty1987
27. nov 2011

@dolyjalu dakujem za stranku 🙂 je tam strasne vela mien ale aspon viem kedy ma kto meniny 🙂

nathalie111
27. nov 2011

ahojte,neviete mi poradit,kedy ma meniny Amelia - potrebovala by som nejaky zdroj,kde to najdem...vdaka. 😉

adusska
6. dec 2011

Ja som vždy túžila po Margarétke alebo Grétke...manžel až tak nie..potom sa mi začala páčiť Terezka no a teraz sme sa s mužom zhodli na mene Rebeka....chlapec bude jednoznačne Martin-Matúš....Martin po tatovi a Matúško sa mne strašne páči takže to bude mať takto vymyslené a bude sa v skratke volať podľa iniciálok M.M.M. (Martin Matúš Michalík) 🙂)))))

adusska
6. dec 2011

@anicka1981 no mne to nevyslo....ratala som si terajsie udaje a vyslo tam chlapec, dufam sa to myli....ratala som si aj prve tehotenstvo a vyslo dievca a mala som chalana....

adusska
6. dec 2011

@sasena033 Andrea je pekne....môžete jej hovoriť Andrejka, Aďa,Aďka, napríklad i ja som Andrea a muž mi hovorí Rea, aj to je jedna s prezývok, alebo Adika...aj to je moc pekná prezývka....Alebo Hanka, Tereza, mne osobne sa páči aj AnnaMária, Miriama.....
Také nezvyčajné meno ktoré sa mne moc páči je Nasťa....ale to si radšej nechcem predstaviť ako by ju v škole volali :-/

syslica
6. dec 2011

@nathalie111 Mám neterku Améliu, oslavuje aj podľa slovenského kalendára - na Amáliu 😉 .

majulino
6. dec 2011

ahojte ja som vzdy tuzila po jakubkovi a bianke 🙂 no moj drahy chce len tradicne slovanske mena nakoniec som si vybojovala Maroska ( otec je marian no o tom nechcel pocut ) manzel chcel tomasa ( po jeho bratovi) to som nechcela ja a tak je moroska lebo mojho volaju maros , dievcatko malo byt : katarina, alexandra, ela,ema, katarina-anna, katarina-alexandra... mali sme to tazke ( kadejake numerologicke vypocty...) 😀

jucuska
7. dec 2011

@ktore ahoj, kamoška sa volá Barbora a voláme ju Baja, Barbi, Bajuš, občas Bramborka 😉

mia78
11. dec 2011

ahojte , my máme chlapca Mirka po tatovi vlastne aj ja som Miriam 🙂 dievka je Nina a teraz ak bude dievča som chcela k Ninke Nelu ale všade de sa pohnem počujem to meno 😝 tak bude asi Kamilka alebo Simonka 🙂 a ak chlapec tak neviem ale páči sa my Alex, Alexander,Dávid

damiankad
28. dec 2011

Maminky...nemáte niektoré doma Elisu alebo Kayu?? Potrebujem vedieť či na svk nie je prosblém s týmto menom..vdaka

lupatko
28. dec 2011

Ja som sa rozhodla pre Marka a ak to bude dievcatko tak asi Sára. Ale este sa mi velmi paci Zoe a Sofia. Z chlapcenskych Adrián. Ale casu este dost, tak uvidime ako sa nakoniec rozhodneme a hlavne dohodneme 😀

martina77ba
28. dec 2011

Ahojte 🙂 ja čakám prvé bábätko, bude to dievčatko a bude sa volať Linda. Má tu niekto tiež Lindušku? 🙂

cat
28. dec 2011

@martina77ba ja som strašne strašne chcela Lindušku, rodina ma uplne zrušila 😢 že sa tak volala kedysi pred 25 rokmi naša mačka 😒 no aj tak je to moje najjj meno,hoci moja malá je Simonka.

martina77ba
28. dec 2011

cat Simonka je tiež pekné meno 🙂 Mne zase hovorili, že sa tak pred X rokmi volala tá karatistka z toho filmu - Linda Vesprémiová (alebo ako sa to píše) a že tiež sa tak volá niekoho pes 🙂
No je mi to jedno, všetci sú proti, ale s manželom sa tešíme na Lindušku. Tak možno ešte budeš mať niekedy Lindu, nie? 🙂

martina77ba
28. dec 2011

@cat Simonka je tiež pekné meno Mne zase hovorili, že sa tak pred X rokmi volala tá karatistka z toho filmu - Linda Vesprémiová (alebo ako sa to píše) a že tiež sa tak volá niekoho pes
No je mi to jedno, všetci sú proti, ale s manželom sa tešíme na Lindušku. Tak možno ešte budeš mať niekedy Lindu, nie?

mape
28. dec 2011

@damiankad ahoj mi mame Elissu Sarah sice zijeme v zahranici, ale ked sme doma nemali sme s nim nikde problem. Elissa je vlastne slovencine Eliska 🙂

cat
28. dec 2011

@martina77ba urobte si po svojom, čo tam po ostatných..mne to tolko otlkali o hlavu až sa mi samej zdalo,že naozaj nemusim mať po tych našich mačkách Lindách/nebola len jedna/ ešte aj dcéru Lindu. No keby sa mi zadarilo 3. bábo a dievčatko, už by bolo Linduškou naisto 🙂 Tak teda všetko dobré, vybrali ste krásne meno 😉

lupatko
28. dec 2011

ja som pre dievčatko veľmi chcela Sára Olívia, ale priateľ ma s tým hneď zrušil, že to čo je za meno Olívia, že si z nej budú robiť srandu a budú ju volať oliva. Aj Laura sa mi veľmi páčilo, ale vraj si samé zvyknú hovoriť, že sa volajú larva, tak to ma dosť odradilo.

martina77ba
28. dec 2011

@cat Ďakujem 🙂 aj tebe všetko dobré 🙂 Keď bude tretie a bude to Linda, daj vedieť

monika2606
28. dec 2011

@lupatko Laura je krásne meno, moje obľúbené a mna by ani tá larva neodradila veru, ale odradil ma môj manžel a hneď ma zrušil 😀

monika2606
28. dec 2011

My budeme mať Lucku

lupatko
28. dec 2011

@monika2606 dobrý výber, aj ja som Lucka 😉 nám sa snáď zadaril malý Marko

koran
28. dec 2011

Kočky ahojte, čo hovoríte na meno+priezvisko Tobiáš Orel? Dá sa alebo radšej mám vymýšlať iné? 😒

monika2606
28. dec 2011

@lupatko hihi tak to máš potom veľmi pekné meno 😉 Aj Marko je pekné meno, tak držím palčeky, ale hlavne nech je zdravučký alebo zdravučká

monika2606
28. dec 2011

@koran no podľa mňa môže byť 😉

lupatko
28. dec 2011

@monika2606 Ďakujeme 🙂

damiankad
28. dec 2011

@mape ahoj...ano viem ze je to eliska to sa mi nepaci je hnusne...a ako ju volate elisa alebo eliza??

livka299
28. dec 2011

@lupatko Ja som Lívia a niekto ma aj vola Oliva. Ale nie výsmešne. Moja dcérka sa mala volať Sarah Olivia ale pred pôrodom som to zmenila na Sabinu 😉

lupatko
28. dec 2011

@livka299 mna to ani nenapadlo, ale ked sa priatelovi nepaci, tak co uz.... Sabina je pekné meno 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre