Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

lucinka1104
1. feb 2012

Alex, Alexander, Adrian, Daniel, Dominik, Damián, Sebastián, Oliver, Tomáš , Tobias, Nikolas, Jonas, Leonard, Seimon, Christian, Roland je ich spustu preto si neviem vybrať

slnieckolu
1. feb 2012

dievcenske- Lucia, Lívia, chlapcenske - Richard 🙂

lucinka1104
1. feb 2012

Vyberte z týchto teda dve a ja si vyberem Alexander a Oliver?

abbeylee
1. feb 2012

@zu2za3na tamara radová ... to je ok 🙂 aj ked neviem stale sa mi to nejako na sto percent nepozdava 😀

zu2za3na
1. feb 2012

@abbeylee no podľa mňa je to originálne...úplne v pohode, vôbec to neznie čudne, je to pekné

lucisa
1. feb 2012

@abbeylee podle nějakých doporučení a rad jazykovědců by se pro snadné vyslovování a nesplývání písmen a slabik měla volit taková kombinace jména a příjmení, aby se to nebilo a hlavně dobře vyslovovalo:
TamaRA RAdová
DagmaR Rubínová
MareK Krámský
ProkoP Pokorný
ArnoŠT ŠTěpán
PeTR RTyňský
Když tahle spojení jména a příjmení budeš chtít vyslovit, bude ti breptat pusa, stejně tak by se neměla dávat jména, která s příjmením tvoří dlouhou řadu jedné samohlásky, protože pak to zní nesrozumitelně:
Alan Halama
Jiří Bílý....

A poslední věc, nemělo by se to ani rýmovat (Matouš Palouš, Radek Hádek, ...), protože to může znít směšně, příp. volit jméno takové, aby se nemohlo zaměnit za jiné použítím části příjmení: Světla Nahodilová, lze v mluvené podobě zaměnit za Světlana Hodilová... apod.

Ale v konečné fázi si to každý rodič rozhodne sám, pokud se mu něco líbí, tohle nahoře jsou jen obecná doporučení 😉

kattarinab
1. feb 2012

@lucinka1104 Adrian, Daniel...

mamina06
2. mar 2012

Ahojte,chodi tu ešte niekdo?Poradte mi prosim pri vybere mena pre našu bambulku,je to velka dilema,mne sa pačia uplne ine mena ako mojmu manželovy.Ja som skor za tie americke a moj manžel klasiku.Mame doma už synčeka a vola sa po tatikovy Palko-na to som pristupila,lebo mu na tom velmi zaležalo.Teraz keby to bol chlapec,volal by sa Nicolas.Lekar nam však povedal,že to bude vytužene dievčatko-ja som si roky predstavovala,že ked to bude dcerka bude sa volat Megan-budeme ju prezivat Meggy,velmi sa mi pači to meno.Lenže manžel chce Kristinku,Valeriu,Lauru a naš synček aj s babkou radia Tamarku.Hovoria,že ku Palkovi pojde skor nejaka klasika ako moderne.čo si o tom myslite?velmi pekne dakujem za nazory...

pralinka25
2. mar 2012

no tvoj manzel si uz raz vybral zo slusnosti by to tento krat mohol povolit tebe ked uz sme pri tom. ked jemu zalezalo na mene si suhlasila tak ked na tomto zalezi tebe bolo by fer nechat ti ho

slnieckolu
3. mar 2012

@mamina06 Ja by som sa priklonila na stranu tv.manzela a rodinky...k Palkovi sa urcite hodi nejake "nie zahranicne" meno...a tiez vela zavazi priezvisko pri vybere krst.mena...

lucinka1104
4. mar 2012

@mamina06 ja by som dala Palko a Petronela a volala by som ju doma Nely,Nela,Nelka Petronelka,

lucinka1104
4. mar 2012

@slnieckolu a tvoja malá sa ako volá?

lucinka1104
4. mar 2012

@slnieckolu a z tých mojich chlapčenských v príspevku uplne hore by si mi ktoré poradila?

anjelicek26
4. mar 2012

@mamina06 - ja osobne - vyberat meno podla surodenca je uz aky dovod (?) Ved spolu v zivote nebudu ani v jednej triede, ani nic... keby to boli dvojicky bolo by to ine... ale takto? Na mene sa musite zhodnut, to je jasne, ale meno sa musi hodit k priezvisku, nie k bratovi!

slnieckolu
4. mar 2012

Lucinka1104 Moja mala sa vola Lucia 😉 obom s manzelom! sa nam pacilo..

lucinka1104
4. mar 2012

@slnieckolu aj mne ale po mne nechcem 😀

slnieckolu
4. mar 2012

Tiez som rozmyslala,ci bude dobre dat po mne..ale nelutujem..sedi jej velmi,aj v brusku ked bola sme ju tak volali,tak sme to uz nemenili..

maribell
4. mar 2012

my sme sa s manželom dohodli že keď bude dievčatko tak bude Margarétka .. ( bude to naša malá kvetinka 🙂...) ..aa keď to bude chlapec tak bude alexander :D ale ešte nemáme zmáknutú situáciu keby sú to náhodou dvojičky (dve deti rovnakého pohlavia ) ...od každého pohlavia máme iba jedno meno :D

mamina06
4. mar 2012

@lucinka1104 dakujem za odpoved,no Petronelku by som nechcela,lebo už jednu v rodine mame a brat ma zasa Nelu,takže to je dost podobne a s tich mien,ktore som napisala,by sa ti ake pozdavalo?A tie tvoje mena,z nich sa mi najviac pači Nikolas-toho by som dala aj ja alebo Tobias-to su aj moje dva topy.

mamina06
4. mar 2012

@slnieckolu dakujem a z tich mien čo som uviedla,by sa ti ktore najviac hodilo ku Palkovi?

mamina06
4. mar 2012

@anjelicek26 dakujem,ked mi mame velmi zložite priezvisko-Zuščáková a k nemu neviem či sa hodi nejake meno,ak by ste mali nejaky napad rada privitam,ale nechcem uplnu klasiku a s tich čo som uviedla,by išlo ktore najviac?

anjelicek26
4. mar 2012

@mamina06 - co tak Stella? Je to taky kompromis medzi slovenskym a zahranicnym menom a s priezviskom by sa to nebilo. A Pavol & Stella by tiez slo, ked uz to manzela tak trapi 😅

mamina06
4. mar 2012

@maribell to meno,čo som velmi chcela Megan-(Meggie) je odvodene od Margaretky a znamena to perla,takže ak by bola niekedy v našom kalendari mali by byt spolu napisane,myslim že je to 10.juna a ja mam presne aj termin 17 a 24.juna,takže ešte v jeden mesiac dva sviatky.

mamina06
4. mar 2012

@anjelicek26 ked som manželovi oznamila,že čakame dievčatko,tak chcel od začiatku Kristinku,potom niekde počul Viktoriu-to sa mne vobec nepozdava a teraz by pristupil aj so synčekom na Tamarku,ale o tej mojej Megan ani počut-je to take škarede meno?Velmi sa mi pači aj Jasmin,ale to by tiež asi nechcel.o Stelle som nikdy nepremyšlala a maš ešte nieaky typ?

anjelicek26
4. mar 2012

@mamina06 - mne Megan Zuscakova nejako nereze, v tom ma manzel pravdu, ale niektore mena su proste srdcovka. Je to fakt klasika slovenske meno a k tomu sa neda priradit kazde zahranicne meno. Viktoria, Kristinka, Tamarka, to su vsetko velmi velmi caste mena momentalne a mozu sa ich v skolke stretnut aj tri 😖 To by som ja dcerke nespravila. Teda spravila - ale zijeme v zahranici a jej meno je tu velmi zriedkave 😉 Teda ziadnu dalsiu Alexandru nepozname ;)

No co sa mne paci je este Zara - ale dve Z po sebe u vas asi nie alebo Leonor - ale to mi drahy zrusil, ze jej budu hovorit "lenor" teda avivaz, no ja neviem, my este tak daleko s menami nie sme, planujeme mimi tak o tri roky.. Ela, Ema, Sofia, Nela, Timea.. ale aj to... vsade toho plno.

mata128
4. mar 2012

My čakáme Alexka,mala to byt Alexandra,ald pan doktor nam povedal,ze z toho uz nijako Alexandru nespravime,tak bude Alexko

mamina06
4. mar 2012

@anjelicek26 však to je to,že nechcem take meno ked na nu zavolam sa otočia ešte dalšie tri dievčatka,ako napr.Sofia-len v panelaku mame štyri a tu Megan som ešte nepočula...Nelu,Timeu a Lindu maju bratia...no je to velmi tažke s timi menami,ani som si nemyslela,že to budem mat taketo tažke,aj sa mi v noci o tom sniva 🙂 ,dufam že do juna niečo vymyslim

lienkapp
4. mar 2012

ahojte aj ja sa pridám. My sme ešte len v štádiu snaženia, ale už vyberáme mená. Manžel chce strašne Jozefa, po sebe, ale ja strááááááááášne nechcem. Nakoniec sa mu páči aj Mathias, len neviem ako ho budeme volať. Dcérka mala byť Michaela lenže to dali kamaráti, potom sme chceli Kristínku to dala manželova sesternica. Takže nakoniec asi bude Lucia (manžel chce). Podľa mňa hormóny urobia ešte svoje, ale ten Mathias asi zostane.

anjelicek26
4. mar 2012

@mamina06 - nerozmyslali ste dat dve mena? Megan je skutocne nezvycajne, ale v kombinacii s priezviskom to mozno fakt nebude dobry napad, mozno ako druhe meno.

aspinka
4. mar 2012

ked sa chcete vyhnut castym menam treba sledovat fora a aj internet ake mena v akom obdobi su caste. V kazdom obdobi su nejake TOP mena. Ked som bola mlada ucitelka pred xy rokmi mala som plnu triedu kristiniek, tamariek, katariniek, viktoriek zrazu prisla v septembri do skolky Ema sanka mi padla fuuuha to je krasne netradicne meno ked raz budem mat babo dam mu take meno... nemusim vam pisat ake meno bolo popularne ked som cakala malu vsetky boli Emi 😀 tak som dala Ela ale napriklad v tomto obdobi uz by som si ani Elu nemohla dovolit dat. Mala nema v triede v skole ziadnu Elu ked chodila do skolky boli v celej skolke dve tak som to nejako ustala 😉 pre chlapca som mala Oliver co je je zase castejsie teraz ale pred rokom sme cakali chlapca Oliver sa nam uz nepacil tak sme dali Tobiho aj by mi to bolo vyslo ze nie je v nasom okoli caste keby som sa nepochvalila rovnako tehotnej susede takze dala Tobiáša aj ona ale bez znamienok 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre