Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

bleelka
11. mar 2012

@marcincinova mne sa moc nepaci ked davaju rodicia mena po sebe. Ale meno Jan ako take je krasne 🙂

petra0801
11. mar 2012

@bleelka Práveže kôli tomuto sme to zmenili,aby neboli zbytočné rozruchy a to každý by si ho hned odbil a nolo by po celom meninovom dni,lebo každy by sa venoval Vianociam.Takto to bude lepšie si myslim aj s priatelom. 😀

bleelka
11. mar 2012

baby este prosim o radu, odhliadnuc od toho ci sa viac hodi k priezvisku, ktore z tychto mien sa vam viac paci? Daniela alebo Timea? Skusala som pozerat aj vyznam mena, Daniela ma taky priemerny a Timeu som vobec nenasla 😒 vdakaaa

boska79
11. mar 2012

@bleelka pozri si podla znamenia, ktore meno sa k danemu znameniu hodi.. meno ma dost velky vplyv na osobnost, tak nech mu je na uzitok

deejane
11. mar 2012

@bleelka Keby som tebou tak určite Timeu... Alebo skús niečo netradičnejšie ak máte netradičné priezvisko 😎

bleelka
11. mar 2012

@deejane dakujem, no manzel chce len tradicne, uz s Timeou nie je na 100 % stotozneny, ale na toto by som ho este ukecala... on chce take, ze Katarina, Martina... k priezvisku sa nam hodi vacsina mien, to je ten problem...

danjelca
11. mar 2012

@bleelka Danielka som ja a je to najkrajšie meno...ja dokonca uvažujem nad Danielkou juniorom🙂

deejane
11. mar 2012

@bleelka Keby si mám vybrať slovenské tak jednoznačne Simonu,je to krásne meno 😵 to ako neváham ani sekundu 😎

danjelca
11. mar 2012

@bleelka budu ju volať všelijako Dani, Danka, danuška, Danielka, danči, a všetky su pekné

bleelka
11. mar 2012

@danjelca no vsak prave to ma odradza, lebo Dana, Danka su aj Dany, Danice a Daniely. Nam sa paci Daniela, Danielka, Dani, Danuska. Ale nie Dana a menej Danka. Bude asi blizenec a toto meno by len podciarkovalo povahu blizenca, lebo mi to pride to iste charakteristika mena a znamenie.
Timea sa da povedat krajsie, aj Tima je jemnejsie ako Dana. Timejka, Timinka, Timka, Timuska, ale zas manzel s tym nie je na sto pro stotozneny a v kalendari je len v tom rozsirenejsom. Vyznam mena ma super, ze je dobrucka co by sedelo s jej doterajsou povahou v brusku... Ani neviem, ze ju tam mam 😉 fakt neviem, mam pocit, ze nase dieta bude bez mena co sa nevieme rozhodnut, uz sme tolko mien prebrali, ze manzo je z toho total znechuteny 😖

bleelka
11. mar 2012

@danjelca ty si Daniela? Ako ta najcastejsie volaju? Asi Danka, ze? A nevadi ti to? Paci sa ti tvoje meno, teda si rada, ze sa tak volas? 🙂

gabika84
11. mar 2012

@bleelka neda mi nereagovat 🙂 ja som Gabriela, budem mat 28 rokov a za cely moj zivot mi povedali Gaba mozno 2 ludia. vsetci ma volaju Gabika, chalani ma obcas volali Gabi, Gabča.. mala som spoluziacku, tu volali v skole Gaba. ale len preto, ze sa tak sama predstavovala a bola tak trochu chalansky typ. mne sa inak paci aj spominane meno Lea. kratke, pekne a uz sa moc nepouziva, co je podla mna skoda.

danjelca
11. mar 2012

@bleelka skus sa jej prihovárať ..njprv jedným potom druhým menom..nepozerj na to ako sa to dá skrátiť..pre teba to bude timuška alebo Danielka..to je hlavné...predstavuj si rozne situácie ked zaspávaš , napríklad stojí naa chodbe otočená chrbtom k Tebe a zavolaj ju ..Timuška? Danielka? pocit ti sám napovie...a prvé meno ber! 🙂

bleelka
11. mar 2012

@gabika84 tak potom super, len mna stale mataju zakerne decka v skole a musim zvazovat najskaredsiu podobu kazdeho mena 😀 nechcela som sa nikoho dotknut, ja mam manzela Gabriela a aj svokra je Gabriela, tak by sa aj potesili. Hodilo by sa to k Michaele co je prva dcerka. Sa smejem, ze ak by sme teraz dali Danielu a nahodou by bolo aj tretie a baba, urcite by sme dali Gabrielu a boli by tri gracie: Michaela, Daniela, Gabriela 😀 😀 😀

danjelca
11. mar 2012

@bleelka j som velmi rada..príde mi také vznešené...a nasledujuce roky bude malá s týmto menom pomaly jediné..samé lejky, nelky, sofinky, tamarky...Danieliek nikdy nebolo vela ani nebude a je to uplne aristokratické talianske meno..v zahraničí ho tiež nebudu komolit...Inak mne vraveli v škole aj dana, ale to na základke, a to práveže ako pubertáčky sme nechcli byt danky, zuzky no a teraz Danka, Dani, Daniela, Danielka....Dancúlik:DD

bleelka
11. mar 2012

@danjelca skusala som, akosi viac Timejka, ale aj Danielka sa mi pozdava, je to tak skoro pol na pol..asi tomu este necham cas.. len musim aj muzikove prianie zobrat do uvahy, tak ak ja som priklonena k Timejke a on k Danielke, tak sme tam, kde sme boli 😒

danjelca
11. mar 2012

@bleelka ešte teda pozri ako má meniny, Daniela je v januári...kedy Timea? aby neoslavovala pokope🙂)

danjelca
11. mar 2012

a čo vravíte na Soňu..Soničku? tých tiež nie je veľa.

bleelka
11. mar 2012

@danjelca dakujem ti velmi pekne za radu, nazor, skusenost, tip. Si zlata, dakujem!

bleelka
11. mar 2012

@danjelca Daniela tusim 3.1 a Timea 3.5, termin mam 18.6., cize je to asi jedno, potom skor Danielka, nech je vacsi odstup, ale zas je to hned po vianociach, tak je to asi jedno...
Sonicka je pekne, ale nejak nikdy nevzislo z vyberu ked sme nie raz krizovali kalendare...

something
11. mar 2012

Ahojte...ja som velmi chcele Gregora, ale priatel nesuhlasi s ,,netredicnymi,,menami...skoda..Tak sme sa nakoniec zhodli na Martin alebo Marek....A dievcatko bude Linda....Niektore netradicne mena tiez nemusim...napriklad minule som tu videla dievcatko menom Talia..fakt super, volat sa ako auto...Ale fantazii sa medze nekladu a ak su rodicia spokojni, tak je jedno co si mysli okolie.

danjelca
11. mar 2012

dievčatá tak mi dajte tipy, hladám mäkké dievčenské meno, lebo priezvisko máme dosť tvrdé...
može byť aj dlhšie..napadá vás niečo? a nemusí to byť teraz modny hit🙂

annie6
11. mar 2012

@bleelka ja mam sestru aj mamku Danielku 🙂 a sestra chcela ked bude mat dievcatko tiez jej dat to meno, podla mne pekne 🙂 a malokedy ju niekto volal Dana :D skor Daniela ked uz, ale doma hoc ako...Danuska, Dancuľa, Danka...len pekne :D

bleelka
11. mar 2012

@danjelca mna makke napadaju len kratke: Mia, Lia, Lea, Ema, Emilia, Sofia, Livia, Monika...vacsinou tie co maju v mene i, alebo co sa makko vyslovuju po de, te, ne, le, di, ti, ni, li...

bleelka
11. mar 2012

@annie6 dakujem. a ked napriklad na nu chcela mamina zakricat na hrisku alebo ked utekala a chcela ju zastavit, alebo okriknut, ako na nu zakricala?

bleelka
11. mar 2012

@something to je asi problem vsetkych chlapov, vsetci chcu tradicne mena, alebo aspon tie, co su v klasickom kalendari.

sandrika1986
11. mar 2012

Moja prvá dcérka sa volá Nicol. 🙂 Pre druhé dieťatko mám vybrané mená : dievča : Vivien 🙂 Pre chalana : Lucas .

annie6
11. mar 2012

@bleelka Dani stoj! :D ked kricala tak vascinou bez mena :D

bleelka
11. mar 2012

baby, to je uz fakt sila do akych extremov ja zachadzam. pozerala som povod a vyznam mena a zistila som, ze manzel, ja, dcerka mame vo vyzname mena nieco Bozie, s Bohom a kebyze dame aj Danielu ako druhu dcerku, tak ta ma tiez:
Jana - Boh je milostivy
Gabriel - muz Bozi, silny je Boh
Michaela - ako Boh, Bohu podobna
Daniela - Boh rozsudil, Boh je sudca

no budeme Bozia rodinka 🙂

bleelka
11. mar 2012

@danjelca a uz viete ze bude dievcatko? ja som meno zacala riesit az ked som vedela ake bude pohlavie. O jednu starost menej, nemusim vyberat aj chlapcenske 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre