• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

21. októbra 2016 
ja mám Saskiu a Júliu :slight_smile:
18. máj 2012 o 13:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
ja by som chcela pre chlapca urcite Martin (rodinna tradicia, ale aj bez toho sa mi velmi paci) a pre dievca mozno Silvia, Michaela alebo Alexandra.
18. máj 2012 o 14:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja mam Celine Marie a kedze v buducnosti planujeme dalsie babo, tak ak bude znovu dievca tak bude Loriana Ella a ak chlapec, tak bude Jannick Julian (to sme chceli uz pri prvom) :slight_smile:
18. máj 2012 o 14:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Ahojte, neviete alebo nestretli ste sa niektora s menom Natally? bo ho nikde nemožem najst aky štat ho ma alebo ak viete aj Nataly v ktorom štate. bo mame dilemu nevieme či je s i alebo y, lepšie povedane či sa vobec take meno može dať na slovensku bo som tu čitala že ked je nejake meno čo nieje v kalndari že treba z ambasady štatu kde sa najviac použiva nejake potvrdenie?. Dakujem
19. máj 2012 o 16:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Saška, Nataša, Emily, Dianka, Natalia?
19. máj 2012 o 17:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mianpa nepozeraj na riadne klasicke kalendare, skus sa este pozriet na nete na menny kalendar-tam su na jeden den rozne variacie mien , ktore v tych klasickych stolovych nie su. Ak tam nic, tak fakt niekde inde :slight_smile:
19. máj 2012 o 17:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mimi126 praveze to uz mam vsetko precmuchane, no nic. Ale dakujem za radu.
19. máj 2012 o 21:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mianpa na každej matrike majú zoznam u nás dovolených mien. My sme chceli meno Leon, matrikárka našla dokonca aj verziu Léon. Tak sme sa rozhodovali priamo na mieste. Neboj nič,oni vás usmernia,ale nenechaj to iba na manžela, známa takto poslala muža samého na matriku a namiesto klasického Nikola majú Nicole. :grinning: Skús si pootvárať kompletné zoznamy, možno to tam nájdeš. http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-8&sprava=najcastejsim-menom-ktorym-rodicia-pomenovali-svoje-dieta-v-roku-2010-je-jakub
19. máj 2012 o 22:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mianpa narýchlo som to mrkla, vidím tam Natali...
19. máj 2012 o 22:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petkave dakujem za tip, mrknem tam
19. máj 2012 o 22:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mianpa tak nevím, jaké přesně máte na SK zákony ohledně jmen. My tady máme jednu expertku, soudní znalkyni, podle jejíž knížky se řídí všechny matriky, ale když se podíváš na tohle:
http://www.kdejsme.cz/jmeno/Natally/hustota/
jedna zajímavá stránka se skutečnými jmény v naší republice, tak 2 přesně takto psaná jména u nás existují, což znamená, musela je potvrdit i ona znalkyně, že už někde ve světě existují. :wink:
21. máj 2012 o 14:31  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@lucisa diki za info,jedna mamičk mi tu poradila oficialnu stranku matriky SR.
21. máj 2012 o 14:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
21. máj 2012 o 15:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@alure Nataly sa da dat na slovensku pozerala som to cez stranku matriky, len sme chceli Natally, ale šak to už to L hore dole. Ďakujem za radu
21. máj 2012 o 15:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte :slight_smile: mne sa páči Karolína,Timea,Diana a chlapček Tobiasko alebo Kevin...
21. máj 2012 o 15:22  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte..ja som chcela Samuela, alebo Martina po manželovi...ale manželov bratranec je priezviskom Samuel takže to sme vylúčili..a Martina tiež nechcel že ked je on načo aj malinký...no tak nakoniec vybral Marko...fajne..nad dievčatom sme ani nerozmýšlali ale mne sa pači Melánia a Melissa.. ked nahodou bude druhý chlap tak bude Maxim :wink: páči sa mi aj Tobias...ale chcema na M takže uvidíme
22. máj 2012 o 11:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte baby... my sme prve babatko chceli simonku aj sme si teda mysleli ze to bude dievcatko a chlapca sme napisali šimon.. a mame šimonka cize pri druhom simonka by bolo uz asi hlupe.. ale premyslam nad zarou alebo sarikou a chlapec neviem vobec daniel je pekne alebo lukáš/lucas neviem :slight_smile: bejby este nieje ani na ceste ale uz uvazujem ostosest :slight_smile:
25. jún 2012 o 22:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja by som chcela Michaela, ale tu na Slovensku sa používa Michal,
9. júl 2012 o 12:37  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mamicka123123123 ahoj,uz aj tu sa pouziva Michael :wink:
9. júl 2012 o 12:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@mianpa ahoj,prosim cez aku stranku si to pozerala?To si si tam zadala meno a ukazalo ti,ci ho mozes dat alebo nie?das mi prosim link?
9. júl 2012 o 12:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mianpa ja mám dcerku Natalie Sofia
9. júl 2012 o 12:42  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@janulap ahoj, jedna mamička mi tu odporučila stranku ministerstva vnutra http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-8&sprava=najcastejsim-menom-ktorym-rodicia... ale podla mna si možeš dat ake chces bo na matrike ani nepozerala či to meno je v nejako zozname.
9. júl 2012 o 13:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja mám syna - Sebastian Jesse, teraz plánujeme druhé: keby bolo dievčatko, tak Rebeka Zoe a keby chlapček, tak Leonard alebo Simeon :slight_smile: . Páči sa mi aj Dominik, ale manžel je proti :confounded:
9. júl 2012 o 13:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mamicka123123123 Ja mám Michaela :slight_smile:
@davidka27 nakoniec sme dali Nataly, nič ma tak nenaštve ako ked sa niekto opýta a ako sa volá, Nataly , , ano Natálka, určite sa stim stretávaš, ja som ale chcela s dvomi l ale potom som to už neriešila.
@mianpa ja ju vačšinou volám aj tak NAťka
9. júl 2012 o 13:10  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tynamartina
Takže nebude s tým menom žiaden problém :slight_smile: To som rada. Je to krásne meno.
9. júl 2012 o 13:22  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja Naty
9. júl 2012 o 13:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mamicka123123123 Nie nebude a nebola ani pre 5 rokmi :slight_smile: Len si daj pozor na doklady aby ti to dobre napísali. Mne vydali zdravotnú kartu a na nej Michal skoro ma porazilo. Keď sa ma pýtali že prečo Michlael a nie Michla, veď aj dievča je Michaela a nie Michala :wink:
9. júl 2012 o 13:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tynamartina Záleží predsa na každom písmene. Ok. Ďakujem. :wink:
9. júl 2012 o 13:33  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok