Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

excelent1
18. máj 2012

ja mám Saskiu a Júliu 🙂

sweetlemon
18. máj 2012

ja by som chcela pre chlapca urcite Martin (rodinna tradicia, ale aj bez toho sa mi velmi paci) a pre dievca mozno Silvia, Michaela alebo Alexandra.

dani84
18. máj 2012

ja mam Celine Marie a kedze v buducnosti planujeme dalsie babo, tak ak bude znovu dievca tak bude Loriana Ella a ak chlapec, tak bude Jannick Julian (to sme chceli uz pri prvom) 🙂

mianpa
19. máj 2012

Ahojte, neviete alebo nestretli ste sa niektora s menom Natally? bo ho nikde nemožem najst aky štat ho ma alebo ak viete aj Nataly v ktorom štate. bo mame dilemu nevieme či je s i alebo y, lepšie povedane či sa vobec take meno može dať na slovensku bo som tu čitala že ked je nejake meno čo nieje v kalndari že treba z ambasady štatu kde sa najviac použiva nejake potvrdenie?. Dakujem

natasja123
19. máj 2012

Saška, Nataša, Emily, Dianka, Natalia?

mimi126
19. máj 2012

@mianpa nepozeraj na riadne klasicke kalendare, skus sa este pozriet na nete na menny kalendar-tam su na jeden den rozne variacie mien , ktore v tych klasickych stolovych nie su. Ak tam nic, tak fakt niekde inde 🙂

mianpa
19. máj 2012

@mimi126 praveze to uz mam vsetko precmuchane, no nic. Ale dakujem za radu.

petkave
19. máj 2012

@mianpa na každej matrike majú zoznam u nás dovolených mien. My sme chceli meno Leon, matrikárka našla dokonca aj verziu Léon. Tak sme sa rozhodovali priamo na mieste. Neboj nič,oni vás usmernia,ale nenechaj to iba na manžela, známa takto poslala muža samého na matriku a namiesto klasického Nikola majú Nicole. 😀 Skús si pootvárať kompletné zoznamy, možno to tam nájdeš. http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-8&sprava=naj...

petkave
19. máj 2012

@mianpa narýchlo som to mrkla, vidím tam Natali...

mianpa
19. máj 2012

@petkave dakujem za tip, mrknem tam

lucisa
21. máj 2012

@mianpa tak nevím, jaké přesně máte na SK zákony ohledně jmen. My tady máme jednu expertku, soudní znalkyni, podle jejíž knížky se řídí všechny matriky, ale když se podíváš na tohle:
http://www.kdejsme.cz/jmeno/Natally/hustota/
jedna zajímavá stránka se skutečnými jmény v naší republice, tak 2 přesně takto psaná jména u nás existují, což znamená, musela je potvrdit i ona znalkyně, že už někde ve světě existují. 😉

mianpa
21. máj 2012

@lucisa diki za info,jedna mamičk mi tu poradila oficialnu stranku matriky SR.

alure
21. máj 2012
mianpa
21. máj 2012

@alure Nataly sa da dat na slovensku pozerala som to cez stranku matriky, len sme chceli Natally, ale šak to už to L hore dole. Ďakujem za radu

karolinava
21. máj 2012

ahojte 🙂 mne sa páči Karolína,Timea,Diana a chlapček Tobiasko alebo Kevin...

moncicka27
22. máj 2012

ahojte..ja som chcela Samuela, alebo Martina po manželovi...ale manželov bratranec je priezviskom Samuel takže to sme vylúčili..a Martina tiež nechcel že ked je on načo aj malinký...no tak nakoniec vybral Marko...fajne..nad dievčatom sme ani nerozmýšlali ale mne sa pači Melánia a Melissa.. ked nahodou bude druhý chlap tak bude Maxim 😉 páči sa mi aj Tobias...ale chcema na M takže uvidíme

lienka1601
25. jún 2012

ahojte baby... my sme prve babatko chceli simonku aj sme si teda mysleli ze to bude dievcatko a chlapca sme napisali šimon.. a mame šimonka cize pri druhom simonka by bolo uz asi hlupe.. ale premyslam nad zarou alebo sarikou a chlapec neviem vobec daniel je pekne alebo lukáš/lucas neviem 🙂 bejby este nieje ani na ceste ale uz uvazujem ostosest 🙂

mamicka123123123
9. júl 2012

Ja by som chcela Michaela, ale tu na Slovensku sa používa Michal,

janulap
9. júl 2012

@mamicka123123123 ahoj,uz aj tu sa pouziva Michael 😉

janulap
9. júl 2012

@mianpa ahoj,prosim cez aku stranku si to pozerala?To si si tam zadala meno a ukazalo ti,ci ho mozes dat alebo nie?das mi prosim link?

davidka27
9. júl 2012

@mianpa ja mám dcerku Natalie Sofia

mianpa
9. júl 2012

@janulap ahoj, jedna mamička mi tu odporučila stranku ministerstva vnutra http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-8&sprava=naj...... ale podla mna si možeš dat ake chces bo na matrike ani nepozerala či to meno je v nejako zozname.

kukku
9. júl 2012

Ja mám syna - Sebastian Jesse, teraz plánujeme druhé: keby bolo dievčatko, tak Rebeka Zoe a keby chlapček, tak Leonard alebo Simeon 🙂 . Páči sa mi aj Dominik, ale manžel je proti 😖

tynamartina
9. júl 2012

@mamicka123123123 Ja mám Michaela 🙂

mianpa
9. júl 2012

@davidka27 nakoniec sme dali Nataly, nič ma tak nenaštve ako ked sa niekto opýta a ako sa volá, Nataly , , ano Natálka, určite sa stim stretávaš, ja som ale chcela s dvomi l ale potom som to už neriešila.

davidka27
9. júl 2012

@mianpa ja ju vačšinou volám aj tak NAťka

mamicka123123123
9. júl 2012

@tynamartina
Takže nebude s tým menom žiaden problém 🙂 To som rada. Je to krásne meno.

mianpa
9. júl 2012

ja Naty

tynamartina
9. júl 2012

@mamicka123123123 Nie nebude a nebola ani pre 5 rokmi 🙂 Len si daj pozor na doklady aby ti to dobre napísali. Mne vydali zdravotnú kartu a na nej Michal skoro ma porazilo. Keď sa ma pýtali že prečo Michlael a nie Michla, veď aj dievča je Michaela a nie Michala 😉

mamicka123123123
9. júl 2012

@tynamartina Záleží predsa na každom písmene. Ok. Ďakujem. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre