Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

fadama
22. aug 2016

@aniele Viem ze to znamena nadej no ani to nepomaha ☹

moni73
22. aug 2016

@fadama
@emarekova pridávam sa do "rodiny" 10,5 ročná dcéra Naďa. Najkrajšie meno na svete. Je aj krstena Naďa, Nadežda mi bola cudzia, vyberať dnes, tak je Nadežda. U mňa úplná spokojnosť.

moni73
22. aug 2016

@fadama ty kks, ja som čakala, že si Fadama!😁

fadama
22. aug 2016

@moni73 Som rada ze aspon pre niekoho je to meno najkrajsie na svte.... 🙂

emarekova
22. aug 2016

@moni73 tak vitaj 😀 my sme krstili Nadezda 😉

fadama
22. aug 2016

@moni73 😀 😀 😀 😀 fadama je poskladane z mena mojho syna a priatela a mna.

moni73
22. aug 2016

@emarekova
@fadama výber bol: Naďa, Soňa, Zoja, vlaďa. Mňa to skrátka k tým mäkkým ruským menám ťahá... A už si pomaly u dcéry vybavujem vnučku soničku.😉

fadama
22. aug 2016

@moni73 mne sa viac pacia mena ktore zneju jemne bez makcena.

emarekova
22. aug 2016

@moni73 ja som od zakladky chcela Viktoriu,ale presedlala som na Nadienku a neupustila,muz s tym nemal ziadny problem a inak,tiez sme rozmyslali,ze druhej dame nieco take (Nasta) 😉 nakoniec sme dali Emu

fadama
22. aug 2016

@emarekova Viktoria je krasne meno 🙂

emarekova
22. aug 2016

@fadama ale je ich vela 😉

fadama
22. aug 2016

@emarekova Ano je ich velmi vela, paci sa my napr; Salome.

emarekova
22. aug 2016

@fadama to je pekne,ale neviem si ho predstavit realne dat tietatu

fadama
22. aug 2016

@emarekova mat dceru tak by som mozno nad nim aj uvazovala ale je to tazke vybrat jedno meno ked su viac krasnych mien. 🙂

moni73
22. aug 2016

@fadama minidietatku by nikto nerozumel ako sa vola. Zažila som u chlapca s nevšedným menom, ktorý ho musel vždy viackrát opakovať - dosť frustrujúce. A keď bude vacsie, je to jasná saláma.... Pre deti teda.

lara1507
22. aug 2016

My máme Igora po tatinkovi 😊

emarekova
22. aug 2016

@fadama ved to..a je vela mien,ktore sa mi napr.pacia,ale osobne by som ich nedala. Ale ja som max.spokojna 😉 horsie by to bolo s chlapcom

stanka_s
22. aug 2016

@moncik4 a čo tak meno Simon? Podľa mňa sa hodí aj k priezvisku. Aj my máme doma Simona a priezvisko na S. Syn má 9 rokov a meno sa mi stále páči a iné by som mu nedala. Tiež sme dlho vyberali meno. Ak sme mali ešte syna, tak by bol asi Lucas.

sunnyhoney03
22. aug 2016

chlapcenske mena sa mi absolutne nepacia. z dievcenskych by som vedela vybrat napr. Anna, Diana, Klaudia, Henrieta, Frederika atd. ale chlapcenske jedno lepsie jak druhe

huahua
22. aug 2016

@fadama http://calendar.zoznam.sk/nameday-sksxhor.php Ak si smutná zo svojho mena, tak buď vďačná, že tvoji rodičia nevideli toto. Myslím, že tam nájdeš iné katastrofy... 😉

fadama
22. aug 2016

@huahua som smutna z mojho mena a riesim uz aj zmenu mena.

huahua
22. aug 2016

@fadama tebe museli kvôli tomu menu asi veľmi ubližovať ☹

fadama
22. aug 2016

@huahua no uzila som si svoje v skole..... ☹

ejmylia
22. aug 2016

@fadama aj sa ti darí úspešne riešiť zmenu mena? bude okolo toho asi dosť papierovačiek, že? :-/

fadama
22. aug 2016

@ejmylia zatial je to len na zaciatku dnes som komunikovala cez email s matrikou vela informacii my nedali, vypytali jedine moju adresu a to bolo vsetko, pytala som sa ze co teraz dalej ale zatial odpoved ziadna. Mozno zajtra.

neznamaja
24. aug 2016

Mne sa,paci pre,dievcatko Olivia a chlapec Alex 🙂

ejmylia
7. sep 2016

@fadama tak to nie je moc dobrá správa. Je to na nič keď po väčšine na takýchto miestach sú velice "ochotné" pracovníčky ☹

fadama
8. sep 2016

@ejmylia no nakoniec my poradili celkom dobre, kedze zijem v zahranici povedali my ze si zmenu mena mozem vybavit aj na ambasade a uz som aj objednana na utorok. len si mam dobre premysliet aky dovod napisem.

emilia25
8. sep 2016

ja mam doma vladka samka matejka a alzbetku.vladko ma meno ako prvorodeny po muzovy to sme neriesili.druhemu a tretiemu som tak povediac vyberala ja a muzovy sa tiez pacili.a pre dcerku som mala vybrate dominika ale ako nahle sme sa dozvedeli ze je to naozaj dievcatko muz sa ma spytal ze ci to s tym menom myslim vazne ze by bol rad keby sa volala jeho mame a kedze svokru zboznujem dcerka dostala meno alzbetka.

vladikmatka
9. sep 2016

.. myslíte si, že je čudné ak by náš druhý chlapec by sa volal po mužovi? lebo väčšinou prvý syn zvykne mať jeho meno?,???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre