• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

12. mája 2017 
@aniele ja som na Slovensku oslovila chlapca menom Nathan normálne po anglicky a dieťa ani netušilo, že ho oslovujem. Keď už dám anglické meno, tak si aspoň zistím, ako sa to vyslovuje o slovenských zdrobneninach na konci anglického či iného zahraničného mena ani nejdem písať, znie to otrasne a spotvori to aj inak pekne meno
12. máj o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisaka rozmanitost mien a kultur. V synovej triede su bieli americania, cierni americania, mexicania co sa narodili v mexiku, mexicania co sa narodili v USA, indovia, par kanadanov, jedna irka... kazdy ma meno podla svojej kultury a kazdy to berie ako normalne. lenze na slovensku mas super homogennu kulturu, jedna rasa, jedno nabozenstvo, jasne ze mena ako Aaliyah alebo Romeo tu budu svietit.
12. máj o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisaka Presne o tom hovorím. Konkrétne tú Sarah volajú Saja, Sajka, Sárka. Inak, je to veľmi milé a pekné dievča :slight_smile:.
12. máj o 19:41  •  5 detí  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kocky ja mam Quida a Huga :heart_eyes:
12. máj o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivusik8888 moja sesternica ma Dorotu:relaxed:to meno sa jej pacilo a kazdy ju oslovuje Dorotka alebo Dorka a deti to vobec neriesia,to len my,dospeli,riesime
12. máj o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ludkka0407 veru veru, mojej dcérke sa to meno veľmi páči :slight_smile: dokonca by sa tak sama chcela volať :slight_smile: to len my dospelí riešime zbytočnosti, občas sa spravame horšie ako tie deti
12. máj o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@fadama mne sa meno Naďa veľmi páči, alebo v zahraničnej podobe nadja je tiež pekné, čakala som niečo hrozné ani sama neviem čo, ale Naďa je pekné meno
12. máj o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana76 no uz nastastie stym menom zit nemusím.
12. máj o 20:21  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana76 moja dcéra. Pre mňa bolo najkrajšie. Aj v podobe Nadine je krásne a aj nadzeja jej poviem. Deti úplne v pohode, učiteľky si dlho zvykajú: mýlia si s natalkou a ninkou. Jedna ju volá nadenka, dcéra pritom prevracia pro forma ocami, ale zjavne si to užíva - učiteľku zbožňuje.
A s @fadama som o tom už debatovala. Myslela som, že keď je to také strašné asi sa volá fadama:grin:.
12. máj o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja by som dala dievčatku Matilda alebo Sonička a chlapčekovi Maťko :slight_smile:
12. máj o 20:50  •  čaká bábätko, termín má v januári 2018 (16. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak aj my mame dorotu, pre nas symbolika,,,mame ju adoptovanu,,,a bezne ju volame "dora", nam sa to velmi paci, je neskutocne krasna, vyzera ako anjel modrooky
12. máj o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@moni73 aj FADAMA by mi bolo milsie. :slight_smile:
12. máj o 21:23  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok