Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

sisaka
12. máj 2017

@aniele ja som na Slovensku oslovila chlapca menom Nathan normálne po anglicky a dieťa ani netušilo, že ho oslovujem. Keď už dám anglické meno, tak si aspoň zistím, ako sa to vyslovuje o slovenských zdrobneninach na konci anglického či iného zahraničného mena ani nejdem písať, znie to otrasne a spotvori to aj inak pekne meno

warholette
12. máj 2017

@sisaka rozmanitost mien a kultur. V synovej triede su bieli americania, cierni americania, mexicania co sa narodili v mexiku, mexicania co sa narodili v USA, indovia, par kanadanov, jedna irka... kazdy ma meno podla svojej kultury a kazdy to berie ako normalne. lenze na slovensku mas super homogennu kulturu, jedna rasa, jedno nabozenstvo, jasne ze mena ako Aaliyah alebo Romeo tu budu svietit.

aniele
12. máj 2017

@sisaka Presne o tom hovorím. Konkrétne tú Sarah volajú Saja, Sajka, Sárka. Inak, je to veľmi milé a pekné dievča 🙂.

quiduska
12. máj 2017

Kocky ja mam Quida a Huga 😍

ludkka0407
12. máj 2017

@ivusik8888 moja sesternica ma Dorotu☺to meno sa jej pacilo a kazdy ju oslovuje Dorotka alebo Dorka a deti to vobec neriesia,to len my,dospeli,riesime

ivusik8888
12. máj 2017

@ludkka0407 veru veru, mojej dcérke sa to meno veľmi páči 🙂 dokonca by sa tak sama chcela volať 🙂 to len my dospelí riešime zbytočnosti, občas sa spravame horšie ako tie deti

zuzana76
12. máj 2017

@fadama mne sa meno Naďa veľmi páči, alebo v zahraničnej podobe nadja je tiež pekné, čakala som niečo hrozné ani sama neviem čo, ale Naďa je pekné meno

fadama
12. máj 2017

@zuzana76 no uz nastastie stym menom zit nemusím.

moni73
12. máj 2017

@zuzana76 moja dcéra. Pre mňa bolo najkrajšie. Aj v podobe Nadine je krásne a aj nadzeja jej poviem. Deti úplne v pohode, učiteľky si dlho zvykajú: mýlia si s natalkou a ninkou. Jedna ju volá nadenka, dcéra pritom prevracia pro forma ocami, ale zjavne si to užíva - učiteľku zbožňuje.
A s @fadama som o tom už debatovala. Myslela som, že keď je to také strašné asi sa volá fadama😁.

veronickamrazova
12. máj 2017

ja by som dala dievčatku Matilda alebo Sonička a chlapčekovi Maťko 🙂

maartinkaa
12. máj 2017

tak aj my mame dorotu, pre nas symbolika,,,mame ju adoptovanu,,,a bezne ju volame "dora", nam sa to velmi paci, je neskutocne krasna, vyzera ako anjel modrooky

fadama
12. máj 2017

@moni73 aj FADAMA by mi bolo milsie. 🙂

meggs
9. jan 2019

Damien a Olivia 🙂

leana4
22. nov 2020

@eldzina ja by som dala asi dievčatkam Kristína, Martina a Liana ale dráhy chce Katku a chlapcom Patrik a Andrej

talikudelkova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanka0608
23. okt 2023

@sophieeee Daša nieee🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre