Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

ikke
29. jún 2006

spytajte sa victorie beckhamOVEJ, kedy ma meniny 😀

nevesta
29. jún 2006

Oni ale neoslavuju meniny 😉 🙂

ikke
29. jún 2006

sak prave, ked chcete s detmi oslavovat meniny, dajte im normalne meno 😉

nevesta
29. jún 2006

😀 😀 😀 My mame vybrane (viac menej) Davida pre chlapca, ale na babe sa asi nezhodneme nikdy 😒

ikke
29. jún 2006

len aby sa nenarodil na vianoce 😅

nevesta
29. jún 2006

Tak to uz nestihame ☹ teda dufam, ze to nebudu az dalsie vianoce 😲

ikke
29. jún 2006

ale moze byt najprv dcera a potom syn 😉

nevesta
29. jún 2006

Tak to mi nenadlo 🙂

emjee
29. jún 2006

moja bude tiez viktoria (viktoria v. 🙂 ) ak teda nebude nahodou svetlana alebo petrik 😀

ikke
29. jún 2006

emjee, moj tata je viliam v. a neter veronika v. 🙂 (to len tak, na inspiraciu 😀 )

emjee
29. jún 2006

prave z tych v-mien sa mi paci len viktoria

zuz11
30. jún 2006

no my sme to vcera akurat riesili a manzelovi sa nepacia slovenske mena.. a ja odmietam zahranicne 😠 uz staci ze priezvisko maju exoticke 😉

nsoci
30. jún 2006

No takto máte malý problém zuz 😉

katalienka
30. jún 2006

ja tiez tie zahranic. mena nemusim...minule sme boli na jednej firem.akcii a mamina tam na svojho syna volala- Riťko...pod sem... este k tomu s tym makcenom... ani neviem od akeho mena to je, ale s prepacenim debilnejsie meno som nepocula.

ikke
30. jún 2006

ritko bude asi od rickyho (martina) 😝 😀
zuz, tak dajte nejake "medzinarodne"...hlavne tie arabske a turecke mena vsetky zneju muzsky (mam spoluziacky Buket, Guliz, Houda, Elif, ...) 😒

rebeka
30. jún 2006

Zuz: Tiez by som to riesila niecim medzinarodnym... Pre nase baby by som chcela meno, ktore ma meniny v rovnaky den na SVK aj v CR, nech nepletieme polku rodiny 🙂

ikke
30. jún 2006

rebeka, rebeky je rovnako v ceskom aj slovenskom?

rebeka
30. jún 2006

ikke: 😀 Nie, Rebeka je len v ceskom. Takze to v podstate splna tu podmienku, aby nebola rodina dopletena 😎

lisa111
10. júl 2006

Mne sa páči Aurora, ale to mi asi neprejde.... 😎 Je vobec v kalendári? 😀

alexandra
10. júl 2006

Victoria bude oslavovat ked bude Viktoria, rovnako ako by Nicolette oslavovala ked by bolo Nikoly, takze to neriesim 🙂 A maj je super, tam nic nemame 😀

zuz potom len nejake medzinarodne a zaroven slovenske - David, Peter, Anna, Eva (to nie k Tvojmu TP), ale par by sa ich urcite este naslo, co su rovnake aj na SK, aj v zahranici..

emjee
10. júl 2006

zuz neviem sice, ake mas priezvisko, ale este ma napadaju "medzinarodne" kristian, ester, sara, nina, leonard 😀 anabela, michael(a), stela, ... 😉

zuzu13
10. júl 2006

Babulky, mám doma knihu "Vplyv mena na život. Je veľmi dobrá a sú v nej mená o akých som ani nepočula. Zistíte aké je dôležité vybrať správne meno. Citujem: Iba matka má právo rozhodnúť podľa ohlasu najtajnejších hlbín svojej bytosti. Má pozorne počúvať svoje maličké, najmä keď odpočíva, medzi druhou a treťou popoludní. Ležiac osamote za poludňajšej siesty, má si tichúčko vzslovovať meno dieťaťa, ktoré v sebe nosí, až do chvíle kým v sebe zbadá ohlas. Musí sa pokúšať zachytiť rezonujúce meno či mená, až si je istá, že utrafila správnu nôtu.Takto si bude istá, že meno nezaviní labilitu dieťaťa, nezničí al. neobmedzí jeho schopnosti..."
Sú tu všetky mená a ich rozbor, aká je to osobnosť atď., zaujímavé čítanie

slavulka
10. júl 2006

my máme doma Natalku, môj drahý chcel Ninu, no páčila sa mu aj Natália/ja som meno Natalka chcela od začiatku/, takže tak. A druhá bude Nina alebo Romana po ockovi. Ak bude chlapček tak Tomáš alebo Alexander - Alex. 🙂

lisa111
11. júl 2006

Keď to tu tak čítam, tuším fakt existuje v menách móda. Mená Lukáš, Tomáš, natália, Ema, Samuel, Jakub, viktória, Nina..... Strašne veľa mamičiek ich teraz dáva. 😀 Ja som chcela Terezku alebo Kristínu a už máme v okolí 2 Terezky a 3 Kristínky.... Kým budeme mať bábo, tak sa minú všetky mená, čo sa mi páčia... 😎

alexandra
11. júl 2006

lisa tiez mam taky pocit.. Ale ja som chcela Daniela, len Daniel je manzel, tak co uz ☹

zuz11
11. júl 2006

emjee, na strane 21 som pisala priezvisko 😀

dorotka
11. júl 2006

aurora no musis si vybrat z tychto kalendarov u nas nie je 😉

lisa111
11. júl 2006

no francúzsky revolučný kalendár, dobré.... 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre