Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

danii
28. aug 2006

aj mne sa pacia netradicne mena 😉 take ine, neobycajne. ale asi skoncime pri nejakej klasike.... 😅

melory
28. aug 2006

danii uvidis ze dake meno sa ti bude zdat aj tak vynimocne a pekne pre vase babo.

danii
28. aug 2006

ano, urcite ano. lebo bude patrit nasmu babatku 😵 😵

melory
28. aug 2006

ked som cakala huga muz chcel chlapcenske meno benito 😒 dievca sme mali napisanu lilianu 🙂 a svagrinka nikitu 😉 co to bude teraz neviem aj ked po jednom tuzim ale je odvazne ako hugo.

alexandra
28. aug 2006

melory Nikitu som chcela aj ja, ale manzel zamietol.. A Michael je take na jednej strane klasicke, na strane druhej, to 'e' je akymsi 'nice touch'.. Moze byt Misko ked bude maly, ale meno Michael si myslim ze znie velmi uctyhodne 🙂

anetta
28. aug 2006

,,ja si myslim,ze pre kazdeho rodica je najkrajsie to meno,ktore daju svojmu babu,ci je viac ci menej pouzivane,ci je to michal alebo michael,ci benito,nikita,zuzka,janko,jednoducho ked rodic viem,ze je to to prave pre jeho babo tak mu to nikto nevyhovori,,mi sme si vybrali leonarda,a mozno nie kazdemu sa paci,ale ja si myslim,ze to je to prave pre nasho krpca

evickaleh
28. aug 2006

Ahoj anetta, no mne sa nahodou Leonard paci. Mame kamarata Leonarda a volame ho leo a velmi sa mi to paci, je to take nezvycajne. My sme s menom nemali problem, dievcenske som vymyslala cely cas az kym sme sa nedozvedeli ze to bude chlapcek a v tom pripade to bolo jasne. Moj manzel chcel aby sa volal po nom, takze to bude Petko 🙂

miriamka
28. aug 2006

No u nas jednoznacne...ak sa nam niekedy zadari dievcatko bude to Sara,a ak chlapcek Jakubko 🙂

anetta
28. aug 2006

,,ahoj evicka,tak som rada,ze sa ti paci 🙂 ,aj mne sa paci peter,je to take viac pouzivane,ale urcite sa bude hodit vasmu drobcovi 😉 ,ani ja som dlho nepremyslala nad menom pre chlapca,a ked som ho nasla aj v slovenskom kalendari tak uz nebolo o com,ale keby to bolo divcatko,tak to neviem ani doteraz ake meno by sme jej dali

evickaleh
28. aug 2006

no mne sa chlapcenske pacilo samko, ale aj petko. A ked manzel tak velmi chce tak pre nie 🙂

leniko
29. aug 2006

...hmm my zo srandy hovoríme, že budeme mať troch synov- Pankrác,Servác, Bonifác a o pár rokov neskôr Žofiu 😀 . No pravdupovediac k priezvisku /taktiež ukrajinskému Rojko/by sme mali dať nejaké príbuzné. Ak by to bolo dievča - Ariana, Natália, Melánia a pre chlapca - Goran /ale to meno s ukrainou nemá nič spoločné/...asi ani tie ostatné hi-hi.
Ozaj Valiku mi zatrhol...ale sa mi páči to meno. Dala by som bárs čo...len nie Lenku - ja sa tak volám a to meno mi nesedí 😒 .Manžel je René...a dvoch Renkov doma nechcem. Už vidím, ako reagujú na môj rozkaz, aby vyniesli smetie 😵

dorotka
29. aug 2006

aneta precitaj si to tu cele a myslim ze napriklad jakubko a samko je v sucasnej dobe castejsie meno ako petko 😉

anetta
29. aug 2006

,,ja som si to cele precitala,vzdy si citam cele,ja nevravim ze nie je,ale som to myslela tak,ze peter je take znamejsie meno ako leonard,to je vsetko co som tym chcela povedat

mata78
29. aug 2006

Jakubko a Samko sú mená, ktoré sa mi veľmi páčia a jedno z nich som plánovala dať nášmu maličkému ak by to bol chlapček. Ale v slabej chvíľke som manželovi sľúbila, že ak bude prvorodený syn, tak mu môže vybrať meno on, lebo jemu sa Samko a Jakubko nepáči. Vybral si meno Nathan. A ak to bude dievčatko tak to bude Natália. Aj to si vybral manžel, hoci meno chcel vybrať iba synovi. Ale čo už, tak to naniesto Kristínky bude Natálka. 😀

anetta
29. aug 2006

,nathan je velmi zaujimave meno,este som sa s takym nestretla a ked budes mat raz dve bude nathan a natalka,,pekne to znie 😉

mata78
29. aug 2006

som rad, že sa ti páči, ani loenard nie je škaredé. je to tiež zaujímavé meno. veľmi sa mi páči zdrobnelina toho mena Leo. Keby sme nemali vybraté meno asi by som sa inšpirovali Vašim menom.

anetta
29. aug 2006

,,,no vidis a uz by boli dvaja leovi 🙂 ,a takto bude leonard a natan,,aj to celkom dobre znie 😉

melory
29. aug 2006

moja znama tuzi uz niekolko rokov ze bude mat meno tristan 😉

katakata
29. aug 2006

natan je krásne meno ale my by sme ho chceli dat vo forme nataniel...

alexandra
29. aug 2006

My sme tiez vyberali take s koncovkou iel/ian, el, ako manzel 🙂 Gabriel, Adrian, no a vyhralo Michael... Nathaniel mi nepreslo..

kala12
29. aug 2006

babenky, nezalezi na tom ci bude mat moje dieta obycajne alebo neobycajne meno, alebo ci sa mu bude hodit k priezvisku. Podla mna zalezi na tom, ako si ho vychovam, pretoze krasne meno neznamena, ze bude z neho dobry clovek. Inak mne sa paci Terezka alebo Milanko.

katakata
29. aug 2006

alex co sa týka nataniela tak muz je taky neisty este sa definitívne nevyjadril, ale kedze on nedava ziadne navrhy tak budemusiet akceptovat moje.. 🙂
a este sa mi paci oliver

susane01
29. aug 2006

ahojte aj ja pridam mena ktore sme s manzelom vybrali. este nevieme co budeme met tak ze ak to bude chlapec tak sa bude volat Oliver a ak to bude dievca tak sa bude volat Alexandra 😀

renca3
29. aug 2006

caute, prvy syn je Leo a druhy by mal byt Teo. Myslite si, ze sa to bude mylit alebo nie je to komicke Leo a Teo?

laurajana
29. aug 2006

renca to je zlate... ty sa isto ako mamina nepomylis a ostatni si budu musiet zvyknut 🙂 pekne mena...som zvedava ako bude okolie reagovat na nasho Mattiasa 🙂

renca3
29. aug 2006

Ako ho budes volat drobnejsie. Na to sa ma kazdy pytal. Ja Leusko a Teusko.
To len zatial v detstve.
Idem uspat to nase sidlo a este sa zastavim pri PC.

anetta
29. aug 2006

,,nechsi reaguju ako chcu,hlavne ze sa vam paci

ikke
29. aug 2006

renca, aspon sa ti budu lahko opravovat preklepy 😀 (napr. na sekoch do skoly 😕 😅 )

laurajana
29. aug 2006

renca ak si sa pytala mna tak Matik, Matko urcite nie Matysek 😝

renca3
29. aug 2006

Tak dik za odobrenie. Dufam, ze sa neskor budu pacit aj im. Co im ine zostane? 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre