Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

tinockaaa
18. sep 2006

myslíte že by sa z Alice dala urobiť aj Lily? 😖

maryja
19. sep 2006

No mna manzel pomaly ale uz asi naisto presvedcil, ze ak to fakt bude v brusku dievcatko, jak nam povedali, tak to bude "Terezka". Mne sa to meno nepacilo, ale jak sa o nasej malej rozpravame, tak som si na to uz zvykla. Ja by radsej Elišku, alebo klasicky Aničku. Alebo sa mi páči i české meno Šárka.

barbulka
19. sep 2006

Mne sa tiez paci Anicka alebo Terezka, ale tusim to bude po mne Barborka, uz jej tak vsetci hovoria, moja aj manzelova rodina 🙂
Svagrinej sa cez vikend narodila Dorotka a jej manzel ju nazval Doris, to sa mi tak pacilo 😀

ninocka
19. sep 2006

barborka aj terezka je krasne

maculik
22. sep 2006

Ahojte 🙂 Ako tak čítam, sú tu naozaj rôzne pekné mená, aj také, ktoré mi zatiaľ vôbec nenapadli.... Napr.Damianka 🙂
Meggi, moja kamarátka má malú Karinku a v pohode jej ju zapísali, to nevadí, že nie je v kalendári, oni aj tak každý rok pridávajú nové (a veľakrát aj dosť čudné 😉 mená... (napr. teraz v sobotu je že Tekla - nevolala sa tak podobne tá pavúčica zo Včielky Maji? chi chi
Inak, Melory, všimla som si, že máš malého Huga, totiž môj Vladko chce v prípade chlapca len a len toto meno, odkedy sa poznáme, tak si za tým stojí, mne sa to najprv nepáčilo, no pomaly si zvykám a možno aj pristanem na to.... Ako mu hovoríš? 🙂

barbulka
22. sep 2006

Kocky, neviete ako inak sa da este hovorit Terezke ? Jedine co ma napada je Terka a to sa mi velmi nepaci 😒

anetta
22. sep 2006

a co tak teri 😉

maryja
22. sep 2006

Barbulka - mi by sme chceli Terezku, a mne sa paci - Terinka, Teri, Teruska, Beruska 🙂

adetka
22. sep 2006

A ja scem Laurinkuuuuu... kedze s Mirkou som sa kvoli protestom troch buducich tiet a babiek rozlucila... ale toto meno sa nepaci manzeloviiiii... ☹ on chce Jankuuuu... ale tak sa volaju moja i jeho sestraaaaa...

aktak
22. sep 2006

podla mna jednoznacne Terka, pride mi to take mile a nezne 😉

ikke
22. sep 2006

terka-baterka 😉 , terezka, terula, terez, terca 😒 , terinka-perinka, teri, alebo ikke 😀

peha
22. sep 2006

my este sice mame cas, ale mame strasny gulas v menach, kazdy tyzden vitazi ine meno, mame asi 10 dievcenskych, a povodne teorie o terezkach barborkach a eliskach - je to hrozne caste , tak vymyslame ine.
mne sa paci aj sara, aj hahah, chalani simon, matus, ale vobec sa nevieme rozhodnut. stale konstatujeme, ze potrebujeme tak 6 deti, aby sme obsadili pekne mena 😀 😵

bzuco
22. sep 2006

barbulka, jedna baba má terezku a volajú ju tea

adiko
22. sep 2006

my ako sme zacali spolu chodit 6 rokov dozadu 😀 sme sa rozhodli pre Dorotku a chlapca mame problem. a urcite to na ten just bude chalan!!

veronice
22. sep 2006

ahojte 🙂 Pozeram ze pjekna tema tak by som aj ja rada prispela:
Taaaakze: mne osobne sa straaaaaasne paci meno karolinka 🙂 take zlatucke 🙂 lina, inka....proste vselijak 🙂 Potom v triede mame tri terezy a aby sme ich rozoznali tak jedna je terezia, druha je terez a tretia je terka 🙂
A u chlapcov sa mi velmi pacia mena klasicke - martin, lukas, este aj daniel a marcel...take pjekne sa mi zdaju 🙂 No aj tak si myslim ze sa mi mozno zmenia "chute" ked raz naozaj budem vyberat meno pre moje miminko 🙂
Tak vam teda zelam stastny vyber 🙂

Jo a este jeden pribeh zo zivota - sesternica ked bola tehotna, tak ona chcela samka a drobcov otec - peter - chcel petka...nakoniec povolil a povedal ze sak dobre, tak to bude samko...no a tak sme "tomu" 9 mesiacov vraveli samko...prisiel datum 19.9.1999 🙂 a ked rodila, tak sa jej pytal ci to predsalen nebude peter no a ona "daj mi pokoj! teraz mam ine problemy!!!dobre tak to bude peter len ma teraz s tym neotravuj!!!" alebo nieco podobne... 🙂 no a tak ho pokrstili peter-samuel a volame ho petko 🙂

verulka
22. sep 2006

Veronice, ja som muza presvedcila na Andrejku a Riska tak, ze na porodnom sale, ked bol od dojatia uuuplne mimo, tak som sa mu mrkla do oci a povedala, ze ja by som chcela...On by vtedy pristal asi na vsetko 😉 Je to sice maly natlak, ale my sme sa veeelmi tazko dohodli na mene (vzdy sa nam narodilo opacne pohlavie) a nikdy som nenvrhla meno, ktore by nechcel, ale len vahal..

petra24
22. sep 2006

nam sa paci ADELKA.....a chlapec Andrejko - toho vybral manzel....no akosik sa stym nestotoznujem, zatial... 😅

melory
25. sep 2006

petra24 u nas tiez chlapcenske meno vybral muz a dievcenske ja. ale pri prvom ja obidva - odvovodnenie - ja rodim ja vyberam. teraz som povolila on chlapcenske a ja dievcenske.

melory
26. sep 2006

ale muzi maju aku fantaziu: ked sme sa zobrali tak sme snivali o oliverovi. doba postupila a ked som otehotnela na meno sme aj zabudli. a teraz pri druhom si asi spomenul tak mi povedal ze meno ma vybrate a ja ze ma prekvapi. ked povedal oliver skoro som odpadla. uuuplne napaditeee.

adiko
26. sep 2006

oliver je krasne meno! a s tou napaditostou u muzov to je fakt sranda. moj chlap to je to iste. pol roka mu nieco hucim, potom pauza a o 3 mesiace mi povie, pocuj mam napad co keby sme to urobili takto. a mna ide slak trafit lebo je to to co som chcela ja!!! my dievcenske meno uz mame spominala som ho trochu vyssie ale chlapcenske, neviem.

biancarv
26. sep 2006

ahojte tak, ja vyberám obidve mená, ale pravdaže som sa spýtala na manželov názor. Takže ked to bude dievčatko bude pravdepodobne Ania, no manžel je z toho mena uplne hotový a hneď si ho zamiloval. A pre chlapčeka som dlho váhala, ale asi pravdepodobne Kristián, sa mi páči, lebo sa končí podobne ako manželove, on je Adrián 😀 , ale aj ta sa rozhodneme v poslednej chvíli 100 percentne. 😉

melory
26. sep 2006

adiko teraz sa dava dorotka a volaju ju doris.
ania je ake meno?
najhorsie je ze ak nieje v kalendari alebo povolene na SK tak si musis zistit odkial je a pytat si povolenie na ambasade a platit samozrejme.

ikke
26. sep 2006

ania je skandinavske meno, nie? povedala by som, ze obdoba slovenskej anny 😉
melory, adiko, s tymi chlapmi - pozrite si moja tucna grecka svadba... tam maminka nevesty vedela, ako vykyvat so svojim manzelom 😀

melory
27. sep 2006

no povedz ako "vykyvala" 🙂
ohladaom mena?

melory
27. sep 2006

poznam aj pripad ze napisali ako muz chcel a ona to v porodnici zmenila 😉
pre neho sok.
no ak je chytry a ide prihlasit dieta na matriku moze vybabrat on so zenou, ale to maloktoreho napadne v tom soku - som otec

danii
27. sep 2006

melory, ja neviem, ja by som to nedokazala spravit. vska babo je aj jeho, aj on ho bude musiet nejako volat.... zeby kazdy tym "svojim" menom?

dadka212
27. sep 2006

to sa stalo môjmu ocinovi starí rodičia sa dohodli na mene Milan a v ten deň keď sa ocino narodil umrel dedovi brat Ján, tak keď išiel ocina zapísať na matriku nikomu nič nepovedal a dal mu meno Ján po bratovi...teraz ocina každý volá inak rodina Milan a ostatok Jano 🙂

...my s priateľom sme dohodnutí na chlapčenskom Matúš (po budúcom ocinovi) a dievčatko by chcel Barborku, ale tak sa volá moja sestra takže vždy si vybavím ju keď počujem to meno...ja chcem Melániu ale neprechádza mi to...ale ešte je čas dohodnúť sa 😉

lienka77
27. sep 2006

My mame zatial dohodnutu Magdalenku, alebo Dorotku, ale chlapec bude problem tu sa dohodnut nevieme..🙂) Ja by som rada Adam, Jakub a moj drahy prichadza so strasnymi (aspon pre mna) navrmi polskych mien (je Poliak) typu Witold, Wojciech a pod. 🙂

taminka
27. sep 2006

Čau dnes prispievam prvýkrát 🙂 Mám 4-ročné dievčatko a tomu sme dali meno Tamarka (Tami, Tamča, Tamuša a ďalšie nespočetné druhy mien) a teraz som v32.týždni tehotenstva - čas sa kráti 😀 a JA som si vymyslela (mužík samozrejme nesúhlasí) Rebeka a Juraj.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre