Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

erika153
18. okt 2006

ja nerozumiem preco ten moj chrust nechce meno David, ved je take pekne a vidim, ze aj ostatnym mamickam sa paci. 😎

ankao
18. okt 2006

My uz mame MAteja a onedlho pride bud Dorotka, alebo Šimon....este nevieme co to bude...mena sme mali vybrate uz davno, akurat dievcenske sme zmenili, az ked som otehotnela...velmi ma oslovila Dorotka...nadherne meno a ma navyse rovnaky vyznam ako Matej...

verulka
18. okt 2006

erika, to nechapem ani ja.No vela chlapom v mojom okoli sa to meno nepaci,Mojmu tiez nie, co je podla mna strasna skoda, lebo je to nadherne meno

kuly
19. okt 2006

My cakame chlapceka.Paci sa mi meno Matej, ale je vo februari, cize by mal narodky aj meniny v ten isty mesiac, a to som uz nechcela, lebo aj ja som presne tak v rozhrani jedneho tyzdna v tom istom mesiaci (februar), aj syn by bol tak, a tatino by nestihal oslavy robit hehe. Tak som zvolila verziu Matuš.

bubatko
19. okt 2006

baby, len tak medzi recou, ale preco vam tak strasne zalezi na tom aby meniny a narodeniny neboli blizko seba 😲 radsej sa vzdate mena, ktore sa vam paci, a vyberate ine... mne to nikdy nenapadlo a to u nas v rodine ja, mama, brat a manzel mame meniny a narodeniny vzdy max. 2 tyzdne po sebe (ja 2 tyzdne, mama 9 dni, brat 8 dni, manzel tiez 2 tyzdne) akurat moj otec to ma 5 mesiacov; maly ma rozdiel 3 mesiace, ale vobec som podla toho meno nevyberala ani som sa nad tym nezamyslala a ja osobne som tym nikdy netrpela... (nemyslim pocet darcekov, ale proste mi na takych veciach nezalezi, ze kolko dostanem darcekov...)

len tak akoze otazocka, ze co vas k tomu vedie takto si to komplikovat 😉 nic v zlom som len zvedavec

inak znama cakala chlapca a mala vybrate meno, ktore bolo v kalendari 2 tyzdne pred terminom porodu, tak bola z toho taka, ze bude mat meniny aj narodeniny blizko a nakoniec sa just narodil v ten den, takze ma meniny aj narodeniny v jeden den, ale mena sa nevzdala 😎

nana
19. okt 2006

bubatko, nam sa ma narodit maly v januari ( mal sa volat Sebastian ) - a predstav si ze budu vianoce, meniny a narodeniny spolu. Budeme rozmyslat co mu kupime ( trebars len oblecenie by dostal len na zimu - ako aj od nas, alebo od starkych,... ) Zatial sme zvoli variantu Samuel (august) .

bubatko
19. okt 2006

moj manzel ma vsetko hned pred a po vianociach a fakt v tom nevidim problem, to naozaj len kvoli darcekom??? ja len ze by som sa urcite nevzdala mena, ktore sa mi paci kvoli nejakemu datumu 😉

este mi napadlo, ze znama sa vola Eva a je narodena 24.12. 😵

melory
19. okt 2006

tak ja poznam adama narodeneho na vianoce. ide o to ze deti sa tesia na oslavy, aspon v nasej rodine a kebyze sa to odbije naraz tak by boli smutne ☹

nana
19. okt 2006

nie je to len kvoli darcekom, paci sa mi ked vidim ako sa deticky tesia na svoje sviatky a ten nas maly by si to odbil naraz a bolo by mu luto, ze nemoze oslavovat viackrat v roku. Ja mam narodky 12.decembra a uz teraz ma odbijaju, ze vsak sa zideme na sviatky a potom oslavime. Nejde o darcek, ale o to, ze sa zideme a porozpravame co nove a tak. Je to moj nazor.

melory
19. okt 2006

ano o to ide ze oslava balony, kopa deti, rodina sa stretne, deti vyblaznia... 🙂

melory
19. okt 2006

a co ma byt bude, lebo ja mam termin porodu na synove meniny 😉

verulka
19. okt 2006

Ja si tiez myslim, ze je to pre deti dolezite- nie kvoli darcekom ,ale kvoli pocitu, ze je oslavenec. Moji 2krpci su letni (cez prazdniny) a keby vtedy mali aj meniny...Teraz aspon raz nosia do skolky/skoly lizatka a rozdavaju to detom. My robime dcere oslavu menin (pre spoluziakov, lebo v lete tu vacsinou moc ludi nie je)..Aj to je jeden z dovodov 😉

bubatko
19. okt 2006

mne by len bolo smutno za tym menom ak by sa nam pacilo a zmenili by sme ho len kvoli terminu lebo oslavy budu deti bavit len par rokov ale meno je na cely zivot 🙂

ved nic, to len tak do diskusie 😵

ninocka
19. okt 2006

ved ked sa niekomu paci meno tak kasli nad meninami to nieje v zivote dolezite

bubatko
19. okt 2006

ved ja aj kaslem, dali sme meno ake sme chceli, pred toutou diskusiou som sa vobec nad takymto niecim nezamyslala 😎

ninocka
19. okt 2006

presne tak je dolezite aby ste dali meno take ake sa vam paci a aby ste to v zivote nelutovali

verulka
19. okt 2006

Mne osobne sa to paci rozlozene. Akby bol najmladsi syn Kubko- 25.7. a narodky 21.7. a este cez prazdniny...Bolo by mu to cca 8-10 rokov luto a mne to za to tym padom nestoji...Aj tak moje srdcove mena neprejdu cez manzela, takze ostatne ustupky mi pridu v pohode...
No takto uvazovat som zacala az pri 2.babu. Aj dcerka mala byt Jakub a vtedy ma ani nenapadlo kukat do kalendara. Ak by bola chalan bola by Kubko.
Vsak kolko ludi tolko chuti- debatovat mozeme 😀

ninocka
19. okt 2006

ved ano kazdy ma na to iny nazor

maca77
19. okt 2006

erika153, náhodou som tu nakukla. Ja by som asi tiež vybrala nejaké iné meno, lebo mať naraz vianoce, narodeniny aj meniny ...

ikke
19. okt 2006

ja mam meniny v oktobri a narodeniny v novembri a vzdy mi bolo skor luto, ze na narodeniny ani meniny asi nikdy nedostanem moje oblubene slnecnice, nez to, ze by mali byt dve oslavy blizko seba. aj ked teraz je to uz lepsie, lebo uz na narodeniny a meniny nedostavam len chryzantemy, ako este pred 10 rokmi 😀
no a meniny sa u nas nikdy nejako velkolepo neoslavovali, ani ked sme boli deti. a tu v holandsku sa neoslavuju vobec. takze osobne by som na to vobec nehladela. konieckoncov, to by som v buducnosti nemohla dat dcere meno, ktore mame vybrate (eva) 😉

expertka8
19. okt 2006

..ikke..prečo nie???..mi nedoxádza 😅

ikke
19. okt 2006

lebo evy je na vianoce a to je pre niektoych nemyslitelne mat vianoce a meniny v jeden den. ved dieta pride o jednu oslavu! 😀 😀 😀

expertka8
19. okt 2006

... 😅 ..no jáááj...ja som mala všetko natrieskané v rámci 2 mesiacov..aj s Vianocami..a žijem 😀

ikke
19. okt 2006

no, ja v ramci dvoch mesiacov a 10 dni 😉 a tiez z toho myslim ziadne psychicke traumy nemam...

miselinik
19. okt 2006

Ja si osobne myslím, že ani tak nerozhoduje kedy od narodenín má dieťa meniny alebo sú vianoce. Skôr by si mohli niektorý rodičia uvedomiť ako znie meno ich dieťaťa v spojení s priezviskom. Dievčatám sa to priezvisko môže ale aj nemusí zmeniť po svadbe, ale chlapcovi to priezvisko zostáva. Poznám príklad keď rodičia dali chlapcovi meno Jerguš a priezvisko mal Horský. No pôvodne chcela jeho mamka dať chlapcovi aj svoje priezvisko a to posudťe sami ako by znelo. Jerguš Horský Jánošík. to je pre dieťa trest a nie kedy má meniny, narodeniny, mikuláša, vianoce.

expertka8
19. okt 2006

..ja tiež na sebe zatiaľ nič nebadám 😅 ...až na občasné výkyvy 😀

mimec
19. okt 2006

NO to je nič moja sestra Andrea má narodky 6.1. meniny 5.1., predtým sú vianoce a 11.1.mala svadbu.Všetko naraz v priebehu 2týž. a potom celý rok rok nič - nechcela by som.Ale čo už.

dadka212
19. okt 2006

...no tak moja sestra to má tiež všetko naraz je Barbora 4.12 a narodila sa 18.12, takže všetko vrámci jedného mesiaca....keď bola mladšia tak jej to vadilo, ale už je to dobré 😉

ukana
19. okt 2006

Tiež sa mi nepáčia rôzne moderné mená spojené s rýdzo slovenskými priezviskami napr. Vanessa Zajacová, Christian Kapusta a pod.Ked už mám také priezvisko tak zvolím k tomu aj krstné meno, nech nie je to dieťa na smiech ☹

verulka
19. okt 2006

No zrejme uvazujeme kazda inym smerom. Mne sa pacili site mena a tie muz neznasa, takze o horucich favoritov som prisla. A ked sme vyberali kompromisom ,tak som brala v uvahu aj toto. Teraz to maju zhodou okolnosti po pol roku a su spokojni. A to je super...Ak by sa mi pacila Eva alebo Adam tak to dam, ale ak by som rodila cca 20.12 tak nie.
Tak ako pisala Dadka212 sestre to vadilo, ked bola mladsia. To, ze dospelym je to jedno, je mi jasne.
Ja napr. som napr nedala ani take meno, ktore bolo v kurze (preto noj druhy syn nie je Jakub- iba v nasom okoli sa v pocas nasho tehu narodili 4 Kubkovia). Mne sa nepaci, ked sa dojde na ihrrisko a kazdy ma pomaly rovnake meno...Teraz sa mi zda, ze aj Risko sa rozsiril (ale nas je uz velky). Aspon nie su v triede 4 a nemusia sa volat priezviskom.
Niekomu je to jedno, proste si vyberie meno a da ho. V pohode, vsak ma na to pravo.
Ja zase vsetko analyzujem, aby som dospela k uspokojivemu zaveru 😀 no u mna je to uz diagnoza 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre