Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

mihalicka
3. dec 2006

Ahoj dorotka. To ziarenie meni muzovi chromozomy, ktore su nositelmi pohlavia. Spytaj sa muzicka, kolko kolegov, co tam pracuje dlho, maju chlapcov 😉 Vraj je vyse 90% pravdepodobnost, ze sa budeme profesionalne starat o dievcatka ..Mne je to jedno, hlavne nech su babatka zdrave🙂 Budes chciet vediet pohlavie? 😵

dorotka
3. dec 2006

ja uz ho viem ale este tajim 😀 ale je nam to jedno tiez a toto asi nejak nevedel lebo mi o tom nic nehovoril

dorotka
3. dec 2006

mihalicka tak sa mi chlap zobudil a tvrdi ze dost byvalych kolegov ma synov a to tam robili aj dlhsie ako on ja poznam jedneho ten ma dceru

droby
7. dec 2006

este necakame, ale spolocne sme sa zhodli(po malych upravach) ze chceme Emu, straasne sa mi to meno paci, snubenec chcel najprv chlapca menom Emo (lebo jeho tak volaju vsetci tak chcel mat syna original ema, ale som to zatrhla) tak sme sa zhodli ze dievcatko bude Ema a bude tak skoro sa volat po tatovi, a tato by chcel dievcatko s mojim menom (vraj najkrajsi ena svete 🙂 ) ale ja nechcem aby sa deti volali po rodicoch, tak zas synak moze mat meno po mne co by bolo Lubosko a to sa mi tiez paci. A prve bude aj tak dievcatko, takze snivame o Emke 😀

trish22
13. dec 2006

Ak to bude Chlapec tak meno máme vybraté buď Arnold alebo Nikolas a pre dievčatko- Lilien, Dorina 😉

droby
13. dec 2006

trish..gratulujem.....a potichucky zavidim 😉
Lilien je krasne mienko

meli65
14. dec 2006

my mame Laura a Torsten Noah...priatel je Torsten Nils Tröger (TNT) a to chcel zachovat 😀 Na buduci tyzden uz budeme vediet, ci to bude Laura alebo Torsten Noah, sa neviem dockat 🙂

sofika
14. dec 2006

Paci sa Vam meno Rebeka a Sebastien?

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lejla77
14. dec 2006

kosicanka1:
aj u mna vyhrava Simonka 🙂

lejla77
14. dec 2006

sofika:
mne pride Rebeka nie moc pekne meno, pouziva sa ako nadavka. "Ty si ale rebeka" alebo nieco v tom zmysle. Sebastian sa mi pacilo volakedy, ale uz ho ma kazde druhe ciganca.

sofika
14. dec 2006

Nemyslela som si, ze vyberat mena bude take tazke. Uz ked si myslim, ze som nieco vybrala a vyslovim to, tak mi to hned niekto "zhovadi" a ja potom opat zacinam premyslat nad nejakou inou alternativou. Vsetkym v okoli aj tak asi nikdy nevyhovieme.

lejla77
14. dec 2006

sofika:
prepac, nechcela som to zhovadit - len som napisala svoj nazor. 😅 Ked sa vam pacia obidvom, tak je to OK. Neriad sa podla druhych. Ja som vyberala mena aj podla toho, ci sa daju nejako zrobnit.

stanka_s
15. dec 2006

Ahojte, aj ja mam problem s menom pre nasho drobceka, bude to chlapcek a nevieme mu vybrat to spravne meno. Pre dievca sme mali meno vybrane uz davno Sofia, na tom sme sa hned zhodli a viac sme to neriesili, bola som presvedcena ze by to bolo spravne a aj hodiace sa k priezvisku.
Aj mne sa paci Sebastian ale urcite ho nedam, lebo tiez neviem ako by sme ho volali, Sebastian je dlhe a zdrobneliny sa mi nepacia (Sebo, Sebko, Bastik).
Inak co poviete na meno Simon? V rodine sa paci, len ja si myslim, ze by ho vsetci volali Šimon a to sa mi nepaci.

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanka_s
15. dec 2006

Aj nase priezvisko zacina na S, a aj ja mam teraz inicialy S.S. a paci sa mi to. Inak Simonku som aj ja niekedy chcela, bola to moja naj kamaratka na strednej.

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanka_s
15. dec 2006

Drzim ti palce aby si ich prehovorila 😉.

sandrika
15. dec 2006

Čavte baby mne sa páči Emily a Daniel, Samuel,Jonas - tak sa volal chlapček o ktorého som sa starala v Nemecku.

sandrika
15. dec 2006

Tak nakoniec sme sa práve so snúbencom dohodli Kristínka al. Laura
Samuel al. Daniel

boo
15. dec 2006

ak bude dievčatko tak S 🙂 🙂 Sofia a ak chlapec tak Maxim alebo Leonard.

majabel
15. feb 2007

Ahojte baby, precitala som si sice len par stran z vasej diskusie, ale nenasla som tu nazor na meno, ktore sa nam pre chlapceka velmi paci. Nas drobcek tu ma byt priblizne za 2 tyzdne a este stale nie sme rozhodnuti. Mame prenho jedno klasicke bezne slovenske meno ... MATUSKO. Ale je tu jedno ALE ... manzelovi sa velmi, velmi paci aj sice trosku dlhsie a dost netradicne meno... NATANAEL/NATANIEL. Co vy na to? Myslite, ze by to drobcovi velmi stazilo zivot? (ze nie je v kalendari, to nas az tak netrapi). A v skratke by sme ho volali Natan. Napiste svoje nazory. Diky pekne.

ewellin
15. feb 2007

baby mi este vobec nemame meno.. nevieme sa dohodnut.. manzelik chce sarah.. mne sa to celkom tiez paci ale nikomu inemu v rodine nie. viem ze je to na nas ale aj tak k priezvisku sa to asi nehodi. Sarah Rajnohova.. je to cudne nie? mne sa paci aj Lara.. ale tiez Lara Rajnohova??? 😖

no vobec neviem.. velmi sa mi paci aj Paula ale to sa zas nepaci manzelikovi.. 🙄

tak neviem.. a zas nejak slovenske mena ma nelakaju.. 🙄

gabika11
15. feb 2007

Caute baby!!!
Ako tu tak citam, je nepreberne mnozstvo mien na vyber. A ja rozmyslam, kedze je ich tak vela, bolo by skoda dat dietatu len jedno meno, tak som sa rozhodla, ze dam detom po tri mena, chlapec: Dusan David Bystrik (manzelik chce mat meno v rodovej linii Dusan, mne sa paci meno David, i Bystrik). Co sa tyka dievcatka, nie som este velmi pevne rozhodnuta: Julia Beatka (Bea sa volalo jedno z dvojiciek, o kt som sa starala v UK a strasne mi chyba) Lea alebo Tammy, teda Tamarka. Rozmaslam aj o mene Gabriela, kedze sa mi paci, ale kedze som v 12t tehotenstva, casu na rozmyslanie je mnoho. 😉

ikke
15. feb 2007

ewellin, ak mozem poradit, lara rajnohova sa dost tazko vyslovuje 😔 asi by som volila meno bez R, mozno aj trochu dlhsie...

dorotka
15. feb 2007

ewelin no mne sa k tomu priezvisku asi tiez najviac hodi paula ale ta lara mi tiez velmi nesedi
gabika tri mena? no esteze sa v uradnom styku dava iba prve by sa tvoje deturence napisali mne stacilo ze som mala dlhe meno aj priezvisko

certica
15. feb 2007

suhlasim s ikke ohladne tej lary. ak uz na L, potom skor livia, linda, lucia... k tomu priezvisku sa hodia prave normalne slovenske mena. napadla ma teraz napr. slavka (to nie je nejake frekventovane meno v sucas.)

markas
16. feb 2007

Ahojte. Ja by som dala meno mojím dvojičkám Žermen a Servác 😀

markas
16. feb 2007

Pardón dámy. Nehnevajte sa na Marku. Toto písal jej manžel. Chcel som sa zapojiť do diskusie. 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre