Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

deina
16. feb 2007

Dietatko sice este necakame, ale ked sa nam raz podari dievcatko, tak to bude Michaela, ma take mile zdrobneniny - Michalka, Miska, Misa... U chlapenskych sa mi roky paci Daniel, ale to sa manzelovi nepaci, takze skor Matej, Matko pripadne Misko.

mamik
20. feb 2007

Deina - my sme chceli chlapčeka Miška, ale mal by meniny skoro na môj termín, tak máme Danielka. Je to krásne meno a veľmi mu pristane. Mne sa dievčenské meno veľmi páči Vilma. Ale ešte som nenašla v rodine ani okolí pochopenie 🙂 a veeeeľmi túžime po dievčatku 🙂

iliria
19. mar 2007

My stále nemáme meno... ☹ Mne sa páči Jakub, ale to je teraz dosť časté...

cubatour
19. mar 2007

ahojte,
no u nas ak to bude chlapcek, tak bude Davidko, ak dievcatko.. este nevieme.. vybera to meno manzelik, takze este nic take ho neoslovilo.. minule prisiel s menom Tamarka, tak neviem... 😒 este mame veeela casu na to 😉

osa
19. mar 2007

cubi ahoj, David je aj nas favorit 😎

cubatour
19. mar 2007

osa ahoj a co dievcatko? porad 😀

cubatour
19. mar 2007

inak osa, mne sa zda, ze ty si tehulka, mylim sa? 😕

iliria
19. mar 2007

A dievčenské meno, tak to sa už vôbec nedohodneme. Momentálne je aktuálna Katarína..... Moja mama stále rozpráva o Emme... a manžel o Veronike....

zuzka_majko
19. mar 2007

iliri mate to pekne ja sa s priatelom vzdy hadam o Natalke alebo o Karinke

iliria
19. mar 2007

Ozaj, neviete, či existuje nejaké celoslovenská štatistika o menách? V českej téme jméno pro miminko majú taký odkaz na český štatis.úrad, kde sú tabuľky za 10 rokov. Pozerala som slov. štatist. úrad, ale nič podobné tam nie je. 🙂

osa
19. mar 2007

cubi, zatial len cerstva snazilka, ale co nie je moze byt... 😀
Co sa tyka dievcatka zatial sme sa neujednotili, manzel chce Lauru ja velmi nie larvu... 🙄

dorottya
29. mar 2007

Kamoske sa narodilo dievcatko a dala meno NOEMI.Pekne nie?

nosoroztek
30. mar 2007

Ahojte, mne sa velmi paci chlapcenske meno Tomas, ale kedze polovicka a brat su nositelmi tohto mena, tak pre moju mamku a ocka by to bola pohroma 🙂 a paci sa mi aj Benjamin a Michael, no a z dievcenskych Nelly, Ella a Michaela, ale kedze ja sa tak volam, tak to nepripada do uvahy 🙂

bilushka
4. apr 2007

Ja chcem uz asi 10 rokov Jakuba, ale za posledne 3-4 roky je tu uplna invazia Kubkov, takze fakt ak chceme byt aspon trochu original, tak sme museli vymysliet nieco nove-takze sme sa zhodli na MATEJOVI.
A som dost negativne prekvapena z reakcii ludi: ze Matej, kde sme na to prisli, take starodavne meno... 😖 Co na to hovorite vy?

droby
4. apr 2007

ahojte, no matej sa mi velmi paci, tiez ho chcem. ale na prvom mieste je Lubko a Ema aj ked Ema je teraz na kazdom kroku, mi ju mam budeme... a potom pre dalsie Matej, anna, paulínka, adelka, alžbetka

ivca82
4. apr 2007

Bilbus podla mna je Matej a Martin velmi pekne, aj ked ja chcem Davida lebo mame vela Matkov v rodine... A dievcatko by mohlo byt Ema alebo Tamarka ale to bude priatel vyberat pre dievcatko, ja mozem chlapca. Len nesiememe dat rovnake mena ako mame my dvaja 😵

deina
4. apr 2007

Mne sa Matej velmi paci, to je meno, na ktorom sa s manzelom zhodneme, takze raz ho mozno aj budeme mat. A skratka Matko je velmi mila. 🙂

alexa27
4. apr 2007

My budeme mat Daniela a dievcatko asi Natasu 😵 . Mne sa este paci Iza, Zitta, Nina a Stella, ale manzelovi sa nepozdava anijedno z nich 😝

elliana
4. apr 2007

ahojte, co poviete na meno Mia? Mne sa paci, som rozhodnuta, ze ak budem mat este dievcatko, bude to Sara alebo Mia. Rodina mi to zatial neschvalila. Ale tak isto to bolo so Zojou a teraz sa im meno paci.

elliana
4. apr 2007

Alexa, Stella a Daniel je supeeeeeer

sue
4. apr 2007

...ja by som moc chcela Lujzu... alebo Martinka... pre chlapčeka k priezvisku celkom sedí,... ale dievčatko nie...

alexa27
4. apr 2007

Stella a Daniel, vsak? nooo, mne sa tiez paci ta kombinacia, musim este nejak muza spracovat 😀

sue
4. apr 2007

...ale tiež Alžbetka, Karolínka, Sára, Adelka, Margarétka... u chlapcov Filip, Matej... je ich kooopec a furt sa menia 😀

vedvies
4. apr 2007

ahojte babenky,
my mame zatial rozpracovane mena Ninka a Matej 😀 . Pracovny nazov je Levik 😀

elliana
4. apr 2007

Aj Karla je pekne....

alexa27
4. apr 2007

Ninka a Matej je peknucke 😵 , aj Levik by bolo chutne, len neviem ako by sa mu s tym zilo 😀 mozno by bol druhy Tolstoj 😅

droby
4. apr 2007

my už teraz vravíme o Emke 😅 pracovný názov a ešte na nej ani nepracujeme 😀

jullyett
7. apr 2007

Ahojte.
Dnes som sa prihlásila 1.krát a chcem sa spýtať na meno Emil. Čakám chlapčeka, chcela by som ho takto pomenovať, ale väčšine okolia sa to nepáči.
Mám sa nechať ovplyvniť? Vám sa páči Emilko?
A prosím vás, ešte o jednu radu...Budem slobodná mamička, s bio.otcom si nerozumieme a doteraz nám v ničom nepomohol, ale robí si nárok na výber mena.
Neviete mi poradiť, kto má v takom prípade právo vybrať meno?
Viete, zdá sa mi nespravodlivé, že ja ako matka, kt. svoje dieťa vynosí, porodí, musí si všetko pripraviť na príchod (možno) Emilka 🙂aj finančne mi nepomáha otec dieťaťa, ale meno chce dať on....Čo si o tom myslíte? Mám nejaké právo sa brániť?
Veľmi pekne ďakujem za všetky reakcie a rady..

vavka33
7. apr 2007

tu najdes vela odpovedi na tvoje otazky 😉

http://www.google.sk/search?hl=sk&q=vyber+mena&...

luculka
7. apr 2007

Mne sa v poslednom case páci hrozne Natálka....alebo Davidko 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre