Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

lyzenka
23. jún 2007

a do polroka budem dostavat nejake percenta z platu, ano? preto ma to pomylilo, lebo ty pises, ze uz rok dostavas matersku....tak by si mala iba polroka dostavat, ci ako? 😕 😔

lyzenka
23. jún 2007

dakujem Marcelka, bzuco za vysvetlenie.... 😎 😉

A co si myslis, Maci, ze budete mat?

marcela22
23. jún 2007

Lyzenka, ja som dostávala rovnako PNku, tú som mala takmer rok, materskú mám len od mája a vychádza mi to finančne rovnako - zle som to vysvetlila, prepáč že som Ťa tým pomýlila 😅 Pol roka sa dostáva to percento z priemerného zárobku a potom už len ten rodičovský príspevok.
No, čo budeme mať v podstate ani netuším, tak trochu si želám dievčatko, ale neviem, neviem... 🙂 Najlepšie je, keď mi niekto povie, že budem mať určite dievčatko a 5 minút na to mi niekto iný povie, že chlapca. To som už taká zdeptaná, že ani sama netuším 😀

lyzenka
23. jún 2007

Macka,
aj ja som tajne dufala v dievcatko...... no a nakoniec to bude chlapisko... :O)

lyzenka
23. jún 2007

a este marcelka,

ja som narodena 5.jula - takze jasne je jedno, budes mat doma raaaacika alebo racicu... :O)))

marcela22
24. jún 2007

Lyzenka, veru, bude to "ráča" 😀 raka v rodine ešte nemáme, tak som zvedavá na povahové vlastnosti a tak...nechceš mi opísať tie svoje? 😀 😀 Ale nie, robím si srandu 😉 Aj kamoška je narodená 5.7. a stále ma ukecáva, nech porodím na jej narodky, ale mne sa nechce čakať, tak tajne dúfam, že sa predbehnem🙂

pata528
4. júl 2007

🙂 ja mam mena vybraté:Emma,Nella(ale nie petronrela!!!to je fuuuj len Nella)Oliver,Lea

roxy
4. júl 2007

mne sa pášia laura,sofia a stela...teda ešte nečakáme ale nejak sa o tom už začíname bavit.pre chlapca sme mysleli maxim alebo samko.priatelovi sa páči fabián ale asi by bolo strelené dat synovi meno podla aute 🙂)) ešte aj olverko celkom ujde ale to sa zas nepáči mužíkovi.hrozné s nami.asi budeme muset mat len dievčatká 🙂))

roxy
4. júl 2007

už som to hodila aj do inej témy ale dám aj sem
http://www.juli.sk/KrstneMena.htm

corny
5. júl 2007

Ahojte,som tu prvý krát,rada by som prispela aj ja svojimi nápadmi.Budeme mat bábatko v septembri,mne sa velmi páčia mená Tamara,Stela,Vanda a manželovi zasa Zoja a Viktoria.Pre chlapca jednoznačne Oliver,to je moje vysnívé meno,ale na 4D nám povedali.ýe to bude baba a jednu už máme doma a podla mna má pekné meno Rebeka.

moncika15
12. júl 2007

ahojte! drahy mi najskor sxvalil Klaru a Adama alebo Ondraja ale nakoniec nemilostne vylucil Ondreja lebo mena po mojix byvalyx nexce ☹ ,a najnovsie sa mu aj Adam nepaci ale za tym si budem stat! urcite by som nedala meno po rodicox,prarodicox.alebo rovnake {Peter-Petra}...

ali30
15. júl 2007

my ze vraj cakame dievcatko aspon tak nam povedali v 20tt nezavisle traja doktori takze ak to bude dievcatko tak bude Alica a chlapcek este neviem

baletka
19. júl 2007

Ja som v 12 tt., dievca by mohlo byt Nina, Nazia alebo Nadia, chlapec Matus, ale to este rozhodnem, kde to babo uvidim.

petasllov
25. júl 2007

My s manželom sme nad menami rozmýšľali už dávno pred tým, ako som otehotnela, ale akosi sme sa nikdy nezhodli. No a teraz je to tiež problém. Ja by som pre chlapca strašne chcela meno Samuel, ale to sa mužovi nepáči. Tak sme sa potom zhodli na mene Filip. A pre dievča jednoznačne meno Sophie: aspoň s týmto súhlasil. Dúfam, že nezmení názor. Aj tak sa nedám.

bihan
25. júl 2007

Peťa, prečo Sophie a nie Sofia?

fufu
25. júl 2007

Ahojte, my cakame chlapceka a bude to david, s krátkym a...🙂

julova
25. júl 2007

som si vcera robila srandu z muzika -dostala som knizku od maminy "Vyberte meno pre svoje dieta", tak som listovala trosku...ze ak to bude chlapec, tak bude Martin Goran + priezvisko (ala pocta PANOVI hudobnikovi Martinovi Goremu z DM 😀 )..ale asi mi to neprejde 😀...ale dievcatko bude urcite Tereza, hodi sa nam to aj k priezvisku a chlapec este nevieme...mame v plane zatial Martin a David...uvidime 🙂...hm...ale ten Goran nie je az take skarede meno... 😀

kia
25. júl 2007

mi cakame chlapceka a bude Valentino akoze Valentino Rossi (tie ktore pozerate moto GP tak viete) 😀

mile meno nie?

danuska24
26. júl 2007

Ja som chcela: LINDA, LAURA, LEA, EMA, VIKTORIA, a chlapcenske MARTIN, TOMAS, ADAM. No okrem Adama a Emy mi nic u muzicka nepreslo, tak uvidime, ci si nahodou nerozmysli este aj to.

lindda
26. júl 2007

kia ja mam Nina - Valentina 😉

escada17
26. júl 2007

lindda, ja som myslela, ze tvoj je len Nino ( ako muzska podoba mena Nina 😉 ))

deina
27. júl 2007

My by sme chceli Michalku, hoci dlho sa mi pacilo meno Elenka, teraz sa priklanam k Michalke. A u chlapca Matko alebo Misko, asi.

bejca
4. aug 2007

ahojte 🙂 mne sa paci Metej alebo Viliam a Viktória alebo Alžbeta 😀 len manzel o tom este nevie 🙂 este sme nevyberali mena ...tak uvidime

deina
7. aug 2007

No, tak Mateja mat nebudeme, kedze ma meniny koncom februara - to by mal rychlo na to aj narodeniny, chudatko. 🙂 Co poviete na meno Martin? Davno som ho medzi malymi detickami nepocula, uz sa tolko nepouziva? Je to mile meno... Martinko. A na Martina sme sa brali. 😅

megie
7. aug 2007

kia, a ako ho budete volať? Tino?

certica
7. aug 2007

deina, ja mam tiez predbezne vybrateho martina 😉

zgurkaa
7. aug 2007

deina, certi aj my sme mali pre chlapca vybrate meno Martin. Uz pri starsej dcerke. To bolo nase jedine vybrane chlapcenske meno a nezmenili sme ho ani pri Michalke. 🙂

certica
7. aug 2007

cau zguri 😀 , inak mne sa paci viac nez ten matej alebo matus prave preto, ze ma v mene "r"

bejca
7. aug 2007

no hej deina 🙂 ale my v rodine mame uz aj Martia aj Martinku aj Mareka a mohla by som menovat asi tak dalsich 15 mien nakolko uz maju vsetci surodenci deti 🙂 a vsetky mena co by sa mi pacili uz minuli 😀 tak preto Matej a nam sa ma narodit babatko okolo 15.2. 🙂 no tak bude mat meniny aj narodeniny naraz no a co 😀

bejca
7. aug 2007

pardon myslela som Martina xixixi nie Martia 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre