Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

emma2001
7. aug 2007

No my sa tiež nevieme zhodnut. Moj mangel by chcel Jakuba. Tak som povedala, že dobre ale ja vyberam dievčenske, no a teraz sa neviem rozhodnút: Nina - Mária, Charlotta, Karolína, Tereza, Dorotka. Moja favoritka je stale Ninka (Mária je po mojej babičke), čo na to poviete?

certica
7. aug 2007

emma, bud nina alebo tereza

zdenkabrt
7. aug 2007

ahojte, my zatial snazilkujeme, ale chceli by sme ak dievca tak Barbora a potom Liana, Sabina, Petra. a pre chlapceka Branislav, po tatkovi ako inac.

marcela22
9. aug 2007

Ahojte, ani neviete ako Vám závidím, že ste ešte "len" vo fáze vyberania mena. Mne to bruško tak chýba!!! Je super mať maličkú pri sebe, ale tehotenstvo bolo nádherné, naozaj mi chýbajú pohyby v brušku atď....
Ale pamätám si, že sme sa s vybratím mena dosť natrápili, až sme nakoniec mali vybrané pre chlapca Fabian a pre dievčatko Sonja. A tak máme Sonju 😉
Ani s ami nechce veriť, že už zajtra bude mať mesiac 😀

bzuco
9. aug 2007

maci ahoooj
no konečne si sa ozvala 😵 😵 😵
a ešte raz blahoželám k malej Sonji 🙂

marcela22
9. aug 2007

Ahoj Bzuco, veeeeelmi pekne Ti ďakujem!!! 🙂 Veru aj ja som rada, že som sa sem konečne na chvílku dostala - znamená to, že mám čas a hlavne voľné ruky, lebo to je naozaj málokedy 😀
malá je poklad, ale má otočený deň a noc, takže zaspáva až okolo štvrtej ráno. Ale pomaly už si zvykám, už mám docela otočený režim aj ja. Keď o tej štvrtej zaspí, tak dokáže spať aj 6-7 hodín vkuse, tak dospávame spolu.
Ako s atebe darí s bruškom? maličký kope? 😉

bzuco
9. aug 2007

neboj, ona si to prehodí na ten správny režim, len si musí trošku na tomto svete zvyknúť 😉

mne sa darí dobre, drobec kope len taký fukot
a čo ty? kedy pridáš nejaké fotočky, nech si môžem poobdivovať tvoju maličkú 🙂

bzuco
9. aug 2007

jeeej, už vidím, krásna princeznička 😵

marcela22
9. aug 2007

Aha tak si vystihla pravú chvílku a vidíš fotky "za čerstva" 😀 😀 Ďakujem za pochvalu!!! Niekedy vložím ďalšie, to som len tak narýchlo. Nejako mám málo času... 😀

bejca
10. aug 2007

jeeeeej marcelka malinka je krasna 🙂) nech sa vam dari 😀

cukruska1920
11. aug 2007

Ahojte......dievcata po akom case po svadbe ste otehotneli ? Mali ste problem po vysadeni antikoncepcie ?

pernicek
12. aug 2007

cukruska nam sa podarilo po necelych 4 mesiacoch....ale neviem ci je to skoro lebo neskoro 🙂

mareli
13. aug 2007

kazdemu sa paci ine meno, to je prirodzene. a aj ked sa teraz mozno vasim najblizsim nepozdava, potom, ked malicke uz tak pomenujete, nikto nad tym nebude rozmyslat a nakoniec ho/ju tak budu bez problemov oslovovat. lebo niekto je za tie teraz moderne mena ako adam, sebastian, laura, sofia ci ema a niekto za viac tradicnejsie. a kazde meno je pekne, ked sa vyslovi s laskou 🙂

bambucinka
15. aug 2007

Pre mna jednoznačne vedie Nadine a Leon. Ale pripúštam že do 1.apríla 2008 sa to ešte môže zmeniť... 😉

domeenika
15. aug 2007

ahojtee.. no ja uz som sa konecne rozhodla pre meno.. bude to Liana.. take som este nepocula,cize sa nebude volat kazda druha...

kkatrina
15. aug 2007

ahojky, ja som 6 mesiacov hladkala bruško s tým že budeme mať Karolínku, v 30 tt som sa dozvedela že ďalší chlapec to istí, tak sme ho nazvali Maťko a teraz 1 mesiac pred pôrodom sme sa definitívne rozhodli, že budeme mať Dávidka. Tak snáď už naozaj 😀

certica
15. aug 2007

katrina, never tomu... my sme nejakych 8 mesiacov hladkali Bruna (bola som si ista,ze bude chlop aj bez uzv) a ked sa narodil, vyslo zo mna: viktor 😀

fenrirka
25. aug 2007

My mame vybrané Martin alebo Radoslav.Predtym priatel vybral -Jakub,ale to sa mi nepáčilo.Najpr ked sme nevedeli že čo to bude sme si to tak rozdelili že ja mam dievčenske a on chlapčenske mená.Mna žiadne nenapadalo...bála som sa že sa tak volala niaká z jeho bývalych a to som nechcela.Ale bude to chlapček takže sa to vyriešilo za mna 😀

zrzulka
25. aug 2007

My mame pre nase dievcatko vybrane meno Lea🙂 Ja som velmi chcela Nelu ale kedze v SK kalendari toto meno nie je tak sme sa rozhodli pre Leušku🙂 Zaujimavostou je ze ked sme vyberali toto meno pre nasu princeznicku tak sme netusili ze ma meniny na narodeniny mojho svagra🙂)))

aini
25. aug 2007

My zatiaľ nemáme úplne na 100% meno, ale bude to chlapček - Jakub, Matej alebo Lukas. to posledné nie je tiež v našom kalendári, ale mne sa aj tak páči. má to na rozhodnutie jeho tato, tomu som dala výslovné právo na udanie mena pre Červíčka, ale len vtedy ak to bude chlapec, keby to bolo dievčatko bola by Laura. takže teraz bude musieť byť Laura až niekedy nabudúce. 😉, kedže Červíkovi narastajú gulky s čvrlíkom. 🙂

sandrika
31. aug 2007

Ahojky ani my si nevieme vybrať, Ja by som chcela Lauru, alebo Sandru, môj drahý Olíviu..
No ak by to bol chlapček ja chcem tiež Lukasa, to mi zatrhol ak tak vraj Lukáš, ale on chce Samuela. Ešťe, že máme toľko času,lenže my sme obaja taký tvrdohlaví.. 😀

danuska24
31. aug 2007

ahoj. mne sa pacili Ema a Linda. Manzel zo zaciatku o Linde nechcel ani pocut, a teraz sa brusku neprihovori inak ako Linduska. 🙂

cat
31. aug 2007

danuska, ja by som moc do budúcna chcela Lindu ale nepáči sa mi že toto meno často ludia dávajú svojim psom či mačkám 😠 Práve toto mi ludia hovorili keď som čakala 1. mimi, tak sme sa rozhodli že Simonka al. Tomáško, no a bol chlop. Ale tá Linda mi bola vždy bližšia než Simona...tak neviem čo raz bude 😎

sandrika
31. aug 2007

Lindu som veľmi chcela aj ja , no ako hovoríš danuška drahý ani počuť on pozná 1 aj to vraj bola cigánka, tvrdí, že Linda je cigánske meno...

danuska24
31. aug 2007

Ja to tiez robim, porovnavam mena s ludmi ktorych poznam. poznam jedneho chalana - Roman, je to fajn clovek, ale v skole som mala spoluziaka Romana (tmavsej pleti, a bol to grazel.) 😝
Mne minule akurat vravela suseda ze ma jednu znamu a ta ma psa Lindu, som jej povedala ze tym ma nerozhadze. Ja nepoznam nikoho s takym menom. Paci sa mi aj Viktoria, ale mame dlhe priezvisko, tak chuda dieta a okrem toho uz 4 kamosky maju Viktoriu.

lyly
31. aug 2007

ahojte,
ja som Linda, este som nepocula, ze by niekto povedal, ze je to ciganske meno. vela ludom sa paci ale mna mrzi, ze ho davaju psom 😠
a ked som bola mala tak mi hovorili lili 🙂 , ale aj liliputanka 😝
my budeme mat alexandru, paci sa mi, ze sa jej moze hovorit saska, sasena, alex, sasa, sandra.
inak v tom nasom kalendari nic moc teda neni, samy bonifac a pankrac 😀

sandrika
31. aug 2007

lyly to máš pravdu mne sa Linda aj tak páči a lili je strašne milučké, ale práve som teda ustúpila dievčatko bude Laura, alebo Sandra, ktoré sa vám páči viac?

lyly
31. aug 2007

mne viac sandra, kedze mi budeme mat alexandru 🙂
sestranica ma dcerku lauru, zo zaciatku sa mi to nepacilo, ale ked jej hovoria laurika, tak je to take mile, a ta mala je uplne uzasna

sandrika
31. aug 2007

Mne sa inak páči aj Lilian , drahému lili však by ju tak moholô volať no nie a hodí sa aj k priezvisku Lilian Balková 😀

danuska24
31. aug 2007

Ja sa priklanam skor k Laure, my sme tiez rozmyslali na zaciatku nad Laurou.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre