• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

13. septembra 2016 
mne sa strašne pači u dievčatka Marína a u chlapca Martin, taká chlapčenská klasika. Môj drahý súhlasí s Martinom ale Marína sa mu nepači..ale môžem ja za to? xixi...ale no dovtedy kým bude aj dôvod vyberať mená tak sa nejako dohodneme
21. júl 2005 o 15:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Môj kamarát sa volá Sebastian a voláme ho Sebi alebo Sebík.
A ich malý synček sa volá Tobias a voláme ho Tobi alebo Tobík :slight_smile:
21. júl 2005 o 15:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Jerga, boli by ste ako hadia druzina denissssss.. :grinning: tiez si myslim, ze krstne meno a priezvisko by mali troska k sebe ladit. Vytvory typu Kevin Rohaty a Hermiona Chocholikova (to si nevymyslam!!!) sa mi zdaju pre to dieta trestom, ak nie hotovym prekliatim :grinning: :unamused:
22. júl 2005 o 08:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Caute babeny. Myslim,ze Pikha ma pravdu. Treba skombinovat krstne meno s priezviskom a podla mna by nebolo odveci prihliadat na mena surodencov. Vela krat som tu citala, ze pre dievca mate vybrate dost nezvycajne mena a pre chlapca trebars Martin. Co ja viem, ked jedno zahranicne, tak vsetky nie? Aj ked ja som skor zastanca slovenskych mien. My mame vybratu Kvetku a Andrejka. Ale zase som tu citala niekde ze Gretka a to je tiez veeeelmi pekne. Moje deti budu asi kvetinkove :grinning:
22. júl 2005 o 10:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
No, práve, skombinovať meno k priezvisku... K tomu nášmu (Baran) si skutočne neviem predstaviť zahraničné meno, to by bolo viac než komické. Takže u nás bude Tomáš alebo Simonka, to znie celkom prijateľne, nie? :grinning:
22. júl 2005 o 11:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
áno.. cat... dobre to znie... aj jedno aj druhé... ešte by mohol byť Peter a v podstate dievčenské mená sa hodia všetky také čisto slovenské...
22. júl 2005 o 11:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
cat, klido moze byt :slight_smile: Predstav si taky Nikolas Baran.. alebo Sofia Baranova :grinning: cista tragedia.
My sme priezvisko Kukla, k tomu tiez zahranicne mena velmi nepasuju :wink: vid napr.Frederik Kukla alebo Jasmina Kuklova - no chudence male:grinning: Takze chalanisko bude Adrian a dievcatko Lucia mala carodejnica :slight_smile:
22. júl 2005 o 11:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pikha, pekné mená ste vybrali, mne sa zvlášť Adrián páči :wink:
Inak poznám jednu, čo dala k maďarskému priezvisku Gyotvayová - meno Jackqueline. Číta sa "Žaklin Ďetvajová". Chuďato dievčatko, tá bude mať ťažký život...
Ja osobne som odjakživa zaťažená na meno Linda, ale keďže v detstve sa tak volala skoro každá moja mačka, predsa tak nenazvem aj dcéru :grinning: :grinning: :grinning:
22. júl 2005 o 11:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
cat :grinning: :grinning: A ty budes nejaky mackofil, co :wink: aj nick mas taky.. :slight_smile:
Inak, toto fakt nechapem, preco niektori z tych deticiek dobrovolne robia take slovne atrakcie :confounded: U nas vychadza tyzdennik, vola sa to Nitrianske noviny, a tam je vzdy regionalny sumar mladomanzelov a novorodencov za uplynuly tyzden. A niekedy tam clovek najde tak neuveritelne kombinacie mien, ze az.
22. júl 2005 o 12:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
:grinning: odhalila si ma, som tazky mackofil :grinning:
Ale : su zaujimave teórie, že meno niekedy človeka určitým spôsobom vystihuje, napr. si zober moje meno v angličtine - Catherine, skratka : Cat a sedí to ako s prepáčením "riť na šerbel" :grinning:
Inak zháňam nejakú knižku, kde sú významy jednotlivých mien, rada by som si niečo také prečítala...
22. júl 2005 o 12:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mam ju doma, fialovy tvrdy obal, vola sa Vplyv mena na zivot, stoji okolo 400.- Sk a po malom hladani je ju v pohode dostat :slight_smile: A je fakt dobra!
22. júl 2005 o 12:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
diiiky za tip, pohľadám v kníhkupectvách. Papa, utekám na obed, od hladu už vidím hviezdičky :grinning:
22. júl 2005 o 12:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jooooooj cat zdrhla si mi :frowning2: mas maiílik . tak papa boska
22. júl 2005 o 12:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pisem,zaznamenavam-kniha sa bude hladat hned pri mojom najblizsom pobyte doma :grinning:,tiez si myslim,ze vyber mena je velmi,velmi dolezita vec do zivota
22. júl 2005 o 13:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mnno, trochu si prestavam byt ista farbou obalu :unamused: tu fialovu berte jemne s rezervou :slight_smile:
22. júl 2005 o 13:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Jasne,takze hovoris modra?
22. júl 2005 o 13:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja co som doteraz videla knizky s menami pre babatka, tak stale to boli len take, ze meno, plus pribuzne mena, alebo od akeho mena je dane meno odvodene, jazyk z ktoreho pochadza a co to znamena, napr ze filip znamena milovnik koni.. a podobne.. ale ze by sa oplatilo taku knihu kupovat ... ved si ;len pozrite v knihkupectve konkretne mena co sa vam pacia a usetrite par stovak :slight_smile:)
22. júl 2005 o 15:31  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
liska: toto uz je vrchol s tym tvojim telecitenim :grinning: ano, je MODRA :grinning: :grinning:
25. júl 2005 o 14:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
....alebo si tu knizku poziacjte v kniznici :grinning:
25. júl 2005 o 14:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ena, to asi nebude ona ... ta sa tusim vola "Meno pre vase dieta" alebo tak nejak. Toto je ina, a myslim, ze ovela lepsie urobena kniha.
25. júl 2005 o 14:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no naozaj, ked niekedy vidim tie mena a priezviska, no fakt je to hroza. treba, aby meno ladilo k priezvisku. a take nejake krkolomnosti............... mi to pripada ako rozcvicka hercov pred vystupenim na javisko :grinning:
len chuda to dieta, vsak ono za to nemoze. a to este nehovorim, co vsetko si uzije v skole!
25. júl 2005 o 14:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Cat, jedného Tomáša Barana som poznala, no tragédia :grinning:
25. júl 2005 o 15:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tilly, tragedia koli menu, alebo koli cloveku ako takemu?
25. júl 2005 o 15:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nadabila som na dalsiu perlu: Giuliano Vrabec ( !!! ) nemaju Boha pri sebe :grinning: :angry: ked sa vzijem do koze sucasneho desatrocneho dietata, napada ma k tomu menu minimalne sto sprostych poznamok.
26. júl 2005 o 23:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Giulian Vrabec :grinning: chudacik...moj chlap chcel vzdy Maximiliana....tak si predstavte, Maximilian Sedlak...no, urobime nejaky kompromis... :wink:
27. júl 2005 o 08:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
terezka :grinning: sto bodov.. a cim viac ludi bude takto pokrokovo zmyslat, tym menej depresivnych deti pred dverami psychiatrickej ordinacie :wink:
27. júl 2005 o 08:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
:wink: aj ja si myslim
27. júl 2005 o 09:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
No ja som uplne zamilovana do mena ŠIMON a ELIÁŠ :slight_smile:
28. júl 2005 o 14:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mne sa pacia z chlapcenskych mien Samuel - manzel sa uz s tym zmieril a z dievcenskych sa mi paci Bara alebo Nina. a este jedna kuriozitka k menam a priezviskam - v dobe najvacsej slavy Kelly Family jedna mamicka v NM pomenovala svojho synceka Angelo, tak sa vola Angelo Supak. :grinning:
5. aug 2005 o 14:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lubik, dobreeeeeeeeeeeeeeee! :grinning:
5. aug 2005 o 15:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš