Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

anaxamon
21. júl 2005

mne sa strašne pači u dievčatka Marína a u chlapca Martin, taká chlapčenská klasika. Môj drahý súhlasí s Martinom ale Marína sa mu nepači..ale môžem ja za to? xixi...ale no dovtedy kým bude aj dôvod vyberať mená tak sa nejako dohodneme

kasper
21. júl 2005

Môj kamarát sa volá Sebastian a voláme ho Sebi alebo Sebík.
A ich malý synček sa volá Tobias a voláme ho Tobi alebo Tobík 🙂

pikha
22. júl 2005

Jerga, boli by ste ako hadia druzina denissssss.. 😀 tiez si myslim, ze krstne meno a priezvisko by mali troska k sebe ladit. Vytvory typu Kevin Rohaty a Hermiona Chocholikova (to si nevymyslam!!!) sa mi zdaju pre to dieta trestom, ak nie hotovym prekliatim 😀 😒

cicamica
22. júl 2005

Caute babeny. Myslim,ze Pikha ma pravdu. Treba skombinovat krstne meno s priezviskom a podla mna by nebolo odveci prihliadat na mena surodencov. Vela krat som tu citala, ze pre dievca mate vybrate dost nezvycajne mena a pre chlapca trebars Martin. Co ja viem, ked jedno zahranicne, tak vsetky nie? Aj ked ja som skor zastanca slovenskych mien. My mame vybratu Kvetku a Andrejka. Ale zase som tu citala niekde ze Gretka a to je tiez veeeelmi pekne. Moje deti budu asi kvetinkove 😀

cat
22. júl 2005

No, práve, skombinovať meno k priezvisku... K tomu nášmu (Baran) si skutočne neviem predstaviť zahraničné meno, to by bolo viac než komické. Takže u nás bude Tomáš alebo Simonka, to znie celkom prijateľne, nie? 😀

gaja
22. júl 2005

áno.. cat... dobre to znie... aj jedno aj druhé... ešte by mohol byť Peter a v podstate dievčenské mená sa hodia všetky také čisto slovenské...

pikha
22. júl 2005

cat, klido moze byt 🙂 Predstav si taky Nikolas Baran.. alebo Sofia Baranova 😀 cista tragedia.
My sme priezvisko Kukla, k tomu tiez zahranicne mena velmi nepasuju 😉 vid napr.Frederik Kukla alebo Jasmina Kuklova - no chudence male😀 Takze chalanisko bude Adrian a dievcatko Lucia mala carodejnica 🙂

cat
22. júl 2005

pikha, pekné mená ste vybrali, mne sa zvlášť Adrián páči 😉
Inak poznám jednu, čo dala k maďarskému priezvisku Gyotvayová - meno Jackqueline. Číta sa "Žaklin Ďetvajová". Chuďato dievčatko, tá bude mať ťažký život...
Ja osobne som odjakživa zaťažená na meno Linda, ale keďže v detstve sa tak volala skoro každá moja mačka, predsa tak nenazvem aj dcéru 😀 😀 😀

pikha
22. júl 2005

cat 😀 😀 A ty budes nejaky mackofil, co 😉 aj nick mas taky.. 🙂
Inak, toto fakt nechapem, preco niektori z tych deticiek dobrovolne robia take slovne atrakcie 😖 U nas vychadza tyzdennik, vola sa to Nitrianske noviny, a tam je vzdy regionalny sumar mladomanzelov a novorodencov za uplynuly tyzden. A niekedy tam clovek najde tak neuveritelne kombinacie mien, ze az.

cat
22. júl 2005

😀 odhalila si ma, som tazky mackofil 😀
Ale : su zaujimave teórie, že meno niekedy človeka určitým spôsobom vystihuje, napr. si zober moje meno v angličtine - Catherine, skratka : Cat a sedí to ako s prepáčením "riť na šerbel" 😀
Inak zháňam nejakú knižku, kde sú významy jednotlivých mien, rada by som si niečo také prečítala...

pikha
22. júl 2005

Mam ju doma, fialovy tvrdy obal, vola sa Vplyv mena na zivot, stoji okolo 400.- Sk a po malom hladani je ju v pohode dostat 🙂 A je fakt dobra!

cat
22. júl 2005

diiiky za tip, pohľadám v kníhkupectvách. Papa, utekám na obed, od hladu už vidím hviezdičky 😀

boska
22. júl 2005

jooooooj cat zdrhla si mi ☹ mas maiílik . tak papa boska

liska
22. júl 2005

pisem,zaznamenavam-kniha sa bude hladat hned pri mojom najblizsom pobyte doma 😀,tiez si myslim,ze vyber mena je velmi,velmi dolezita vec do zivota

pikha
22. júl 2005

mnno, trochu si prestavam byt ista farbou obalu 😒 tu fialovu berte jemne s rezervou 🙂

liska
22. júl 2005

Jasne,takze hovoris modra?

ena
22. júl 2005

ja co som doteraz videla knizky s menami pre babatka, tak stale to boli len take, ze meno, plus pribuzne mena, alebo od akeho mena je dane meno odvodene, jazyk z ktoreho pochadza a co to znamena, napr ze filip znamena milovnik koni.. a podobne.. ale ze by sa oplatilo taku knihu kupovat ... ved si ;len pozrite v knihkupectve konkretne mena co sa vam pacia a usetrite par stovak 🙂)

pikha
25. júl 2005

liska: toto uz je vrchol s tym tvojim telecitenim 😀 ano, je MODRA 😀 😀

michelle
25. júl 2005

....alebo si tu knizku poziacjte v kniznici 😀

pikha
25. júl 2005

ena, to asi nebude ona ... ta sa tusim vola "Meno pre vase dieta" alebo tak nejak. Toto je ina, a myslim, ze ovela lepsie urobena kniha.

danii
25. júl 2005

no naozaj, ked niekedy vidim tie mena a priezviska, no fakt je to hroza. treba, aby meno ladilo k priezvisku. a take nejake krkolomnosti............... mi to pripada ako rozcvicka hercov pred vystupenim na javisko 😀
len chuda to dieta, vsak ono za to nemoze. a to este nehovorim, co vsetko si uzije v skole!

tilly
25. júl 2005

Cat, jedného Tomáša Barana som poznala, no tragédia 😀

danii
25. júl 2005

tilly, tragedia koli menu, alebo koli cloveku ako takemu?

pikha
26. júl 2005

nadabila som na dalsiu perlu: Giuliano Vrabec ( !!! ) nemaju Boha pri sebe 😀 😠 ked sa vzijem do koze sucasneho desatrocneho dietata, napada ma k tomu menu minimalne sto sprostych poznamok.

terezka
27. júl 2005

Giulian Vrabec 😀 chudacik...moj chlap chcel vzdy Maximiliana....tak si predstavte, Maximilian Sedlak...no, urobime nejaky kompromis... 😉

pikha
27. júl 2005

terezka 😀 sto bodov.. a cim viac ludi bude takto pokrokovo zmyslat, tym menej depresivnych deti pred dverami psychiatrickej ordinacie 😉

terezka
27. júl 2005

😉 aj ja si myslim

aja303
28. júl 2005

No ja som uplne zamilovana do mena ŠIMON a ELIÁŠ 🙂

lubik
5. aug 2005

mne sa pacia z chlapcenskych mien Samuel - manzel sa uz s tym zmieril a z dievcenskych sa mi paci Bara alebo Nina. a este jedna kuriozitka k menam a priezviskam - v dobe najvacsej slavy Kelly Family jedna mamicka v NM pomenovala svojho synceka Angelo, tak sa vola Angelo Supak. 😀

danii
5. aug 2005

lubik, dobreeeeeeeeeeeeeeee! 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre