Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

angienka
25. feb 2008

Ahojky...na mene pre dievcatko sme sa zhodli bola by to Nela Liliana, ale ultrazvuk mi ukazal ze by to mal byt chlapcek a to nam robi problem-mne sa ziadne chlapcenske meno nejak extra nepaci-do uvahy mi prichadza jedine Sebastien,Christian aj Viliam je pekne ale bezne a manzel vravi ze tu v CR by ho volali Vilda-takze zamietnute a jemu sa paci Samuel...ale je to klasika vidim aj tu a ja by som chcela nieco vynimocne a zaujimave... 😀

sammy19
26. feb 2008

dobre ranko 🙂 Tak my uz mame Samuela a teraz cakame vraj dievcatko, tak to bude Natalia 😉 No ale keby predsa len nakoniec bol opat chlapec, tak na 99% Sebastian...

elaa
29. feb 2008

ahojte ja ked budem mat dievcatko bude to bude Charlotte, Violett alebo Natalia a chlapec bude Patrik alebo Marko..co poviete?🙂 😵

monkula
29. feb 2008

elaa, Marko je tak nádherné meno, až ma srdce vždy zabolí, že ja som ho dať nemohla..
naše priezvisko má 5 písmena končí sa na ko.. Takže Marco ---ko. smiešne...

elaa
29. feb 2008

a tvoje deticky sa ak volaju?🙂

elaa
29. feb 2008

to malo ist monkule 😵

monkula
29. feb 2008

Synček sa volá Jarko, po tatinovi a dcérka a volá Chiara Christine... 😵 😵 😵

lovacka
29. feb 2008

Aojte
tak ak jedneho dna budeme rozmyslat aj my nad menami tak dievcenske sa nam pacia Vivienne, Charlotte,EMily,Ella,Zoe, 😵
a clapcenske sa mi paci Christian alebo Brunko alebo Joshua ale manzel je hrozne proti Joshuovi 😖

monkula
29. feb 2008

lovačka-koníček, aj mne sa Joshua páči... 😀 😀

elaa
29. feb 2008

kraasne menaa🙂hlavne to dievcenske🙂 😵

monkula
29. feb 2008

elaa, ďakujeme... 😵 😵 😵

elaa
29. feb 2008

Lovacka---nadherne menaa pre dievcatkaa mne sa pacia tie iste menaa🙂

zuzitka
29. feb 2008

my mame tiez Samuela, ak by sme mali dalsie dieta, tak to bude Alexander alebo Alexandra 😀
ale paci sa mi aj Ema a Oliver 😉

martina2007
2. mar 2008

Ahojte,

nas syncek sa vola Emanuel ,no teraz cakame dievcatko a nevieme sa rozhodnut,pozerame http://www.babynamesworld.com/ ale ani z tych mien neviem vybrat.

sona11
4. mar 2008

ahojte. co si myslite o mene Linda? mne tvrdia ze to znie velmi tvrdo a ze sa to pre babatko nehodi, a ze to sa psom davaju take mena. To neni take lahke vybrat meno pre svoje dieta

pralinka25
4. mar 2008

Poznam dievcatko Lindu. Svedci jej to meno a vobec to neviznieva k nej tvrdo. Ved babatko je babatkom len chvilku.
Nepocuvaj inych. Ved to bude tvoje babo - oni nech si pomenuju svoje 😉

neroriso
4. mar 2008

Mne sa hrozne paci ked deti maju mena dve
pre dievcatko: Lilly Hannah ,Rea Silwia, Susannah Heidi
pre chlapceka: Jan Christopher (Christian), Jonnah Simonides

januliak
4. mar 2008

My mame doma Kristinku. A s vyberom sme si moc nelamali hlavu, bo mi moj muz do tohto vyberu nemohol nic povedat. Je totiz pomenovana po mojej najlepsej kamaratke, ktora bohuzial malu chrani ako anjelik.
Pre chlapca som mala vybraneho Samuela, ale paci sa mi aj Patrik. A keby sme mali este dievcatko, tak by to pravdepodobne bola Sara.

adrina
5. mar 2008

my sme si sa dohodli dievčatko Emma alebo Nina, a chlapček Timotej alebo Alex 😵

felixmama
5. mar 2008

Ahojte dievcata.
My mame doma takmer 2-rocneho - FELIXA /v preklade znamena "stastny" / a myslim, ze sme s tym menom trafili do cierneho - lebo je fakt take spokojne, usmiate a stastne dieta.

mucha
5. mar 2008

Ahojte, my budeme mať Samka. Dievčatku som mala vybraté meno Ema. 😉

baculik
5. mar 2008

Ahojte mamičky a budúce mamičky. My s priateľom sme vybrali pre naše dievčatko meno Nelly na tom jedinom sme sa hneď na prvý krát zhodli. Keby to bol chlapček chcela som Šimona ale priateľ by radšej dal meno po sebe Vladko

heppu
5. mar 2008

ahojte my budeme mat asi dievcatko a bude Mia a ak chlapcek tak po tatinkovi

aly
5. mar 2008

Ahojte baby, ako je to z vybratím cudzieho mena (či nieje v kalendári)? My by sme chceli Alexa alebo Nellu alebo Elisu.
Poradte prosím

bystricanka
6. mar 2008

aly...myslím, že tie všetky mená sa dajú napísať do rodného listu. Ale najlepšie bude, ak sa pôjdeš informovať na matriku. 🙂

jajusa
6. mar 2008

Ahoj Aly.
Ja som čítala, že pokiaľ nie je meno v našom kalendári, treba doniesť na matriku doklad, že sa to meno používa v nejakom inom štáte.
My máme pre chlapca vybraté meno Artur a pre dievčatko Sára, čo sme v slovenskom kalensári nenašli, sú iba v českom, takže tiež budeme musieť asi dokladovať, že sa používajú v Čechách. A možno už v dnešnej dobe majú na matrike potvrdené také mená ako máš vybrané 🙂

ivulik007
6. mar 2008

Čaute kočky. Ja som sa dlho nevedela rozhodnúť, aké meno dáme svojmu bábätku. Keď som otehotnela, mala som také silné tušenie, že to bude chlapec. A tak sme naše malé v brušku začali volať Šimonko. Lenže po 20. týždni tehotenstva mi lekár oznámil, že čakám dievčatko, takže zo Šimonka sa stala Eliška Teraz som už napevno rozhodnutá, že naše malé ponesie toto meno. Mne osobne sa vždy z chlapčenských mien najviac páčil Samuel, Šimon, Jakub a z dievčenských Eliška, Bibiana.

mari.m
10. mar 2008

mne sa veľmi páči Viktória a Simon 😉

vodniicka
10. mar 2008

aly..v tlacenom kalendari su len tie najpouzivanejsie mena a je to skratena verzia..na nete uz neviem aka stranka je kalendar s menami a bola by si prekvapena kolko verzii pripada na jeden den 😵 🙂 a inak na matrike uznaju take mena ake existuju na nejakej oficialnej stranke s menami, proste to meno aj cudzie musi byt uznane za meno v niektorej krajine..a snad nebudes mat s tym problem..drzim palceky 🙂

dominica
10. mar 2008

aly, dnes je to s tými menami už normálne, na matrike musíš dokladovať len meno, čo nie je nete, alebo o ňom ešte nepočuli, ale meno Alex - ako mám ja, tých už je neúrekom a nikto ti nebude robiť problémy, takisto ako Nella a Elisa/aj ja som chcela Elisu/, nemusíš ich dokladovať.
Matrika má net a ak prídeš s nezvyčajným menom, tak sa ho snažia vyhľadať na babynames.com a až keď ho nenájdu tam a ešte o ňom nepočuli, tak až vtedy dokladuješ a to tým spôsobom, že musíš ísť na tuším ambasádu tej krajiny, z ktorej meno pochádza a oni ti dajú potvrdenie o tom, že to meno existuje, ale pri tých menách čo si napísala problém nebude, jedine, že by sa našla sprostá matrikárka a to myslím nehrozí.

jajusa, mená, čo sa používajú, ale nie sú v kalendári sa nemusia dokladovať, viď môj prípad 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre