Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

pipinka82
23. máj 2008

veru nieso xixixix 🙂 aj ja som radšej ked mená sú odlišné a nie stereotypné 🙂 a nebodaj aj také ako máme mi 🙂 no hrôza mená tie komoušské xixixix 🙂 no ale každá máme iný názor a vkus na mená 😀

deina
23. máj 2008

Avanka, to mas pravdu, najkrajsie meno na svete je potom uz to, ktore dame svojmu dietatku. 🙂

Komousske mena su ktore? 😅

pipinka82
23. máj 2008

no predsa klasika Miško Jožko ...... Katka janka .....tie naše xixixix 🙂

susanh
10. jún 2008

Ahojte tehulky, pri výbere mena prihliadate aj na priezvisko? Lebo my máme také čisto slovenské, a k tomu bohužiaľ hocaké meno nepasuje. Ale z nášho kalendára si neviem vybrať už žiadne dievčenské meno. Mne je komické, keď sa napríklad bábatko volá Sarah Jessica Mrkvičková 🙂 Ak by ste vedeli nejaké mená, ktoré nie sú až tak moc nezvyčajné, budem vďačná za inšpiráciu. 🙂 😉

heppu
10. jún 2008

ahojte neviete nahodou ci sa da niekde na nete najst ten slovensky register mien aby som vedela ci to co mame vybrate je v tom zozname???

pinco
10. jún 2008

susanh - tak ja mam tiez taky problem s priezviskom, ze je take rydzo slovenske 😀 Ale nakoniec sme sa rohodli pre Tamaru. To sa mi celkom hodi aj k priezvisku. Ale inak sa mi paci aj Anicka 🙂 Len zas by som nechcela, aby ju volali Anca, ked bude velka...

susanh
10. jún 2008

Ahoj Pinco, aj mne sa Tamara celkom páči, ale už máme Natáliu a zdajú sa mi tie mená niečím podobné. Akoby z rovnakej skupiny 🙂 Tiež sa mi páči Tatiana, ale aj to je to isté.
Ešte je pekné Nela, ale zas nechcem aby obe dievčatká mali rovnaké iniciálky 😉 Vždy keď sa mi aj meno zapáči, tak sa mi buď nepáči jeho zdrobnenina alebo niečo iné. Napríklad Petra je pekné, Peťka nie. Romana je pekné, Romka nie.
Nuž je to ťažké 😠

pinco
10. jún 2008

Hm... to mas pravdu. To su vsetko tie take "modernejsie" mena, v podstate take podobne... A straaasne tazko sa to vybera, lebo presne ako vravis, vzdy sa najde nieco blbe na tom - zdrobnenina, alebo s priezviskom nesedi... No dufam, ze ja budem mat druhe dieta chlapca, lebo fakt neviem, ake ine meno by som zasa vymyslala 😀
A Andrea sa ti nepaci? Zober ty len pekne kalendar do ruky a chod zaradom 😉

susanh
10. jún 2008

Andrea nie, skôr Sandra. A zas ako by sme ju volali? Sandrička je dlhé, tak Sasa? 😀
Tiež chceme druhého chlapca, ten bude Jaroslav po tatovi.
Ja som už ten kalendár prelúskala viackrát, ale pri žiadnom mene si nemôžem povedať "to je ono",
Natálku som vedela už od puberty, s druhým menom sa budem musieť asi len skamarátiť.. 😉

pinco
10. jún 2008

No tak budem drzat palce, nech je to chlapcek 🙂

susanh
10. jún 2008

Neviete náhodou, či sa dá na nete nájsť zoznam mien, ktoré nie sú v kalendári, a matrika ich akceptuje?

heppu
10. jún 2008

presne to som sa aj ja pytala ale asi nikto nevie

susanh
10. jún 2008

Aha prepac, aj sa mi zdalo ze som to uz niekde citala... No nevadi mozno niekto zareaguje ked o to tak prosime 🙂

kamilecka
10. jún 2008

Matriky akceptuju vsetky mena ktore sa nachadzaju na tejto stranke,mam to zistene,oni si to pekne vyhladaju a ak sa tam nachadza zapisu bez problemov

http://babynamesworld.parentsconnect.com/

heppu
10. jún 2008

dakujem moc

susanh
10. jún 2008

Wauuuu dakujem! Hned to idem pozriet...

kamilecka
10. jún 2008

Nieje zaco 🙂 Ak sa tam meno nenachadza tak musite si zaobstarat potvrdenie z danej krajiny ze to meno sa u nich pouziva

heppu
10. jún 2008

no idem pozriet som zvedava ci tam je nasa

pinco
10. jún 2008

no teda! Tak to je uz iny vyber ako v kalendari 😉

susanh
12. jún 2008

Celkom sa mi pozdáva meno Nela, (aj keď manželovi ešte nie 😉 ), ale v tom svetovom zozname je iba Nella. To znamená, že keby som chcela Nelu (s jedným L), nemôžem ju mať?
Ak s tým máte niekto skúsenosť, poraďte. Vďaka 🙂

susanh
12. jún 2008

Už som to asi našla. V českom kalendári je Nela. To znamená že by nemal byť s tým problém?

xiksinka
16. júl 2008

mne sa pacia pre dievcatka napr. Noemi, Trixi, Nela, Katlin(cita sa to Kejtlin) , Daina, Brenda....a pre chlapca...netusim...mozno ten Benjamin...Timotej, Sebastian..ale to si urcite pozistujem niekde v zahranicnych kalendaroch...uricte nechcem slovenske mena pre moje deti....ja sa volam Sandra..nie Alexandra, ale Sandra...my to mame v rodine...moj brat je zase Henrich..🙂
A tobôz by som urcite, ale na 100% nedala mena po rodicoch...to moze spravit len sialenec si myslim...nech deti ziju s modou a s tymto obdobim...a nie v rokoch starych rodicoch....uvazte sami:D:D:D

pipinka82
16. júl 2008

ja súhlasím stebou 😀 aj ja som za zahraničné mená a preto sme aj také vybrali 😀

lila794
16. júl 2008

Xiksinka, dala by som si pozor na to, co hovorim, ok? Neviem, ci som sialenec len kvoli tomu, ze som dala malemu meno podla manzela. Vzdy sa mi to meno pacilo a otec je hrdy, ze maly sa vola ako on. Ved si daj meno, ake ty uznas za vhodne. Mne sa tiez pacia tie mena, co si uviedla. Ale neodsudzuj druhych!

pipka
16. júl 2008

No ja si zas myslim, ze davat mena podla mody nie je zrovna rozumne, kedze moda sa stale meni a meno ostava na cely zivot...a hlavne by sme mali mysliet aj na to, ze dieta s tym menom bude zit cely zivot a malo by sa aj k priezvisku hodit...dost blbo podla mna znie, ked niekto da k priezvisku Šprťko krstne meno Bryan 😅 s tym som sa osobne stretla a poviem vam, ze na zakladke v druzine si chudacik urcite uzije svoje 😒 😖 ...
Nemam nic proti zahranicnym menam, pokial sa hodia k priezvisku, alebo maju deti tatinka cudzinca, to je jasne 😉

tunylyk
16. júl 2008

pipka moja reč... aj ked ja bojujem s tatikom,nejak si vzal do hlavy,že chce Dionýza,vraj bude jedinečný a originálny 🙂 ale v kombinácii s našim priezviskom,by sa skôr hodil slovenský ekvivalent tohto mena a to je Denis.

pipka
17. júl 2008

tunylyk, tak drzim palce, aby tatik nakoniec ustupil, ved konieckoncov v porodnici budes meno matrikarke diktovat aj tak ty 😀 😀 😀

inka04
17. júl 2008

...kazdy rodic ma pravo rozhodnut, ake meno da dietatu... avsak mne ako Slovenke pride prinajmensom divne davat zahranicne mena... navyse ak priezvisko je rydzo slovenske... a navyse v kalendari je tolko peknych slovenskych mien!

pipka
17. júl 2008

inka...moja reč... 😵

xena22
17. júl 2008

Z mojich skusenosti - Cindy Krkoskova,Mandy Uhlikova,Kevin Zapletal,Roderik Uhrak,Jessica Kovacova,,,,atd atd...mena celkom pekne,ale priezviska su na dve veci :( ... 😀

Takze nie,ze by sa mi zahranicne mena nepacili,ale ked sa nehodia,tak sa nehodia,naco to silit 😒 s tym nic nenarobime...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre