Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

mia78
17. jan 2009

ahojte pridám sa ak môžem, my máme Mirka po tatovi , teraz ak to bude chlapec by som chcela Maximilián alebo Marko ak bi to bola dievčatko tak Viktória,Veronika alebo Lujza.......

nenela
17. jan 2009

ahojte, my máme Nenelu, Nika, Maxima 🙂

anniqa
17. jan 2009

Mne sa páči MATHIAS....mám krsniatko a pre ňu som navrhla meno SÁRA, ktoré sa ujalo 😀 a mne sa ešte páči DOROTKA, MATILDA, GEMMA, BIANCA....táááákže ked budeme mať piate dievča v rodine, budem vyberať meno veľmi dlho hihi 😎

vanilka2612
17. jan 2009

Ahojte, ja osobne nemusim kombinaciu zahranicneho mena a slovenskeho priezviska.Napr. Sofia Mrkvickova alebo Sebastian Kolesar....a pod.neviem, ci by sa vam pacila takato divoka kombinacia.Ved v slovenskom kalendari je vela peknych mien.Osobne by som sa vzila do koze dietata,ci by sa tak chcelo volat.

mangostyle
18. jan 2009

Ahojte mne sa páči tiež vela zahraničných ale naozaj to je smiešne v kombinácií s našimi priezviskami :o) My sme si vybrali pre dievčatko Natálka a keď bude chlapček tak bude Ľuboško

bastika
18. jan 2009

by ste sa cudovali kolko nasich mien vlastne nie je nasich vacsina.taka Katarina a Jakub- zidovske a tak by som mohla pokracovat, ale kazdemu podla gusta.prezrite si knihu mien a odkial pochadzaju, budete prakvapene 😀 😀

mimacik
18. jan 2009

Ahojte,

my sme si prvú polovicu tehotenstva mysleli, že to bude RIŠKO 🙂, ale pán doktor povedal, že dievčatko, tak to bude ALENKA 🙂 A veľmi sa na ňu tešíme.

iivetkaa
18. jan 2009

Jakub..a pre dievcatko nemam...chcem sa nechat prekvapit co to bude..ak dievcatko tak pohoriim...

veronika81
18. jan 2009

Ahojte, včera som zazrela v jednom časopise meno Damien 😵 a veľmi sa mi zapáčilo, už som začala "lámať" môjho drahého.. Doteraz sme boli pri mene Daniel, aj keď ja som ešte nebola na 100% rozhodnutá (z dôvodu, že sa mi nepáči, keď ho volajú Daňo). Ale teraz zas rozmýšľam, ako ináč sa dá volať Damien? Nemáte nejaké nápady? Damienko je pekné, ale niečo kratšie by som chcela.. Dami sa mi zdá divné 😒

pici
18. jan 2009

ked budem mat raz.. a to dufam ze coskoro dievcatko tak bude zara.v hre bola velmi dlho nina.. ale u nas je kazda nina... a syn bude oliver.. v hre bol max a alex...

alline
19. jan 2009

My budeme mat Natalku a ak bude chlapec tak Adam, ale rozmyslali sme aj nad menom Lukas.

katka2808
19. jan 2009

bastika. meno katarina pochadza z Grecka a znamena "moralna, cista". neviem o tom, ze by bolo zidovske... 😕 viem to, lebo aj ja sa tak volam.

bastika
19. jan 2009

no vidis aj ja som Katarina a vidis ze nie je slovenske 😀 😀 😀

mrka2
19. jan 2009

veronika - Damik. 😀 😉

veronika81
19. jan 2009

nooo, díky mrka 😀 Už mi v inej téme poradili, že Damko..ale aj Damík je zlatučké 😵

debije
19. jan 2009

Ahojte.Ja už mám malú Vanesku .A pre chlapčeka by som dala Adamko. 🙂

labradorik
19. jan 2009

co hovorite na Lilien

pici
20. jan 2009

lilien je super.. ale zalezi aj od priezviska.. lebo lilien meszarosova je velmi odveci.. jak z ciganskej osady co telenovely kukaju...

celestina
20. jan 2009

Mi máme Celestínku a teraz sa už nevieme dočkať Carolinky. Inak prvá mala byť Selesta.

pussycat
20. jan 2009

ahojte...ja som uz pomaly v 7.mesiaci a meno uz mam vybrate...cakam dievcatko a vybrali sme zahranicne meno
Jessica...mali sme aj slovenske Viktoria ale nejak stoho zyslo..aj tak neviem ake meno bude mat,lebo kazdu chvilu je
ine..poradte mi...dajte mi nejake typy na moju mailovu adresu...

sisinka5
22. jan 2009

My cakame este neviem co 🙂 ale pre chlapceka asi Jakub alebo Samko a ak bude baba tak Alexandra alebo Sofia.

bambula2402
22. jan 2009

ahojte som tu prvy krat a chcem sa tiez zapojit .my mame vybrate mena Alex a Tamara

katka2808
22. jan 2009

nam sa este donedavna pacilo meno "Natalka", ale odkedy sem chodim, zistujem, ze skoro kazde dievcatko, ktore sa dnes narodi, pomenuju menom Natalka, az sa mi to prestava pacit... uvazujem nad meno Nikol, Niki... zacina sa mi pacit... potom aj Domiika, Karolina... no a pre chlapca neviem... asi preto, ze stale verim, ze cakam dievcatko... zatial premyslam o nasom babatku ako o dievcatku a hovorim o babatku len ako o nej... 😀

kiert
25. jan 2009

Ahojte, mojmu manzelovi sa strasne paci meno Rafael, ale ja som nie prave najstastnejsia z toho mena a tak som ho dokazala prehovorit, ze babu dame 2 mena - David Rafael, ale neviem... Ako vam to zneje?

alon111
26. jan 2009

je to krasne meno

lentilk.a
26. jan 2009

A aka bude zdrobnenia od Rafaela? Inak je to pekne meno, naozaj.

veronika81
26. jan 2009

kiert, no ak nebude mať priezvisko Rafaj 😀
Inak sa mi Rafael páči 😉

katka2808
26. jan 2009

kiert, mne osobne sa meno Rafael nepaci, ale v tej kombinacii David Rafael to nie je take zle... 🙂

kiert
26. jan 2009

Jej, dakujem vam vsetkym velmi pekne za reakcie 🙂

bene
26. jan 2009

ahojte tak sa pridam k vam
no ja som v 6mesiaci vraj je to dievcatko ale zatial to nie je iste nakolko prvy ultrazvuk ukazal chlapca 😀
takze ak dievcatko rozhodujeme sa medzi Ella alebo Luella
ak chlapec tak Oliver
to len pre inspiraciu
a mozete si vybrat mena ake chcete bez problemov to zapisu, staci internetovu stranku kde ste to nasli

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre