Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

majkas
8. okt 2005

mne sa paci pre dievcatko Tamara a pre chlapca Timotej, mojej polovicke sa pacia pre girl Ema alebo Ela, a pre chlapca nevie 🙂

sue
10. okt 2005

My sme sa dohodli na chlapčekovi Filipkovi, ale o dievčatku...tam je toho veľa...Sabínka, Sára, Alžbetka, Nelinka, Emka....

nana
10. okt 2005

My bábätko plánujeme v blízkej budúcnosti a mená sú už skoro isté.
Dievčatko Sára, Sarah a chlapček Sebastián.

madeleine
10. okt 2005

neviem, aké máte priezviská...ale uvažovali ste niekedy nad tým ako to bude spolu znieť? Meno a priezvisko vášho dieťatka? Lebo ja som si uvedomila, že síce sa mi veľmi páči meno Samuel, ale bude to s priezviskom spolu znieť divne... 😀

ena
10. okt 2005

madeleine: presne, niekedy je meno super, ale ked ho spojis s priezviskom, dokopy to nejde, nam tak nepasoval Alex, ani mena konciace "š"
Sue: aj ten nas bude Filip 🙂

nutka
10. okt 2005

a co tak Saxana alebo Sandokan? To bude pasovat k nasmu priezvisku... 😀
Ale nie,j a by som dala Zuzanku alebo Barborku a Timoteja alebo Jakob pre chlapcekov.

Mna tiez neoslovuju tak ako som pokrstena...A vela ludi nevie ake je moje prave meno.
A ani na svadobne oznamenie ho nenepisem,l ebo by nikto nevedel ze ko to je. 😉

pikha
11. okt 2005

to je zaujimave, nutka 🙂 ze ta ludia neoslovuju vlastnym menom.. a dokonca nebude ani na svadobnom oznameni ..preco, nepaci sa ti? Co sa tyka tych babatkovskych mien typu Sandokan, nas tichy typ je Odysseus Kukla 😀 😀 ale asi by nam to nepreslo u rodiny 😀

zuzla2
11. okt 2005

madeleine ved prave,ze som uvazovala,ze ako to bude zniet s priezviskom..a tym som sa hned aj musela vzdat mena Benjamin ☹ takze pre chlapca musime hladat dalej 😉

madeleine
11. okt 2005

Ja by som chcela Samuela... ale Samuel Ferko znie vcelku zvláštne... tak ho pomenujeme František Ferko, ako poznamenala pani na matrike (prečo sa drahý volá Robert a nie Fero)... 😀
A dievčička bude Sarah Ferková... to znie tiež zvláštne... alebo tak po americky Sarah Jessica Ferková... 😀 😀 😀

Nad týmito vecami mám ale ešte kopec času premýšľať...

Ozaj, veď prezraďte voje priezviská v spojení s týmito detskými menami... 😉

mercy
11. okt 2005

Nas syncek by sa volal Richard a dievcatko Viktorka🙂

pikha
11. okt 2005

Odysseus Kukla 😀 a dievcensky variant Meduza Kuklova 😀 Ale v realite z toho vychadza Adrian a Lucia..

biba
11. okt 2005

Ja by som chcela aby sa chlapec volal Timotej a dcerka Laura.To su moje naj mena.K priezvisku sa hodi podla mna aj jedno aj druhe (Jurkovic, Jurkovicova)

petra24
11. okt 2005

Mne by sa páčilo pre dievčatko Ela Selecká.... 😀 😀 😀 a pre chlapca.....hmmmm....ešte neviem.......ale to je ešte "zatiaľ" vo hviezdičkách........

michelin
11. okt 2005

ahojte, ja túžim mať dcérku Sofiu alebo Emmu a synčeka Marca alebo Samuela. Tieto mená sa mi páčia od detstva.

kaska
11. okt 2005

Podla mna tiez velmi zalezi na priezvisku, mne sa velmi paci ak su rovnake inicialky,, 😉

anaxamon
11. okt 2005

ja som tu uz pisala ze Marina a Martin, a priatel ma meno zacinajuce na M a aj on sa vola na M (teda Maros)...takze bud udrzat tradiciu🙂 alebo vymyslime este nieco ine...v poslednom case sa mi zacina pacit meno Elena🙂 a Andrej (ak mi ho do buducna svagrinka s bratom nevyfuknu)

stelienka
11. okt 2005

moj drahy je na mena narocny, lebo vseto, co vyberiem ja, osomre. a my este hladame aj prostredne mena (to aby sme sa nenudili), a on ako velky katolik by chcel mena svatych. takze pre dievcatko mame clara therese (ja by som teda chcela sophie therese, nech sa tvari ze je francuzska), a pre chlapceka sasha (teraz zom to prostredne zabudla). a priezvisko mame giordano tak nam to pekne pojde 🙂 🙂 🙂

bubatenko
11. okt 2005

no... u nas je tak, ze mne sa podarilo presadit moje najoblubenejsie dievčenské meno uz niekolko rokov a to Viktória, ale problem je chlapcenské meno - moj drahy stoj, co stoj chce Jozefa ☹ hmm, no mam minimalne mam este dva roky na to , aby sa mi to podarilo zmenit 😉

siska
11. okt 2005

Ahojte babky,
ja som strasne chcela dat nasmu babu meno Sofia alebo Klaudia...ale moj priatel trval na mene Sarah...
a som nesmierne rada ze svoj nazor presadil, je to nadherne meno a ked sa ma niekto opyta ako sa vola malinka, tak pysne odpoviem Sarah... pisem to lebo naozaj skor sa mi moc nepacilo, ale malej pristane....
a znie tak vznesene..Sarah je v preklade princezna.. 😉
Prajem vela stasticka pri vyberani mena....lebo kym sa neblizi k rozhodnutiu (narodeniu)..je lahke vyberat mena...ale ked ide do tuheho tak .. 😉
pa a pekne sniky

nutka
13. okt 2005

ahoj pikha,
pytala si sa co ma nevolaju krstnym menom? nehanbim sa za nho,ved je pekne - Anna - ale akosi od malicka ma maminka inac volala a ostalo mi to.Aj ked som bola v nemecku a taraz tu vo viedni tak mi vsetci hovoria Aneta. A takisto chcem dat babatku nejake pekne meno a aby sa nekomolilo a aby ho neprezyvali ako mna v skole, ze Anca a Anica alebo jedna profka:,,Hanna,k tabuli!!!''No hruza.
Ale to len tu na slovensku si komolime mena, nikde som s s tym este nestretla...
Tak si dam zalezat,aby sa z toho nedala urobit nepekna prezyvka. 😠

pikha
16. okt 2005

🙂 Nutka, vyzera to tak, ze ty si naozaj Aneta 😉 len vasi sa trocha pomylili s tou Annou. Hovori sa, ze meno by sme mali pocas tehotenstva "konzultovat" s babom brusku.. a ono sa nam same nejak vynori v hlave 🙂 Ked sa dieta pomenuje len tak lajtr-fajtr po strykovi, babke a podobne .. bez akehokolvek vlastneho premyslania, nemusi to vzdy byt ta najlepsia volba. S tymi menami je to zaujimava vec 🙂 Napriklad jeden moj kamarat sa vola Dusan. Odjakziva neznasal to meno a kazdeho sam osobne prosil, aby ho tak nevolali.. a pritom, ako aj ty pises, to nie je ziadne hrozne meno. Proste ho neznasal a hotovo. Isiel na matriku ci kam to.. a uz dva mesiace je z neho Albert. Vytesuje sa z toho, nasiel si priatelku, zmenil zamestnanie, proste nova osoba.. hoci meno Albert.. co ja viem.. Ale ok, ked je raz niekto srdcom Albert, preco by sa mal volat Dusan, ze ano 🙂

nsoci
16. okt 2005

no ja len, že v BA je dokonca v zozname pán Lev Nečesaný...
😀 Tak to je podobný prípad ako Blanka panenská.
Inak sledujem, že dosť extra mená máte povyberané... to sa pomaly aj hanbím za Han, Ján, Jana....
Ale podľa mňa sa k tým naším slovenským priezviskám veľmi zahraničné mená nehodia.
Jáj, ešte sa mi páči Sára.... no a zdrobnila by som to na Šárka.... 😀

sonka
16. okt 2005

No urcite treba mena vyberat spolu s priezviskom. Skuste mi poradit chlapcenske meno k Suranyi - cita sa šuráni. Fakt nevieme, nemame ani potuchy, je to take madarske meno...

pikha
17. okt 2005

nsoci, nemas sa preco hanbit za Jan, Jana ap.. vsetko je to vec vkusu. A osobne si myslim, ze skor by sa mali nad sebou zamysliet ti s tymi extremami.. napriklad rodicia dietata s menom Giuliano Vrabec ci Kevin Rohaty. Uz som to niekde na fore spominala.. a takych by malo osvietit 😉 nie teba.
sonka, co tak Ivan. Alebo Adam.

adkag
17. okt 2005

nsoci,mne sa tiez paci Sara, velmi som chcela take meno, ale nasi sa mi smiali,ze to je jak Sarka na cizme ci co (ani neviem co to je, ale bolo im to hrozne smiesne). ale keby som uz mala naostro vyberat meno, tak si vyberiem po dohode s mojim drahym, nech si ostatni hovoria, co chcu.

mirka
17. okt 2005

sonka Martin, Matej Surányi by znelo pekne, Martin, Martina sú veľmi pekné mená 🙂

barunka
17. okt 2005

mirka, aj mne sa tie mená páčia...
Martinu dať nemôžem, tak sa volá moja sestra a keď budem mať chlapčeka, chcela som, aby sa volal Martin, ale otec drobčeka to zamietol... 😲

sranda
17. okt 2005

barun,
ty nevymyšľaj moja 😉 budeš mať Adamka a hotovo.

barunka
17. okt 2005

asi áno, lebo na inom mene sme sa nezhodli 😀 😀

madeleine
17. okt 2005

adkag: sára je časť topánky kryjúce časť členkov a lýtok... 😉 aspoň mi to tak predavačka vysvetlila v obuvi... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre