Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

whitelily
8. apr 2010

amelia je velmi pekne meno ,nikdy som ho nepocula ,mozno preto sa mi paci 😉

salonka9
8. apr 2010

AMÉLIA
zo staronemeckého amal - pracovitý, pôv.významom sú blízke mená Emíla, Amália, Amélia, Amelita, Alma, Melina, Amélie, Amalie, Amelie, Amalija
meniny - 10.7.

fatmira
9. apr 2010

my mame zatial taketo... niekedy sme chceli Timeu, ale kedze mame v rodine Timoteja, tak je zamietnuta.... teraz by som velmi chcela Sašku, ale ako meno Alexandra sa mi velmi nepaci...take moc ruske.... ale nasla som napr. meno Zaša..... tak to je uz lepsie...aj ked mame slovenskee priezvisko...teda buduci manzel ma🙂 uvidime...a pre chlapceka je u nas neustaly boj, pretoze ja chcem Miška, ale v snubencovej rodine je taka tradicia, ze dedko ocko a syn sa volaju Leopold... tak chcu mat aj vnuka Leopolda.... a co tak Michal Leopold...? aj ked ho urcite kazdy bude volat poldik... no neviem..co vy na to?

whitelily
9. apr 2010

mne sa taktiez pre chlapca najviac paci meno sebastian ,bohuzial uz je uz ale obsadene 😝 😒
FATMIRA : mne osobne sa tiez viac paci meno timea ako zasa,alebo sasa. nastastie je kopu men z ktorych sa da vyberat 😵 😵 😵 😵 😵 😵

katy1227
11. apr 2010

Natalie moja neter má spoluziaka damiana, a volaju ho Damko..mne to pride ale trocha smiesne..tak sa neboj a nieco vymysli.. 😉

lutsine
12. apr 2010

My mame vybrate Maxim 🙂

salonka9
12. apr 2010

mne sa páčilo meno Ben(Beni, Benjamín), ale otec sa volal Bernard, volali ho skrátene Bene a jeho mrzelo, že mu rodičia také málo používané meno a trpel tým.Tak k úcty k môjmu zomrelému otcovi som vybrala mená táke obyčajnejšie. Našťastie teraz sa doba mení a nezvyčajné alebo zahraničné mená sa stávajú bežnejšie.
Tiež sa mi páči meno Denny (pre chlapca), keby som sa narodila v zahraničí, tak sa mi od malička páčilo aj meno Jack.

evanns
12. apr 2010

My mame vybrate dre dievcatko Natashka a pre chlapca asi Samko, ale paci sa nam aj Timotej 😅

jaaty
12. apr 2010

Fatmira, keď sa ti páči Saška, tak ju daj takto zapísať 😉 , myslím, že by to nemal byť problém. My sme dali zapísať našu dcérku ako Hanka a nebol žiaden problém.

lucia563
13. apr 2010

Ahoj dievcata,

nie davno sme zistili, ze aj my budeme vyberat druhe meno 🙂 , ale este nevieme, ci chlapcenske, ci dievcenske, este je zavcasu. Napriek tomu vobec neviem ake meno, ak to bude chlapcek, nechcem nic ,,extra,, mozno taky stred, mozno nieco, co sa hodi k Filipkovi 🙂 date tip? 😉 zatial mi po rozume chodi Timotej, fakt neviem...

Myslim, ze pre dievcatka sa mena vyberaju lahsie, mne sa paci najnovsie Paulina, okrem toho Adela, Lujza, ale tieto dve neviem ci by mi presli 😉 ...

kikuskamala
13. apr 2010

Caute,
ja mam synceka Damiana, a volame ho Dami, Damuško, Damianko, . Je to maly čertík a meno sa mu velmi hodí. Hovori sa ze ak sa nevies rozhodnut medzi dvoma menami, tak počkaj do porodu. Ak sa maly, malá narodí uvidíš ju a dáš je to správne meno. Je to všetko o pocite. Ja som mala dve mena Alex a Damian, rozhodla som sa pre Damiana a som rada ze som sa tak rozhodla.

bombulka200
13. apr 2010

my máme LAURU a dalšie ak bude tak to ešte nevieme

lucia563
13. apr 2010

Kikus, aj Damian sa mi paci, len mi tusim vsetko na um neprisli, ako som prispevok pisala....ked sme cakali Filipka, rozmyslali sme nad Samuelom a Jakubkom, ale pre tento krat su z hry von 😉 ...inak sa mi zacalo pacit aj Michal, ale to je aj svagor aj brat, takze to uz nehrozi...no uvidime, pri akom mene skoncime 😀

ollski
14. apr 2010

Ahoj lucia...my sme mali tiez vyberali medzi Samkom a Kubkom 😀 ....mala to byt vlastne Lucka, ale dr. sa sekol...a je top chlap 😉 Filipko sa mi tiez pacilo, no vyberala som dievcenske, nakoniec dal meno manzel...ja som bola v soku 😕
Paulinka je naaadherne!! ja som nad nim tiez rozmyslala...este ich nie je tak moc...zatial, tiez sa mi pacilo aj Lujza, Lotka...Nada, Natasa...Eliska...Hanka
pre chlapceka Misko u mna vedie, no ja mam Michala manzela, po rodicoch som meno nechcela, tiez je pekne Marek alebo Lukasko, Matias, Ivko, Emko...tiez zavisi od priezviska...
zvlastne, ked som vyberala pre svoje deticky, sa mi zdaloze ziadne mena nie su 😝 , teraz sa mi paci veeela 😀

lucia563
14. apr 2010

Ahoj ollski, no budem ja musiem nejake kalendare popozerat...tiez som nechcela davat mena po mne aj muzovi, aj ked ma napadlo, ze ked nic nevyberieme, bude po muzovi, Dalibor, len to sa mi zda zase take ,,tvrde,, pre male babo a na druhej strane muza volame Dajo, Dajko, a to mi znie celkom dobre, tak ja neviem 😉 ....aj Lukas ma napadol, ani Marek nie je zly, len zalezi aj od toho, akych nositelov ktoreho toho mena poznam 😉
...ale este casu dost, tak nejak sa len bude musiet volat 😀

whitelily
20. apr 2010

ja uz fakt neviem mozno rozmyslam priskoro,ale nie a nie ma napadnut pekne meno pre chlapca ,aj ked sa mi niake paci ,niekto ho uz ma 😠

nikinka26
22. apr 2010

Ahojte, čakáme dievčatko a bude sa volať Sasha alebo Ema 🙂 🙂 🙂

aknaj
22. apr 2010

whitelily
ja som mala podobný problém. dievčenských som mala na výber, fakt veľa sa mi ich páčilo, ale chlapec, to bol problém. aj ja som nechcela dať také, aké niekto v rodine alebo v okolí má. teraz by som už tak nerozmýšľala, ak sa ti nejaké páči, vyber si ho. potom ti to bude ľúto
na mene sme sa nakoniec dohodli až v pôrodnici, keď som čakala na cisársky, MM tam bol pri mne a bolo to dosť narýchlo. a to ešte na poslednú chvíľu ho jeho ocino prehováral, aby sme si to rozmysleli, že jemu sa veľmi nepáči

mariro
22. apr 2010

precitala som dost vasich reakcii ale take meno ake si vymyslel mo manzel som tu veru nenasla,on chce ak to bude chlapec tak Silvester....ja som z toho cela paff,synovia s tym tiez suhlasia,ja som za Juraja ak by to bol chlapec.

viveca
10. máj 2010

Doufám že se některé dříve diskutující neurazí, ale nepřipadá mi vhodné dávat dítěti takzvaně "moderní" jméno, zejména když v dnešní době frčí třeba Lukášové, Matějové, Denisové, Kevinové atd. Za prvé bude výsledek ten, že se v prvních třídách, případně už ve školkách budou ve třídách scházet větší počty dětí stejného jména , za druhé bych při pojmenování také myslela na to, že nositel jména nebude vždycky jen malé miminko. Dovedete si představit šedesátiletého obejdu z hospody, který se jmenuje Kevin? Nebo umatlaného popeláře jménem Sebastián? Jasně, že si nikdo z nás nepředstavuje, že by se z jeho drobečka stal někdo takový, ale to už bohužel nebude v naší režii. Ostatně, takový Denis nebude v padesáti sedět ani třeba k univerzitnímu profesorovi...
Což si -stran jmen- přestat navzájem vykrádat nápady a vytáhnout nějaká česká (slovenská) jména, která sice nejsou právě "v kurzu," ale přesto v našich končinách užívaná, která plní v kolektivu správně svou rozlišovací funkci a podtrhnout jimi osobnost svých dětí tak, aniž by nás za to v dospělosti proklínaly?

mariro
10. máj 2010

viveca-uplne s tebou suhlasim 😉 ..tiez mam taky nazor ze ludia dokazu povymyslat neskutocne mena pre svoje deti,za kazdu cenu netradicne a vysledok je potom niekedy a smiesny.
Ja som presadila Juraja,ziadny Silvester nebude 🙂 , a ak dievcatko tak Karolinka.

lucia563
11. máj 2010

Viveca, pekne si to napisala, vystizne 🙂 , rozmyslam podobne 😉

avanti
11. máj 2010

Viveca, aj ja sa pripajam, vystizne! Uplne zdielam tvoj nazor.

jaaty
11. máj 2010

Aj ja sa pripájam.
Určite sa mi zdá krajšie volať na dieťatko Hanka, Lenka, Karolínka, Magdalénka.......Kubko, Miško, Maťko ako Lucas, Christian, Arzenko, Marco.....

thozu
11. máj 2010

ahoj zienky 😵
no my sme este uplne nedospeli k definitivnemu rozhodnutiu, no zvazujem nad dvoma menami,kedze buduci manzel je rakusan tak ze by malo baby jedno rakuske a jedno slovenske,ale potom akym ho vlastne volat? 😀 😀 tak teda ak chlapcek, tak Thomas alebo Mathias a tam jednoducho pridam len nasu zdrobnelinkovu priponu a bude Thomasko alebo Mathiasko a dievcatko zatial Ela 😉 ale rada by som sa nechala aj niecim inym inspirovat 😝

pralinka25
11. máj 2010

ja neviem teda ale mena typu denis,matej sebastian su bezne mena ktore su v kaledari roky a nevidim v nich nic extra moderneho. ved tam boli uz za totaca. moj 60 rocny krstny bol sebastian a neprislo to nikomu cudne. a aj v minulosti bola era zuziek, martiniek janiek, katiek, jurkov, petrov, tomašov, martinov. skratka kazda doba ma svoje a vzdy to tak bolo. Pred 50 rokmi to boli marie jozefovia janovia anny a bolo ich kopec na kazdom kroku

aknaj
11. máj 2010

Mne tiež tie mená nepripadajú nejako zvláštne, ani pre dospelého alebo staršieho človeka. Veď aj keď sú zahraničné, tam sa bežne používajú a tiež tam ľudia starnú.
Skôr by som uvažovala o takom mene, aby sa hodilo k priezvisku.
A tiež nechápem módu dávania dvoch krstných mien, veď dieťatko aj tak budeme volať len jedným.

mircalla
12. máj 2010

Dufam, ze sa nikto neurazi, ale v sucasnosti akoze moderne mena (niektore sa mi dokonca aj pacia) ako Damian, Mathias, Tobias, Sebastian, Max, Samuel, Alex, Christian.....su uz pre sucasnu generaciu deti strasne otrepane....vola sa tak pomaly kazdy druhy chlapcek.

Naviac treba meno citlivo vyberat k priezvisku, ak mam typicky slovensko priezvisko a dat krsne meno trebars Damian...no neviem....nie ku kazdemu sa to hodi

Ja teda by som ani jedno z tychto momentalne strasne popularnych mien nepouzila, nakolko to bude presne ako zuzka, janka ci katka pred 30 rokmi.....

viveca
13. máj 2010

Mimochodem, když už tady ryju do "moderních" jmen, asi bych se měla "pochlubit" se svým výběrem. Pokud bude prcek, na kterého je právě zaděláváno, chlapeček, chtěla bych aby se jmenoval Otakar nebo Eduard (Otík nebo Edík mi připadá roztomilý 😅 ). Holčička by mohla být Judita, nebo Jolana. Je to podle vás OK, nebo jsem staromódní až moc? 😉

warholette
13. máj 2010

viveca - eduard je super meno, vobec nie staromodne, ale elegantne a sofistikovane 😉 judita sa mi paci viac ako jolana, mne sa paci aj napriklad justina, julia, juliana, nieco na tom ju- asi je 🙂 🙂 mas dobry vyber 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre