Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

ena
17. okt 2005

Mirka: k tomu Sonkinmu priezvisku aj mna napadol ako prvy MATEJ 🙂)

peha
17. okt 2005

my sme dosli k dievcenskemu uplne spontanne obaja naraz.
svadbu sme mali na Terezku, bude to Terezka 🙂

lubik
18. okt 2005

my sme mali svadbu na Bystríka, ale to by sa mi moc nepáčilo. Aj keď je to celkom pekné a do určitej miery zaujímavé, chúďa dieťa by trpelo celý život (si myslím). A pripájam ďalšie kuriózne kombinácie - jedna moja kolegyňa kedysi pracovala s pánom Kryštálom (alebo Krištáľom?) Jedličkom a ten mal sestru Hôrku.

ikke
18. okt 2005

Otazka za milion: Preco je teraz v mode meno Ema / Emma? Tento trend pozorujem uz asi 5 rokov, moj 4-rocny synovec ma v skolke v triede 2 Emy a minimalne po jednej je aj v ostatnych triedach. Moja 5-rocna neter je tiez Ema. Zeby to bolo Priatelmi (dcera Rachel)? A pozeram, ze aj tu je dost priaznivkyn tohto mena. Len mi nevravte, ze sa vam to meno pacilo odjakziva ... 😒 Inak, nie je to skarede meno, tiez sa mi celkom paci, ale uz sa mi zda dost "otrepane". Predstavte si, ze vasa dcera raz bude mat v skole dalsie tri spoluziacky s tymto "vynimocnym" a "neobvyklym" menom. My sme mali na ZS 5 Zuzan v jednej triede (teda nie v mojej, ale v susednej), co teda pre dotycne osoby nebola podla mna ktovieaka vyhra, vsetci ich museli potom volat priezviskom, ktore sa najcastejsie pretavilo do dost ohavnej prezyvky... ☹
No, ale v podstate by som vas v tom mala podporovat, aby ste nepresedlali na "moje" meno pre babu - Eva 😀 A tiez sa mi paci Adam pre chalana, ale to by uz asi bolo moc. Tak ho snad raz zastupi Albert (tradicia v muzovej rodine, prvy syn ma byt volaky -bert a Robert, Norbert, Dagobert alebo Gilbert by som asi niesla velmi tazko) 🙂

ikke
18. okt 2005

A este jeden bonus, dufam, ze si to dobre pamatam. V bratislavskom telefonnom zozname sa vyskytuje osoba menom Viola Radsetoulalova 😀 Moja sestra vravi, ze zenska podoba tohto priezviska by skor mala byt Radasetoulava.
Tiez pozdravujem majitelku tohto uzasneho mena, musi to byt osoba velmi vesela 🙂

anaxamon
18. okt 2005

ikke s tym , ze ste mali v triede 5 Zuzan si mi pripomenula moje casy na gympli. V rocniku nas bolo 9 Zuzan....🙂 pekna nahoda ze? A to kym som chodila na zakladnu skolu bola osm odjakziva sama v triede a potom taky sok...ale nejako sa to vzdy zvladlo, boli zuzky, zuzankz, zuzy,zuzany. Vzdy sa vedelo o ktoru ide🙂

terezka
18. okt 2005

jeej Peha, to som rada, ze budete mat Terezku 😀

kala
18. okt 2005

no pridám sa aj ja, my sme nad dievčenským menom neváhali bude po mne tak to chce manžel čiže Michaela, a chlapca sme chceli Lukasa, ale neviem ako by sme ho volali keď je ešte bábätko Lukasko, Lukasenko, nie je to Lukáš , a tak som si ja vlastne vydupala že bude teda ak to bude chlapček tak po manželovi Robert 😉

terezka
18. okt 2005

kala, napr. by ste ho mohli volat Luki, Lukinko, Lukinusko 🙂

pikha
19. okt 2005

Kala, Lukas je krasne meno pre maleho chlapceka. Mam takeho v okoli, ma cez pol rocka a volaju ho ako tuto Terezka pise .. Luki, Lukino, Lukasko.. je to zlate 🙂

petra24
19. okt 2005

Ahoj Kala,

čo máme synovca Lukáša......tak mu hovoria Lukino, Luki, Lukáško.... 🙂
A kolegu mám Roba......hovoríme mu niekedy Robino.....je to také milé.... 🙂

nadia2002
21. okt 2005

caute kocky,
pripojim sa aj ja, nase zlaticko sa narodi niekedy na rozhrani januara a februara a zatial sa tvari ze je chlapec, takze sme sa (po dlhom boji presadzovani z mojej strany) rozhodli pre Davida, no a keby nas babo nahodou prekvapilo a vyklula by sa z neho baba tak bude bud Zara alebo Stella.. 🙂

aticko
22. okt 2005

U nás sa ešte o mene bude určite veľa diskutovať 🙂 , lebo nie vždy sa celkom zhodneme. Ale momentálne u mňa víťazia na dievčatko Nela, Stela a na chlapca by sa mi páčil Noel, Joshua alebo Janick, kebyže sme nežili na Slovensku🙂, ale vzhľadom na to, že republiku kvôli menu bábätka asi nezmeníme, tak ešte budemem musieť podebatiť🙂

cmulinko
22. okt 2005

Ahojte kocky.My este necakame mimino,ale princeznicka sa bude volat Salome a Chlapcek Simon,Samuel alebo Adamko.Pacia sa nam biblicke mena.

nadia2002
24. okt 2005

no takze moj dlhy a tazky boj bol uplne zbytocny, lebo prave vcera ma drahy definitivne zrusil s Davidom, dnes mi na 100% na 3D usg potvrdili syna, takze zaciname odznova...
no neviem poradte, co sa hodi ku priezvisku Gaspar? 😖

mne sa paci ten David, predtym to bol Simon a teraz uvazujem nad Lukasom..
a moj drahy povedal ze do vianoc sa urcite rozhodne, mam ho prizabit? 😀

ini
24. okt 2005

nadia, k tomu priezvisku sa mi hodi len Boris

keva
24. okt 2005

môjmu manželovi by sa hodilo meno Radovan Gašpar alebo Marián Gašpar.

mackopu
24. okt 2005

nadia, mne by sa páčilo Martin alebo Matej Gašpar.

ena
24. okt 2005

nadia2002, tak to gratulujeme ;) vacsinou som na vydatych tehulkach a tam ta neregistrujem🙂 Inak, ja mam TP 24.1.2006... my mame vybrate ako No 1: Filip

mirka
24. okt 2005

Nadia, ja poznám Maroša Gašpara, žeby Maroš? 😀

alenka2004
24. okt 2005

ahojte, my mame vybrate tieto mena: OLIVER a LAURA 😉

pikha
25. okt 2005

Ku Gasparovi mi sedi este Milan..ale..ja neviem,meno Milan sa mi nejak k malemu babatku nehodi 😀 😀

petra24
25. okt 2005

a čo tak Róbert Gašpar.... 😀

iwuskaaa
25. okt 2005

Nadia a čo tak Patrik Gašpar? No je veľmi ťažké niekoho prehovoriť na meno, keď už mal jedno vybraté. Ja viem.
My síce ešte nečakáme bábo, ale mne sa tiež veľmi páči meno David a priateľ povedal, že v žiadnom prípade.
Pre chlapcov sú ešte pekné: Tomáš/Thomas, Lukáš/Lukas, hmm?

petra24
25. okt 2005

Alebo Igor Gašpar 😉

zebricka
25. okt 2005

Alenka2004, jeeeeej, radost Ta vidiet...... a co, zeby bola tato tema aj pre Teba uz aktualna? 😉

gaja
25. okt 2005

áno zebrička, pre alenku je tiež už aktuálna.. Ty sa kedy pridáš??ha???

petra24
25. okt 2005

Alebo Tibor Gašpar... 😉 🙂 😀

ena
25. okt 2005

gaja: ved uvidis, zebricka nic nic a potom sup a budu hned dvojicky 🙂)

maruska
25. okt 2005

Ahojte kočky, ja už som dva týždne medzi Vami vydatými, ešte tak sa pridať do tohto Vášho klubu...
Držte palčeky, prosííím! 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre