Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

mariro
1. okt 2010

@bojovnicka - no mna nenatahuje..Silvester sa mu paci a dalsia varianta Dionyz...skoro som odpadla,dufam ze to bude dievcatko ak sa zadari tehu a bude Karolina 🙂

kdezee
1. okt 2010

😀 nedopadnite ako ja ked sme den pred porodom davali na facebook anketu nech navrhnu nejake vhodne meno 😀

lucinka1104
1. okt 2010

@weverka11 Tiež si myslím, že sa hodí Marcel a Michacl ako aj Martin a Miroslav aj Marek. Ale viem si predstaviť aj Sebastián Malý - Sebík......alebo Damián Malý.....prave ku krátkemu prizvisku sa hodia dlhé mená aj Alexander Malý je super amôžeš ho volať rôzne

tinipini
1. okt 2010

@weverka11

ešte môžete dať Filip Malý, ako ten lekár z paneláku 🙂

weverka11
2. okt 2010

@lucinka1104 Alexander sa mi veľmi páči, ale neviem, či si pamatáš rozprávku včielka Mája, tam bol taký mišiak s okuliarmi a ten sa volal Alexander Malý... Ale keby som mala ku každému menu mať takéto pripomienky, tak sa asi bude volať NoName 😀 Inak Martin je odvčera v úžšom vybere 😀 Ostatné spomenuté máme v blízskej rodine. Aj Filipa 😉

lucinka1104
2. okt 2010

@weverka11 ja by som volila medzitým Alexandrom a Martinom Maťko.....

delilah1
3. okt 2010

my máme predbežne vybraté mená - Rebeka pre dievčatko -to je moja srdcovka už od mala - ale už som si nie taká istá, lebo ich je v poslednom čase moc.... potom sa mi ešte lúbi Liana - Lianka.....
a pre chlapca Patrik, lebo tatko je Peter ...

mirrinka
4. okt 2010

@delilah1 skvelý výber s tou Lianou - ja som ešte ani raz neoľutovala,že som dcére vybrala práve toto meno.... 😉 😉 😉

mokiri
5. okt 2010

@weverka11, poznam jednu rodinu Malych a maju troch synov. Ocino je Miroslav a chlapci - Martin, Matej a Miran. Pri tom najmladsom zaexperimentovali, mozno aj preto, ze sa narodil uz mimo Slovenska. Myslim, ze mu vybrali krasne meno. Volaju ho Miran, Miranko alebo Mirko - teda v podstate po ocinovi, ale trochu viac s dobou...

fodorka
5. okt 2010

mi sme mali pre dievcatko vybrate meno Liana ale kedze prvy bol chlapcek tak je Marko a teraz cakame opat chlapcke atak to bude Niko to si prial velmi tatinko tak sme vyhoveli🙂

manika77
5. okt 2010

@fodorka my sme mali tiez Lianu ale mame chlapca Marka

mirrinka
5. okt 2010

@fodorka
@manika77 no kočky,ja mám Lianu a teraz čakáme druhé a ked to bude chlapec tak v najužšom výbere je aj meno Marko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 sranda 😀

murinka
5. okt 2010

mne sa paci aj:Ralf,Rafael,Jonáš,Zachariáš,Markus 😉

fodorka
5. okt 2010

hihi to je fakt sranda aka nahoda🙂 mne sa meno Marko bohovsky paci anajlepsie na tom je ze mu ani skaredo povedat nemozme lebo Marko je stale 😉 takze aj ked sa nahnevam a poviem marko stale je to pekne🙂 a druhe mal tatko vybrate uz pri prvom no nakoniec sme zmenili plan ale teraz uz nie bude to Niko takze Marko a Niko.este sa to aj hodi k sebe...

manika77
5. okt 2010

@fodorka kamoska ma Niko 🙂))))

fodorka
5. okt 2010

no super🙂inak niko som este nepocula vsad elen nikolas ale to sa uz muzovi nepaci...

manika77
5. okt 2010

noo on je niko ludrovan 🙂

manika77
5. okt 2010

myslim ze niko je aj daky futbalista 🙂

weverka11
6. okt 2010

@manika77 Niko je super meno, aj mne sa páči, je to chorvátske a ten futbalista je Niko Kovač 😉 - fešák 😀 😀 tušim hral v Real Madrid, ale nie som si na 100% ista

maggie2
6. okt 2010

@weverka11 nehral v real madrid, ale nevadí 🙂 Niko nie je výlučne chorvátske meno. Je to skrátená podoba mena Nikolaus. Niko Kovač sa narodil 1971 v Nemecku v rodine chorvátskych prisťahovalcov.

mirka285
6. okt 2010

@fodorka jedna moja znama ma Marka a ked mu hovori skaredo povie mu Maro....

weverka11
7. okt 2010

@maggie2 😀 dnes som sa na to pytala manžela a povedal, že naposledy hral tusim v Mnichove, ale nebol si tiez na 100% isty 😀 Ty si aky odbornik na futbal, mas manzela futbalistu? 😉

fodorka
7. okt 2010

mirka285 no keby dakto povie pre domnou malemu asi ho na mieste zabijem...aked tak maro je podla mna marek ale kazdy to berie inak pre mna je marko marko a skaredo sa mu proste povedat neda 😎
no a este muz prisiel na to meno Niko tak ze sa tak volal tusim nejaky kulturista alebo kto a neberiem to ani ako skratku mena nikolas to je to iste ako ja som martina a v zahranici je tina a coim mam povedat ze tina je len skratka?

mirka285
7. okt 2010

@fodorka ale on sa normalne vola Marko,nie Marek...ale iba ju poznam co ho tak hnusne vola 😀

jenta
7. okt 2010

jééééj baby, normálne ste ma navnadili na meno Marko 😀 My čakáme chlapčeka a vybrali sme meno Marek, ale to Marko ma veľmi zaujalo. Asi to mužovi navrhnem, keď príde domov z práce, že čo on na to 😉 Teraz ma tak napadá, že kamarát je Marek a jeho dedo ho volá Marko, ale nikdy mi to nejako nedošlo 😕

fodorka
7. okt 2010

pre mna je to jedno z najuzastnejsich mien na svete a mojmu malickemu s aine meno ani nehodi a nam to ladi aj k priezvisku Marko Fodor a bracek bude Niko Fodor... 🙂

mirka285
7. okt 2010

@fodorka to prve je silne meno,znie dobre lebo je tam r aj v mene aj v priezvisku...Niko sa mi uz moc nepaci,tiez by mi tam paslo niake meno ktore ma r

fodorka
7. okt 2010

hm kazd yma iny nazor🙂 toto su pre nas tie naj mena na celom svete🙂 a praveze by som povedala ze pasuje lebo sa tam hodi nieco kratke a pekne...a to je presne to co vystihuje.a ked mam pravdu povedat tak slovenske mena s ami moc nepacia tie klasicke a zahranicne zasa az take extra tiez moc nemusim takze toto mame zlatu strednu cestu🙂

janka65
8. okt 2010

nas syn sa bude volat Oktavio este som sa tu na slovensku nestretla s menom Oktavio tak som zvedava ako nato ludia budu reagovat a hlavne rodina, ktora si stale zela aby sme dali slovenske meno no mi chceme netradicne kto take este nema v nasom okoli 🙂

awalancha3
8. okt 2010

@janka65..................... .premysli si to............... jedna vec je chcenie sa odlišovat a druha to, že to male bude s tym menom navzdy žiť.........ako take nie je to meno skarede...... aj ked evokuje Octaviana... z antických dejín Ríma a nositelia toho mena, ako ista vieš neboli zrovna báječní ludia.....ty volis novotaliansku verziu toho latinskeho mena............ hm, a bude ti to meno korešpondovať s priezviskom? lebo Octavio Mrkvička alebo Octavio Rybanský či Octavio Hrabinský nejako nejde spolu.......... tak si to ešte premysli.............. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre