Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

anelka5
5. sep 2012

@ssisska poprosím nejaký koment k menu Linda 🙂 dakujem a či sa to hodí aj k priezvisku Halveland..(bez ová)

vonicka
5. sep 2012

@ ssisska - co je to vibracia 42 prosim ta???? 😀 baby, to vazne verite tymto bludom o povahe cloveka vo vztahu k jeho menu??? proste si vyberte meno, co sa vam paci, o nicom inom to nie a nikdy nebude 🙂

sirinka
5. sep 2012

@vonicka presne tak...a zvlast baby...teraz im vypocitate vibracie a ktovie ake bludy a oni sa vam v 25tke vydaju, priezvisko zmenia a dalsich 50-60 rokov alebo ktovie ako dlho sa budu volat celkom inac, meno sa im nebude hodit k priezvisku, vibracie budu ktovie ake....ach...ale ked toto su vase najvacsie starosti, tak je dobre...

megies777
5. sep 2012

ssisska prosím a čo meno Oliver?

anjelicek26
5. sep 2012

@sirinka - ja si tiez myslim, ze dieta "vibruje" hlavne svojim vlastnym charakterom a priebojnostou, nie menom. Meno moze byt akekolvek, niektore deti znesu cokolvek, ine budu aj pri beznom nehanlivom mene nespokojne...

poseidonka
12. sep 2012

@ssisska a čo hovoríš na meno NIno pre chlapčeka, keď hovoríš že niektoré mená sú karmické, prosím si poradiť, vopred ďakujem, celá moja rodina má vlasy dupkom ale ja to tak nejako cítim, že to bude a má byť NINO

mpg
12. sep 2012

@poseidonka Ja by som synovi meno Nino nedávala, skôr sa mi páčia mená Martin, Erik, Emanuel, Róbert, Peter, Roman, Henrich - ale závisí aj od priezviska.

poseidonka
12. sep 2012

@mpg ako poviem to takto, všetci boli presvedčení, že ked to bude chlapec tak to bude Ján, lebo bol by už 9-ty Ján-B. v rodine mojho manžela, Ale ja od kedy som sa vydala a lepšie spoznala jeho rodinu mam voči menu Ján apatiu priam odpor, neviem prečo ale vždy ma napadne že hlúpi Janko alebo Janko pastier svín, alebo lenivý Janko. Ja viem že je to slovenské meno ale neviem sa s tým zmieriť.

A meno NINO je takým kompromisom, má meniny na Jána - a v podstate je to Janko ale v taliančine

ale to málo ľudí na Slovensku vie a už vobec o tom netušia taký zadubenci ako manželová rodina

simonecka145
24. sep 2012

no, môj drahý ma také priezvisko úplne rýdzo slovenské (Jánošík 😀 ) takže všetky moje plány o netradičných menách pre moje deti sa rozplynuli 😀 ale ak budeme mať dievčatko bude to Zoja alebo Nina, a ak chlapčeka bude to Aleš alebo Alan 🙂

patricijka
25. sep 2012

Moje dievčatko sa bude volať Aminka, chlapček Adamko 🙂))

anait
25. sep 2012

@patricijka jednu Aminu poznám... 🙂

patricijka
25. sep 2012

Aj ja 😝

slavka034
25. sep 2012

u nás zvíťazila Michaela..... 😀

farmaceutka
28. sep 2012

baby,prosim vas ako je to s medzinarodnymi menami?v pohode ich zapisu na matriku alebo treba nejaku ziadost vypisat?dakujem 🙂

sandrika1986
28. sep 2012

@farmaceutka : Moje dcérky sa volajú Nicol a Vivien, na matrike tieto mená bez problémov zapísali. Nepotrebovala som nijakú žiadosť 🙂

martinailova
23. nov 2012

MOJ SYN SA VOLA DAVID BUDE MAT 18r A TERAZ CAKAME DIEVCATKO A BUDE SA VOLAT ALEXANDRA PO OCKOVI 😉

zuzi0911
23. nov 2012

Ja mam sofinku a sonicku. ak by som mala ete dalsie dieta tak Sara alebo Jakub.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aymee
23. nov 2012

Ester Zoe-Ela Teresa, Mateo Oliver-Liam Samuel, Olívia Zaira- Hugo ?

mariankamk
26. nov 2012

Ja mam vymyslene len pre dievcatko, uz hodnych par rokov sa mi paci Paula, Paulina. Pre chlapca? Netusim... 😅

simika_hajulka
13. dec 2012

ssisska Ahoj, prosím nepomôžes mi s výberom mena?...Neviem sa rozhodnúť medzi menom Samuel al. Damián ...Priezvisko je Bachratý. Ďakujem🙂

mpg
13. dec 2012

@simika_hajulka Samuelov je dosť veľa, Damian sa mi nepozdáva - lepšie by sa mi páčil Daniel, alebo aj Roman, Róbert. alebo Boris, Marián alebo Mário.

lucindaa7
27. dec 2012

moj manželik a utvkenu predstavu že ak budeme mať dievcatko musi sa volat po mne Lucia. proti nemu nemam nic len som nechcela aby sa volalo ako ja prídem mi bez fantázie. a ked už nech by sme zachovali aspom taku tradicu na že nase mená sa zacinali na L. páci sami velmi Laura, Lea,Lujza, Linda, a chlapčenské na L ma nič nenapadá aby to teda nebol Lukáš po ocinovi. ale pekné chlapcenske Matej, Adam, Jakub, Filip.

Raz hádam unas Lucia Laura alebo Matej Adam

Ale celkovo moje mená ktoré sa mi páčia:: Nicolas, Tobias, Zara, Leila, Lucas,Nina,Natalie, Tamara,Eliška(Ellie),Nadine,

lalilala
27. dec 2012

@mpg ja som chcela damian ale manžel nedovolil vraj sa tak volá diabol v nejakej starej knihe ;) nakoniec mame mena Maxim a druhý je Timur

kucharikova
27. dec 2012

my mame Alexa,volame ho Alexi,Alexko,Alexino.manzel velmi chcel to meno,tak ho ma 🙂 ja som chcela Dávida.ale co nespravim pre muzovu spokojnost 🙂 a teraz sa mi to meno paci 😉

nana
27. dec 2012

My máme chlapca s menom Damián a teraz pribudne dievčatko, bude sa volať Eliána . Ak sa v nejakej knihe volá diabol Damián, aj tak by som to meno nikdy nezmenila.

oooluckaooo
27. dec 2012

Evelyn, Melánia, Adam 😉

4divokakocka
27. dec 2012

@ alexander, oscar, romana

tanula84
3. jan 2013

akú dobrú tému som našla 😀 my máme Tomáška,to meno som vždy chcela pre syna,takže to bolo rozhodnuté hned,ako sme sa dozvedeli,že to bude chlapček.teraz začíname uvažovať o druhom bábetku a samozrejme ja už aj menách 😉 pre chlapca sami páči Adam a Matúš a dievčenských je straaaaaašne veľa,napr.Amélia,Eliška,Zoja,Sabínka,Kamilka,Hanka,Paulínka,Valentína,Linda,možno aj Timea a určitre by som si ešte na nejaké spomenula.ktoré sa vám páči? 🙂

1ivanka1
3. jan 2013

Mam Alexandru,ale strasne som chcela Kiara,Noemi,Vivien........pre chalana vobec neviem asi Lucas

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre