Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

dinduska
30. apr 2009

je to tak millada 😉

myslim si ze mame siroke spektrum miem z ktorych je vyberat.ja osobne by som mohla mat vela vela deti a vsetky by mali slovenske meno
mne sa pacia dievcenske:tatiana 😀 viktoria,melania,ema,karolina,katarina,linda,zuzana,michaela...
a z chlapcenskych sa mi najviac pacia:marek,filip.tomas,lukas,daniel,michal,denis 😀

dinduska
30. apr 2009

milada a to co si napisala celkom este schopne mena opriti tym co davaju vseliake individua ako xena,sandokan,winetu a podobne 😅 😅 😅 ved by cely zivot to dieta preklinalo 😀

bibi78
7. máj 2009

dinduska 😀 😀 😀 , myslim, ze take mena davaju hlavne nasi romski spoluobcania... dolezite je, aby sa rodicia vedeli s tym menom stotoznit a nepodliehat nejakemu docasnemu zavanu... mne sa uz dlho paci samko, ale manzel to stale nejako nevie ponat a ani nema inu alternativu, tak neviem... uz som sa zacala pozerat aj po inych menach, tiez sa mi paci daniel, dominik, matej... ale on tusim nereaguje ani na jedno 😠

natashkaa
7. máj 2009

najsamkrajsie: DOMINIK, OLIVER a dievcenske: uuff este, ze cakame chlapca neviem mozno Vanesa, krasne je aj Valentína

celine
7. máj 2009

bibi78- co sa tyka nasich romskych spoluobcanov, mam znameho knaza a ten mal raz poziadavku ku krstu ROBIN HOOD 😀 . Samozrejme, ze im to zatrhol a pokrstil Roberta.

mia78
11. máj 2009

ahojte no my sme tiez za slovenske mena , prveho mame Mirka po ocinovi to sme nejak ani neriesili ale teraz tiez nevieme .... mne sa pacia Veronika,Lujza,Viktoria..... Maximilian Martinko.......
rozhodli sme ze si kazdy zobere kalendar napiseme na papier ktore mena sa nam pacia a ktore sa nam zhodnu tak budeme vyberat 😅 ....

bibi78 skuste to tak ked sa muzik nevie rozhodnut.

silvia.t
11. máj 2009

ja by som v slovenskom kalendari asi nenasla nic...mozno Tibor,Tobias to sa este da a dievcenske Vanesa,Vivien???

bastika
11. máj 2009

baby hlavne nech sa paci meno obom rodicom a aby sa to male necitilo dako hlupo, aby sa mu deti neposmievali, inak aj zahranicne mena su ok, hlavne dnesne eti aj tak budu lietat po celom svete, preto som ja za meno univerzalne, kazdemu zrozumitelne

borocka
14. máj 2009

Ja som vzdy tuzila po Samkovi, akurat ze manzel nie je slovak a to meno vobec nepozna, takze mi ho zatrhol. on potom prisiel s Patrikom, a bolo rozhodnute. Dievcatko by bola Natalka.

moko123
14. máj 2009

inak zo slovenskeho kalendara je pekne aj DENIS DENISA
ibaže naše deturence sa rozhodli pre Lilien a moj tvrdi že to nieje meno ale prezyvka no ale bude sa zrejme musiet prispôsobit vola malinku Terezka zatial po babke a prababke mojej ale to ja nedam je toho už strašne vela a nemam chut davat meno po rodičoch a starych rodičoch takže ked nevymyslime ine meno asi ostane Lilien

judit7
14. máj 2009

My cakame dievcatko. Mazelovi sa pacia mena Alexandra lebo Linda. Mne skor imponuje Alexandra, alebo mozno aj Sandra ... Co vy na to?

moko123
14. máj 2009

Sandra aj Linda sa pači aj mne neni to dlho dobre to znie no musite sa dohodnut inak vybrat meno neni sranda ako vidim heheh

nneellaa
14. máj 2009

Mne sa páčia mená Timotej, Timea, Nella.

zojana
19. máj 2009

Ja čakam svoje druhe babätko a zatial mam vybrate mena Tadea a Nicolas, môj prvý synček sa volá Marco...

mikat
20. máj 2009

my by sme chceli Katku alebo Miška...

katti77
20. máj 2009

mne sa páči Sofien, ale manžel ani počuť, tak ak niekedy bude a bude to chlapček tak asi po tatovi Dušan
aj keď je fakt, že niekedy tie mená tak nepasujú k priezvisku, že človek sa radšej rozhodne pre klasickejšie meno

biba111
20. máj 2009

ahojte mne sa strasne pacia mena Brunko, Hugo, Quido.. Dviecenske no chcem nieco na B Bianka, Brona

bea174
20. máj 2009

ahojte. Ja mám doma dcérku Vivien - má 2roky a 7mesiacov. Teraz som v 26tt, ešte stále nevieme čo to bude, ale budúci týždeň ideme na UZV, tak som zvedavá. Dievčatko by som chcela Elissu, a chlapca neviem. Manžel by chcel Petra po ňom, ale to ja nemusím.

angelika1205
21. máj 2009

ja ked budem mat babatko cela by som najviac na svete dvojicky a to Damiana a Lianu 😀

csina
25. máj 2009

Ahojte, doma máme Bianku, tak hľadáme niektoré z mien, aby sa nedali veľmi komoliť, tak asi Ria a Timea, alebo David, a Bianka chce Matúša..🙂)

tinika
25. máj 2009

my sme sa tiež trapili s menami kym sme sa ako tak dohodli a urobili kompromisy hihi

lily1983
25. máj 2009

ahojte, meno pre moje babenko vidite, mala by to byt Rebecca Lilien..Rebeccu chcem odjakživa, a Lilien po mne..
ak nas utz oklamal, a prekvapi nas chlapec, budeme uvažovat, lebo tatinko vybral mena, ktore sa mne nepacia.takze dufam, ze to bude dievcatko 🙂 🙂 🙂 🙂 ...uvidime

jaja003
26. máj 2009

ahojte, my sme o Pavlinke rozpravali uz od kedy sme zacali chodit, tak o dievcenskom mene bolo rozhodnute davno, hoci sme ho aj chceli zmenit, lebo sa mala mozno narodi na svoje meniny a to moc asi nebude rada... no ale ked sa nahodou napriek predpovediam doktorov narodi chlapec, tak to netusim, ake mu dame meno, vobec sa s manzelom nevieme zhodnut... tak snad sa lekari nemylili a bude Pavlinka 🙂

tinika
26. máj 2009

jaja moj byvaly mal narodeniny v den menin hihi a ja mam tiez len par dni rozdiel

diusa
26. máj 2009

Ahojte, my sme zase mali pripravene chlapcenske meno, vsetci tvrdili chlapca aj ja som sa na chlapa citila. A bude to bambulka. Tak teraz neviem Lilien alebo Nella?

Lili 1983- ako ti hovoria, ked si starsia, malej princeznej "Lili" pristane. A starsej sa neda povedat skaredo, vsak? Alebo da? Je to take pekne zdrobnene meno.

grenadinka
27. máj 2009

prosim neviete kde najdem niaky kalendar s cudzimy menami, alebo menami ktore niesu v nasom kalendary.

kaskya
3. jún 2009

grenadinka - na matrike

moko123
3. jún 2009

diusa
mame taky isty vyber ako ty až nato že Nella už nemožeme dat pretože mame havka nellynku a pritom sa nam viacej pači ako lilien pretože sa da lepšie sklonovat,,,

cetera
4. jún 2009

aj mne sa paci Nelinka a tiez zhodou okolnosti sme taketo meno dali pred rokom a pol havinkovi ale vtedy ma to nejako nenapadlo rozmyslat co ak budeme mat raz babo....aj ked este nevieme co to bude mozno ze nakoniec chlapcek tak budem riesit ine meno...ale ak dievca este je v zalohe Linda alebo Ema....

bibi78
16. jún 2009

ja sa chcem vyhnut najma menam, ktore frcia... tak aj z toho dovodu som vylucila Samuela, ktore sa mi strasne pacilo uz dlho, ale vsade naokolo je samy Samo... 😠 a tak som teraz vymyslela Dominika, tiez je to celkom uspesne meno, ale nezda sa mi, ze v prehnanej miere... este mame 3 mesiace (snad 😀 ), tak mozno este nieco vymyslim, lebo manzel nevymysla, on len schvaluje 🙄 😉 ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre