Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

chruminka
8. júl 2009

ahojte tak mi mame potvrdenu jednu babulku a meno jej vybral uz davnejsie drahy takze babula bude Alexia
a druhe este nevieme co, kedze sa s nami hra na schovavacku,alebo prekvapko 😉 ,ale myslime si ze to bude chalan a stym sme mali problem nakoniec sme sa zhodli ze to bude Sebastian teda ak bude druhe chlapec
a ak by bola aj druha babula tak bude asi Viktoria
Inac moj otec ma strasny problem s menom ze Alexia sme sa uz aj koli tomu pohadali....on chce aby sme dali detom tipicke slovenske mena (pritom ja som andrea a brat peter co cisto slovenske nie je) ,on je strasne tvrdohlavy a chce si za kazdu cenu presadit svoj nazor,hroza ☹

chruminka
13. júl 2009

tak u nas to nakoniec budu tie dve baby takze ako sme sa na zaciatku dohodli bude Alexia a Viktoria 🙂

luka04
13. júl 2009

aj u nas to bude baba 😀 3D sono potvrdilo moj vnutorny pocit...takze LEA 🙂 🙂 🙂

alca85
13. júl 2009

Ahojte.....potrebujem poradiť s chlapčenským menom aj keď gyn mi hovorí, že to bude dievčatko (na 100% Natália). No keďže mám brucho veľké a mám ho orientované smerom dopredu, každý mi tvrdí, že to bude určite chlapec. No a ja som už z toho úplne v pomykove, keďže väčšinu mám všetko ružove a v poslednej dobe počúvam ako gyn hovorí jedno a narodí sa druhé. Ja mám zatiaľ Timotej ale nie som si istá. Páči sa mi aj Filip, ale to manžel zamietol. Samkov, Jakubkov, Adamkov je hrozne veľa a nesmie sa to končiť na "s" lebo tak sa začína priezvisko a potom sa to zle vyslovuje....Som náročná? ☹

pipinka82
13. júl 2009

Chruminka 🙂 nedaj sa ovplivnit vzber meno ake tz chces su to tvoje uzlickz stastia 😀 mas pekne mena vybrate drz si za slovom otec mal moznost vam vzbrat s mamou a ty to teraz mozes uskutocnit pri svojich detoch 😀 😀 😀

Alca85 🙂 neboj ja si myslim ze to brusko su len povery xixi 🙂 ale az by nie veru maj v zalohe meno aj pre princiatko 🙂 a ake hm? to sa zle radi ked netusim ake by si chcela ja som skor za zahranicne tak neviem ako ty? 😀

bibi78
14. júl 2009

alca, mozno si to uz urobila, ale zober si kalendar a prejdi si vsetky chlapcenske mena a ktore Ti zarezonuje a budes sa vediet s nim stotoznit, to bude ono. mozes si ho napisat na listocek na chladnicku, chodit okolo neho kazdy den a uvidis, co to urobi.... 😉 nieco konkretne sa tazko radi, ale ak mate nejake klasicke priezvisko, tak by som zahranicne meno urcite nevolila, taky Brandon Novak znie hrozne... 😀 ... ale proti gustu...... 😵

tinka39
16. júl 2009

kedy oslavuju Jasmínky meniny?

och
17. júl 2009

ahojte kocky 😀

chrumika ale som ta pristihla nezbednica 😀 😀 😀

ja mam tiez problem s chalanskym menom 😝 😝 strasne sa mi paci Hugo alebo Bruno 😅 😅 starky sa k tomu zatial nevyjadruje ale neviem preco vela ludi kruti nosom 😔 ked mi mame tiez zahranicne priezvisko a niaky ten Dusan alebo Jan vobec neznie dobre 😕

kalianka
17. júl 2009

my sme chceli Hanku... zatial sice nevieme, ci bude chlapcek, alebo dievčatko, ale Hanka dako upadla, všetci ma od nej odhovorili, že jej nikto nebude pekne hovoriť, tak sme zatial zostali pri Bianke a Brankovi... Aj ked manzel stale dokola omiela, ze chce Karolinu... mne sa to meno zda dlhe. Prijala by som nieco kratsie. Este sa mi velmi paci Lea, alebo Lianka.

monika131
17. júl 2009

ahojky dievčence.
och - aj nám s manželom sa celkom páči Bruno, ale tiež všetci nad tým meno krútia nosom. že vraj ako ho budeme volať Brumík, Brunko, že je to vraj podľa nich hrozne tvrdé meno.
ale nedaj sa odradiť, musia rešpektovať vaše rozhodnutie.
No my máme aj iné mená ako Marko, Dominik, Adamko, najnovšie sa mi začali páčiť mená Borisko, Romanko a Tobias. No uvidíme 😀

deina
17. júl 2009

Co hovorite na Dusana? Ja som bola kedysi strasne proti, lebo sa tak vola moj manzel, lenze... vsetky mena stroskotali, uz sme mali Villiama, Mateja (len tych je teraz tak vela), Gregora (to som bola vysmiata), Daniela (ale ze to je jelen, to nie) a skoncili sme pri Dusanovi a toto meno malemu aj sedi. Mam taky pocit, ze je to meno prenho, aj napriek tomu, ze nie som za to, aby sa mena davali po rodicoch. A nie je to meno, ktoreho by teraz bolo vsade vela.

monika131
17. júl 2009

Dušan je celkom fajn. A keď manželovi nebude prekážať, že sa bude volať rovnako ako on, tak prečo nie! A keď máš ešte aj pocit, že mu to meno sedí, tak je to tutovka. 🙂
Och keby ja som sa vedala rozhodnúť tak ako ty. Normálne ti aj závidím. 😅

deina
17. júl 2009

Vies, kolko mi to trvalo? Pre dievca nebol problem, pre chalana hroza... nic mi nesedelo, tak som len tak zo zartu hovorila, ze bude po otcovi a hotovo. A nakoniec sa mi to meno po otcovi zapacilo. 😀 Manzel samozrejme nie je proti, je rad.

Mne napr mena ako Bruno nesedia, neviem si pod tym predstavit dospeleho chlapa. Maleho chlapceka hej, je to zlate meno, ale dospeleho... to nie.

monika131
17. júl 2009

deina - ja som pre dievčatko mala tiež meno vybraté raz dva.
Ale keď nám doktor povedal, že to bude chlapček, tak som zostala prekvapená. A naozaj sa nevieme rozhodnúť aké meno mu dáme.
Ja by som mu tiež chcela dať meno po manželovi, Patrik, ale môj drahý o tom nechce ani počuť.

Takže hovoríš, že Bruno nie? To je zasa meno, ktoré sa páči môjmu manželovi. Ja by som bola skôr za Marka alebo ešte aj Dominik alebo aj ten Borisko. No neviem 😅

deina
17. júl 2009

Nehovorim, ze nie, len mi to pride ako zlate meno pre chlapceka, no nie uz pre dospeleho chlapa. Marek je podla mna lepsi a Boris je zaujimave meno, to je tusim bulharske?

monika131
17. júl 2009

No neviem aké meno je Boris, ale tiež sa mi celkom zapáčilo. A to len pred pár dňami.
No vidíš, to by nebolo zlé, že Boris 😒

deina
17. júl 2009

Tak vraj Boris je z tureckeho Borogis a znamena "kratky" alebo "vlk", to meno nosili bulharski krali. 😉 http://www.behindthename.com/name/boris

kalianka
17. júl 2009

Patrik je velmi pekne meno, aj Dominik sa mi páči. Môj manžel zasa chce mať nejakého slava, najlepšie, ak by bol Rasťo - po manželovi, ale to zasa nechcem ja, aby sme davali mena po sebe. Tak zatial sme sa zhodli na Brankovi - BraniSLAV 🙂))

monika131
17. júl 2009

deina - ďakujem za info o Borisovi. No asi začnej silno uvažovať o tom mene 😅

kalianka - aj men sa páči Patrik, ale čo mám robiť s mojim manželínom, keď nechce aby sa malinký volal po ňom.
A Rasťo nie, to sa mi nepáčí, aleb Branko je pekné. Aj moja kamoška má Branka. 😅

och
17. júl 2009

monika ja mam pevne vybrate ale ze Hugo ze tak sa vola kazdy pes na ulici, ja som este take nepocula, moje meno je Linda a tych psov je teda omnoho viac a Bruno ze to je take pre tepleho 😝 😀 😀 😀 tak ja tomu uz naozaj nerozumiem 😠 strasne sa mi este paci Lukas ale to je svagor a jeho nastavajuca krutila nosom ked som opytala ze ci mozem 😕 hm asi si pockam ze co to vlastne bude ale vsetci mi tipuju chalana nikto nepovedal este ze baba 😀 😀 😀 no uvidime

chruminka
17. júl 2009

och 😉

a tiez sa nedajte ovplivnit okolim ked sa vam pacia mena ako Bruno,Hugo,alebo Dusan ci Boris je to len vase rozhodnutie a presne ako pise deina ked mate pocit ze sa to meno babetku hodi a sedi mu tak mu ho dajte,ja sa uz s nasimi o menach odmietam bavit povedala som im,ze ako nahle zacne tato tema odchadzame domov.

kalianka
17. júl 2009

Ako je to s menom Aneta? Kedy oslavuje meniny, nikde som to nenasla... a neviete nieco viac k tomu menu?

deina
17. júl 2009

Aneta je od Anny, zdrobnenina, ale neviem veru, kedy ma meniny. kuk sem? --> http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku 😉

garonka
17. júl 2009

ja by som veľmi chcela dať meno babenku Maxim alebo Ella, lebo mam istotu že moja svokra nebude svoje vnuča volať nejakou smiešnou zdrobneninou 😠 muža vola Mišulik, Mišulko, popritom je to 28 ročny chlap no hrôza 😉

andrejusa
17. júl 2009

my by sme chceli Tobias pre chlapčeka, ale nechcem, aby mu každý hovoril Tobiáš 😠 tak sme ešte zvažovali Darius 😕

beruska.zuzanka
17. júl 2009

Dnes sa aj ja pridávam 🙂 dozvedeli sme sa, že čakáme dievčatko, páčia sa nám mená Ema, Terezka. A mne ešte aj Barborka a Adelka, tak snáď do decembra vyberieme 😀

miroslava89
23. júl 2009

mne s a konecne podarilo presvedcit draheho na "normalne" mena🙂:
Romanko ,Jakubko, Nellynka, Jasminka

lujza123
24. júl 2009

Ja mam pre dievca LEILA alebo DARIA alebo teda slovenskejsiu verziu LEA ale priatel je hroozne proti a chce nejaku klasiku, zatial sme sa zhodli na LUCIA alebo SARA..a chlapec sa mi paci DAMIAN a priatel chce BRUNA. Tak este ze to bude dievcatko lebo pri tych chalanskych menach sme sa hroooozne pohadali. No neviem , vela ludom sa Bruno paci..ale ja si hned predstavujem volakeho teplousa co sa vola BRUNO BANAANA.Pekne mena su aj Lukáš a Matúš....ale tý sú v poslednej dobe premnožený. Ešte Adam...ale tak sa vola moj pes tak to nie

avanka
24. júl 2009

tak my cakame druhe babo, dievcatko bude Barborka, chlapcek Alex....Alexov je mozno vela, ale ten nas bude ten jediny 😉

monika131
24. júl 2009

lujza - aj my sme chceli dať pôvodne Bruna, nám sa to meno páči obom. Ale potom sme ho vylúčili s tým, že ako ho budeme volať, keď bude malinký. A na ďalšom mene sme sa zatiaľ ešte nezhodli.

Ale pre dievčatko máš vybraté pekné mená. Daria sa veľmi páči aj mne, a keby sme mali dievku, tak sme mali vybraté mená Nelka alebo Daria. A priateľovi vysvetli že dnes je v každej druhej rodine Sara a Daria je veľmi nezvyčajné meno. Tak dúfam, že sa dohodnete. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre