Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

vera1132
30. sep 2010

nam pan doktor povedal že budeme mať chlapčeka , a nastala dilema!
mena pre dievčatko boli dve Ema alebo Sofia, a chlapčenské mam iba jedno Tadeaš, ale teraz to meno moc
letí, a pomali každý piati chlapec sa tak bude volať. Tak nevieme. Aj Jakub je pekné, ale to v okoli ma minimalne 3 chlapci. No hruuuza s menami 🙂

katka888
30. sep 2010

ja by som chlapceka brala s menom OTO, ale moj drahy o tom nechce ani pocut, nieto diskutovat 😒

maggie2
30. sep 2010

@katka888 Tak dajte s dvoma T: Otto. Ľahšie sa to vyslovuje. Ale i ja si myslím, že nakoniec sa musíš ujednostiť s manželom. Ak má on k tomu odpor, ťažko ho presvedčíš. Sú stovky iných mien na výber, určite dovtedy, keď to bude aktuálne, niečo vymyslíte 🙂

katka888
30. sep 2010

@maggie2
ci jedno t alebo dva, v tom to nie je. on si len pri tom mene predstavi otika z vesnicko ma strediskova 😀 a pri tom je to take krasne kralovske meno.

lucinka1104
30. sep 2010

@maggie2 ja na kontrolovanie nemám čas

weverka11
30. sep 2010

Tak o par tyzdnov idem rodit a stale nemame meno pre chlapčeka. Manžel s mojimi absolutne nesuhlasi 😒 Len ked u nas to je ešte take tažšie, kedže priezvisko bude mať Malý. Takže k tomu sa hodí strašne málo mien, vačšinou take origoš slovenské. Včera som prišla na české meno Svetislav. Svetislav Malý????? Svetko, Sveťo.... Tatino je Stanislav, krstny Ladislav, tak by to bolo take symbolické -slav... Ale ani to sa mu nepáči 🙄 Tatino chce Kristiána - ale to sa zasa nejak extra nepáči mne - hlavne zdrobnenina Kiko, Kiki, už vidím svekrušu jak mu hovorí kikinko - blééééééé 😝

ollski
30. sep 2010

@weverka11 z tych -slavov....este dobroslav alebo miroslav....mne sa celkom paci ked je meno aj priezvisko na rovnake pismeno 😉 M.M... moja srdcovka su mena konciace na š: Ľuboš, Miloš, Matuš, Lukáš... alebo co tak Michal?? este mas chvilu casu, tak prajem pekny vyber 😉 ...inak ja osobne tiez nemusim Kikuskov a vobec vsetky mena konciace na -án...ale to je len vec vkusu a toho akych ludi z danym menom poznas...aj Marcel je celkom pekne meno...
moj mm sa napr pri prvej zobudil tyzden pred porodom, dovtedy mu to bolo viac menej jedno a potom, ze ci to nebude Nina, ale ja som u aj tak stale volala Simi..takze to tak aj zostalo...druha mala byt Lucka, ale bol z toho chlap...takze šok!

weverka11
30. sep 2010

@ollski Michal je super, to sa mi strašne pači, ale to by mojho mm asi porazilo, lebo to bol moj byvaly spolužiak, ktoreho neznašal a mal na neho spadeno 😀 Ja neviem prečo, ale vždy si položím otázku:"mohol by s takýmto menom robiť doktora???" 🙂 😀 už sa mi všetci smejú, že budeme mať doktora 😀 No si predstav: Mudr. Kristián Malý 🤐 to by mohol byť tak modny navrhar 😀 😀 Teraz som pozerala, že je celkom fajn Tibor Malý - mám z toho hokej. Dufam, že sa tiež mm spamatá 😉

gawin
30. sep 2010

my sme ci vibrali meno kedze zijeme v zahranici Colin-Pierre Gawin..volame ho Gawin co poviete na to??lebo nasi doma boli dost stoho sokovany....nam sa to ale velmi paci...hihi 😀 😀 😅 😅

lucia2207
30. sep 2010

@weverka11 ...ako si naučíš, tak ho budú voľať,môjho syna inak ako Kristián nevolajú a ak áno tak na Kiko a iné zdrobneliny ani nereaguje...

bojovnicka
1. okt 2010

ahojte maminy,usmievam sa,aké jednoduché sa zdalo ,nájsť meno svojmu drobčekovi......Vždy sa mi páčili naše,jednoduché mená.Ale tatino vymyslel Olivera.Keď sa mi začalo páčiť,doktor oznámil,že to bude dievčatko.Nakoľko Hanu už v rodine máme,bude to Eliška. 😉

evkaput
1. okt 2010

@bojovnicka ja mám Simonku,to je krásne meno,na prvé vyslovenie sa mi to strašne páčilo

vera1132
1. okt 2010

Simon a Samuško, to je podstate rovnaké meno? nie?

brumca
1. okt 2010

@vera1132 ahoj 🙂 ja si myslim, ze su to rozne mena...Simon a Samuel 😉

vera1132
1. okt 2010

@brumca ahoj, dakujem... no neviem vôbec aké meno vybrať.

mariro
1. okt 2010

@bojovnicka hmm Oliver sa aj mne paci,ale nas tata stale operuje so Silvestrom, co mi akosi nejde do ucha 😀 ..no uvidime ci ma nepresvedci 😉 ,kym otehotniem a porodim 😎
A Eliska ma tiez svoje caro 🙂 .Dobry vyber.

mariro
1. okt 2010

@vera1132 - zalezi aj od priezviska,ale mne sa paci Simon,pretoze sa mu neda povedat skaredo a to sa mi paci , ze nebude ziadna skomolenina mena. 😉

brumca
1. okt 2010

@vera1132 a nemas nejake vytipovane? my tiez este nemame finalne...mne sa paci z chlapcenskych Oliver, Tomas, Adam a z dievcenskych Viktoria, Laura a Nela 🙂

brumca
1. okt 2010

@vera1132 ahaa uz som pozrela, ze sa vam paci Tadeasko 🙂 to je velmi pekne a zaujimave meno 😉 ja si vzdy meno hovorim aj s nasim priezviskom a skusam, ci sa daju vymysliet nejake zdrobneliny a ze ci sa da aj skaredo nazvat 😀

vera1132
1. okt 2010

@mariro maš pravdu, neda sa povedať škaredo 🙂 uvidíme, s priatelom si budeme musieť sadnuť a dohodnuť sa 🙂

vera1132
1. okt 2010

@brumca to je takí môj prvý typ Tadeaš, ale už ma napadol aj Simon, teraz všetký také mená fičia, a klasika niak ubúda.

brumca
1. okt 2010

@vera1132 v mojom okoli poznam len jedneho Simona a jedneho Tadeaska...ucim v skole a tam mame vela Filipov a Jakubov co som si zatial vsimla 🙂

vera1132
1. okt 2010

@brumca nad jakubkom smo aj ja rozmyšlala, ale v okoli poznám asi 3.
ked som nebola tehotná tak som mala mena a bez problémov, a teraz ked som tehotná tak to je dobrá dilema. 🙂

brumca
1. okt 2010

@vera1132 viem si to predstavit, ja mam zase take obdobia, ze raz sa mi pacia take mena, o chvilku ine..no tiez to bude este dilema...ja som raka nerozhodna...asi rozhodne manzelik 😀

vera1132
1. okt 2010

@brumca no asi to bude aj u nas tak, ja dam návrhy a priatel schváli alebo zruší 😉
uvidíme ako to dopadne

brumca
1. okt 2010

@vera1132 urcite to dopadne vyborne a viem o pripadoch, ze mamicka vybrala meno rovno na porodnej sale...ze mali vybrate nejake meno a tam zahlasila uplne ine, ze to sa jej viac hodilo 😀 😀

bojovnicka
1. okt 2010

@evkaput Ahoj Evi,Simonka je pekné 😉 moj bratanec má syna, menom Simon,s bez makčeňa.Je to skôr francúzske ale pekné meno.

vera1132
1. okt 2010

@brumca no dúfam že nedopadnem aj ja tak niak, aj sestra ked sa narodila mala sa volať monika, už boli vipisané všetky papiere, a potom staršia segra že ne, bude sa volať dominika.
to by bola iná sranda... niečo do toho januára vymyslíme.

bojovnicka
1. okt 2010

@mariro sa musím smiať,nemáme jedného muža?môj mal obdobie so Silvestrom,neviem,či ma len naťahoval,ale dosť mi to dvíhalo tlak. 😅

bojovnicka
1. okt 2010

@brumca škaredo sa dá nazvať každé meno.Hlavne deti si tú prezývku nájdu.Kamarátka dala meno Sebastián,volajú ho Sebo,ale deti.....Jebo.Pardon za výraz,to citujem malé deti.Takže nieje meno,ktoré vám deti v škôlke alebo škole nespotvoria 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre