Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

alexandra
26. jún 2006

majula dakujem 😵 Moj manzel tiez chcel Alexandra, a ja Daniela a vidis.. Ani jedno, ani druhe sa nedalo 😀

danii
26. jún 2006

aktak, pokial nechces dat nejake velmi cudne, divne, filmove, ..... meno, tak mozes bez problemov. ale take, ako su zvykom v amerike - apple, paris, brooklyn, august .... to by uz bol problem pre nase urady. ale to predpokladam ze nechces 😉 inak v pohode 🙂

aktak
26. jún 2006

tak potom som rada, mozno sa nam to este zmeni, ked zistime pohlavie, uvidime 😵

danii
26. jún 2006

chces si to dat zistit? Nechces to mat ako prekvapko? 😉
no, dnes uz letim, zajtra som tu zasa!

nufka
26. jún 2006

aktak : no ja urcite Sára 😉

majula
27. jún 2006

aktak: ja radšej bez dĺžňa 🙂 ale to meno ja krásne aj tak, aj tak!!! Jééééj budeme mať samé Sárinky...vidíš, teraz sa mi to hodí s dĺžňom...ja neviééééém ☹

mirka
27. jún 2006

aktak k tej sardinke, 😀 môj svokor ke´d počul, že ak bude dievčatko, bude Laura, poznamenal, že sa môže veľmi ľahko stať, ež sa niekto pomýli a bude Larva 😕 🙄 😀

zuz11
27. jún 2006

moj manzel este za komacov dostal meno Yasin a nemal neaky problem na urade 😀 jeho brat je Zohdy a tiez v poho tak ci date Sára alebo Sara tak by podla mna nemal byt problem 😉

majula
27. jún 2006

mirka:
poznám jednu Lauru a pár krát sa to veru stalo 😀

mirka
27. jún 2006

😀 majula ani mi nehovor!!! chúďa zvykne si hádam dáko, ale veď na každé meno je dáka prezývka, takže je to jedno 😔

majula
27. jún 2006

Mirka, je to krásne meno...v mojom rebríčku od 1-10 je na piatom mieste 😉

mirka
27. jún 2006

no možno ich bude veľa v triede behať, ale to je jedno 🙂 u nás to zatiaľ nie je také rozšírené meno, aby sme rozmýšľali o inom 🙂

lila16
27. jún 2006

baby vy tu rozmyslate nad menom ale poviem vam ze po porode ak uvidite to malicke stvorenie tak vtedy si poviete tak tebe sa hodi meno Mirka alebo Jozko. Ono to prijde s emociami same napriklad v den porodu som volala s kamoskou a povedala ze sa maly bude volat Matej a ked jej ho ukazali a sestricka sa opytala na meno tak z nej vypadlo meno Jakub a nemali to ani na plane take meno a ani nevedela ako na to meno prisla...

aktak
27. jún 2006

fiha, chuda babo, co ked ma napadne Napoleon alebop Svatopluk? 😀

mucilienka
27. jún 2006

lila16 - presne to co pises mi hovoria vsetky kamosky-mamicky.. tak aj ja cakam na prvy pohlad.. 🙂

danii
27. jún 2006

no a co takto - Vinetou?! nie je dobre? 😀 😀

lila16
27. jún 2006

muci ale uvides ze je to pravda.... No kamoske sa strasne pacil Cyril, tak Jakubko je krasnucke

expertka8
27. jún 2006

Medzi najčastejšie používané mená patria ďalej Jakub, Tomáš, Martin, Marek, Michal, Matej, Lukáš, Šimon a Patrik a medzi dievčenské Natália, Simona, Kristína, Michaela, Katarína, Ema, Nikola, Dominika a Lucia.

Zaznamenali aj netypické mená ako Zoe, Salome, Ráchel, Anabel, či málo používané Bonifác a Maximilián.

expertka8
27. jún 2006

Štatistické údaje hovoria jasne. Pred piatimi rokmi dávali rodičia svojim narodeným potomkom najčastejšie mená Martin, Patrik či Samuel, u dievčat prevládali mená Kristína, Natália či Viktória.

Meno Mária bolo až na 34. a Ján až na 29. mieste. Nastupovala vlna mien ako Vanesa, Sára, Patrícia. V roku 2001 sa "skokanom roka" stala Ema, o rok neskôr zasa Sofia, v roku 2003 to bolo pri chlapčenských menách Alex.

Za rok 2005 sa ženské meno Mária v zozname päťdesiatich mien, ktoré rodičia najčastejšie dávali svojim deťom, nevyskytuje ani raz.

Jozefov či Jánov suverénne predbehol Samuel (836), za ním nasleduje Martin (588), Jakub (573), Tomáš (530) a Adam (487). Medzi dievčenskými menami je najpopulárnejšia Viktória (426). Potom je to Natália (398), Kristína (357), Ema (352) a Simona (337), veľmi populárne sú aj mená Laura, Vanesa či Tamara.

peja
27. jún 2006

My /ak budeme/ tak budeme mat Ninku 🙂 Mne sa paci aj Zoja, ale mangel zamietol, ze si vsetci budu mysliet, ze je Zora a nevie povedat "r" 😀 Chlapcek - to uz bude tazsie, ale zatial vedie Michal 🙂

expertka8
27. jún 2006

..ešte trošku humoru...
Rodičia svoje deti pomenúvajú aj podľa filmových postáv alebo hrdinov zo seriálov. "Asi pred tridsiatimi rokmi, keď boli filmy o Angelike na výslní, prišli rodičia s návrhom, že chcú nazvať syna Žofré. A jeho priezvisko bolo Lakatoš," spomína Majtán.
V poslednom čase takým nezvyčajným bolo chlapčenské meno Fitimi alebo meno Amar.
Kuriózne mená nemôžeme zapísať, ak nie sú zákonom povolené. Nedávno chceli zapísať meno Pamélia, no nie je v súlade so slovenským pravopisom.

september
27. jún 2006

Zapajam sa do debaty.. 😀
My cakame dvojicky, dievcatka, a nevieme sa rozhodnut nad menami Sofia, Julia, Klaudia, Patricia, Nikola a ich kombinaciou.. 😖 Snazili sme sa vymysliet aj ine a menej frekventovane, no stale sa vraciame k tym istym...
Poradte pls.

peja
27. jún 2006

moja kamaratka ma 2 deti, a obe maju 2 mena - nevedela sa rozhodnut 😵 volaju ich len tym prvym 🙂

alexandra
27. jún 2006

september ahoj, rada Ta\ tu vidim! Gratulujem k uzasnej sprave! Nechces sa pridat aj sem: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

A mena ste vymysleli krasne, co sa Vam nelubi? 😉

september
27. jún 2006

ahoj alexandra,
aj ja gratulujem k miminku a drzim palecky, nech vsetko dobre dopadne a nech vam robi radost.. 😎
Rada sa do tabulky pridam, ako na to?
No a ktore dve mena sa ti pacia najviac???
pa

alexandra
28. jún 2006

september staci ked mi napises do IP info co do nej dam, teda meno a vek Teba aj manzelika, presny tt, TP, porodnica, mesto kde byvas a mena 🙂

Mne sa osobne pacia Julia a Patricia - Sofii a Nikoli bude teraz vela, aj ja som kvoli tomu zmenila povodne Nicolette na Victoriu a Klaudia mi neznie tak makkucko 🙂 Julka a Patka su aj zenske, aj pekne, aj mile, a aj krasne pre babetka 😵

dabon
28. jún 2006

...no my sme sa s drahym dohodli, ze ja vyberiem meno pre chlapceka - Samuel, a drahy dlho nevedel prist na dievcenske meno... Az raz pribehol asi o 2 tyzdne po rozhovore - "uz to mám" a ja ze co, "budeme mat Margarétku". Vtedy bol taky milucky...

liska
28. jún 2006

september,ake mate priezvisko? mne sa najviac paci Sofia-Julia,ale pokojne si pockaj na porod,vraj ked babo(-a) uvidis,budes mat okamzite jasno v mene 😉

alexandra
28. jún 2006

liska, september, vidis, Juliu tam mas uz 2x 😉

rebeka
28. jún 2006

aj ja sa pridavam my mame jasne len dievcenske meno. Urcite budeme mat Rebeku 😀 Ale paci sa mi aj Dorotka. A chlapca by som chcela Martina alebo Mareka. Lenze Martin je moj bracho a Marek je druhy bracho a aj moj ex-. 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre