Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

dorotka
19. okt 2006

mne sa to tiez niky velmi nepacilo ze som sa narodila dva tyzdne po vianociach a este keby som bola daniela alexandra alebo andrea tak to by som bola na nasich fakt nahnevana nie kvoli tym menam kvoli tym oslavam a tiez nie kvoli darcekom
moj brat mal byt matej ale nakoniec nebol prave kvoli datumu narodenia som meno vyberala ja a je z neho Peter

danka1
19. okt 2006

verulka: ja tak mimo témy, len chcem povedať, že más straaašne peknučké fotky v albume, krásne veselé deticky a vy dvaja s manželíkom ste tiež takí voľajakí sympatickí 🙂

melory
19. okt 2006

ja by som verulku vyhlasila za miss modry konik. 🙂

danka1
19. okt 2006

melory: 🙂 🙂 pekné 😀

erika153
19. okt 2006

ale ste si vsimli kocky aku mam ja nevyhodu? ja nemusim uvazovat ci meniny a narodky blizko seba a tak... moj maly chrustik uz ma smolu, ze sa ma narodit presne na stedry den, takze tak mi je luto, ze mu(jej) budu ziarit ocka pod vianocnym stromcekom a na narodeniny jej(jemu) musia ziarit ocka tiez pod vianocnym stromcekom. mooooje zlate smoliatko. ale je to nadherny datum, aspon pre mna najkrajsie obdobie v roku. milujem vianoce!

melory
19. okt 2006

erika153 v tom pripade ked nebude adam alebo eva tak suuuper ze vianocne babo.

danka1
19. okt 2006

erika: to más peknucký dátum, ale v skutocnosti sa málo bábatiek narodí presne na termín, tak mozno budu oslavky narodiek o par dni posunute 🙂

dorotka
19. okt 2006

erika moj brat je narodeny 29.2. a on to berie ako obrovsku vyhodu ma sa cim chvalit a darceky dostaval aj tak kazdy rok 😉

aktak
19. okt 2006

ja som sa narodila 17.12. a je o uplne super podla mna, vzdy zvykneme spravit velku vianocno-narodeninovu party, uz s vyzdobou a farebnymi svetielkami, vsetci maju taku vianocno-ocakavaciu naladu, vonku je zima, sedime pri krbe a je nam vzdy uplne super, nemenila by som 😀

erika153
19. okt 2006

ano mate pravdu aj ja to musim tak zariadit aby sa to oslavovalo zvlast, lebo podla seba viem ako deticky miluju sviatky, to mi nikto nevyhovori, pretoze aj ja som este jedno velke dieta a dokonca na mikulasa chcem dostavat balicky so sladkostami 😎 a nech sa nikto nesmeje... 😉

verulka
19. okt 2006

baby, neblbnite...Uz sa cervenam 😉 Ale vdaka 😀 😀
Erika aj ja dostavam balicky... 😎

danka1
19. okt 2006

verulka: 😀

danka1
19. okt 2006

erika: ja tiez musím mat aspon cokoládku v topánke 🙂

maca77
19. okt 2006

Ja mám Adama, ale poriešili sme to tak, že ráno keď sa zobudí tak si nájde pod stromčekom vianočné darčeky. No a potom večer mu zablahoželáme na meniny. Priznám sa, že dosť som váhala či ho tým neukrivdím. Zatiaľ sa tomu teší, lebo každému vysvetľuje, že keď sú vianoce, tak on má meniny. Dúfam, že mu to ešte dlho vydrží 🙂

erika153
19. okt 2006

zlatko male, urcite je na to pysny, ze ma na vianoce meninky. ozaj ked to mamicka zariadi dobre vsetci su spokojni, my chceme Martinka alebo Emku a mozno budeme riesit o par rockov, nie ze ma narodky na vianoce ale preco sme im dali take meno co ma kazdy druhy cloviecik.(aspon v pripade tej emky) ale ked nam sa tak paci. co mam robit, 😎 este k tej malej fotecke maca neviem ci vidim dobre ale vidim rybu nema to je torta? ta je supeer pekna..

adetka
2. nov 2006

Musim sa postazovat... lebo musim... abi spat kvoli tomu nemozem... ☹
Moja rodina mi uz zrusila meno Mirka... manzelovi sa nepaci meno Laura... vraj zavana nemenovanym priemyslom... mama mi nedavno zrusila aj mena Veronika, Dominika a Monika... teraz si zmysleli, ze chcu Elu, alebo Emu... manzel s moou mamou...

ja vsak skusim trvat na Laure... a ak chcu meno iba na tri pismena, tak Lea... mne sa nejak viac pacia mena na pociatocne mena L a M...

som sa chcela iba postazovat... 🙂

dorotka
2. nov 2006

adetka tiey nemoyem spat ale tebe rodina vybera meno?
akoze do toho by som si fakt nedala kafrat a neviem ci by sme sa potom uz dohodli my mame problem vybrat dvja takze ak sa tebe aj manzelovi mirka paci tak nie je o com snad si nenechas vybrat meno svojho dietata niekym inym
inac ide o Miriam alebo Miroslavu

adetka
2. nov 2006

Islo o Miriam... Miroslava znie prilis honosne 🙂
Tiez sa mi zasahy mojej rodiny nepcia... a to sme o vyberu mena este nezapojili svokrovcov... to by bol galiamtias... 😀

adetka
2. nov 2006

idem sa pokusit zaspat... dobru noc 🙂

alexandra
2. nov 2006

adetka kasli na rodinu, Ty vyberas meno, Ty ho nahlasujes v porodnici, maju smolu..

melory
11. nov 2006

.....ale manzel ho ide zahlasit na matriku, cize nieje smola ako smola 😉

sisika
11. nov 2006

caute baby,necitala som vsetko,ale ma tu niektora NELINKU?
Myslim Nela,nie skratka od Kornelia.Pre info,v ceskom kalendari je 2.2.
A pre mna je to NAJ meno,ved mam dcerku Nelinku.
😉

andrea.m
12. nov 2006

Pri Filipkovi som tiež vyberala podľa toho aby nemal meniny a narodeniny naraz.Teraz som to porušila lebo Tamara je vysnívané meno môjho manžela tak to nezruším len preto že TP je 21.1 a Tamara má meniny 26.1.Ved čo ak náhodou už nebudeme mať dalšiu dcéru.Tiež mám meniny hned po Vianociach 5.1 a nikdy ma neukracovali.Dostala som darčeky aj pod stromček aj potom na meniny.

viamka
12. nov 2006

my mame adamka a meniny od zaciatku oslavuje v aguste, v den kedy bol pokrstený. a na vianoce mame vianoce a adamkove meniny neoslavujeme, hoci mu pekne zablahozelame a pripomenieme, ze oslava bola - bude v auguste. rodina to toleruje a adamkovi sa to paci. uz to vie posudit, je skolak.

kia
12. nov 2006

Baby a ja budem mat Paddyho 😵 ak to bude chlapec, a ak dievca tak Linn 😵 alebo Melissa 😵

danka2
12. nov 2006

adetka nedaj si do toho kafrat. Ty si mama a to je tvoje dietatko nie tvojej rodiny....držím ti palce. Ja osobne meno mojho bábätka ešte neviem, ked bude dievčatko, páči sa mi Amália, Katka alebo Kornélia ale ak to bude chlapec....netuším,zrazu sa mi nepáči ani jedno chl.meno ☹

melory
12. nov 2006

danka2 tak to asi cakas chlapceka ze? lebo ja ked som cakala chlapca mala som kopu dievcenskych a ani jedno chlapcenske

nika76
3. dec 2006

a paci sa Vam meno Lisa? Lebo moj manzel chce dat Lisu.... 🤐

mihalicka
3. dec 2006

Zienky aj mne sa pacia niektore cudzokrajne mena, ale kedy maju potom deticky meniny? A kde najdem aj nejaky zoznam? Ja som v 6tt vymyslena Sonu a doteraz ma to drzi.Mozno to este zmenim, ale uz sa s nou tak rozpravame...Muzicek tvrdi, ze bude na 90% dievca, lebo bol na vojencine pri radaroch, tak nad chlapcom skoro nepremyslave....to by bolo prekvapko, ak nahodou. 🙂 🙂 🙂

dorotka
3. dec 2006

mihalicka to by ma zaujimalo ako tie radary maju na to vplyv moj muz na nich robil profesionalne pat rokov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre