Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

anicka1981
25. nov 2011

@odabinka , hm, nemyslim, ze by s tym mal problemy,, ked si zoberies ake kadejake zahranicne mena davaju detom, mne sa viac paci Jurko, ako Juraj,,,, a aj ked bude dospely, tak ked ho budu volat jurko, tak to bude pekne, a ked bude chciet chlapsky tak Juro 🙂 to iba tak rozmyslam nahlas nic proti jurajom 😀

jaaty
25. nov 2011

@anicka1981, určite ho môžeš zapísať ako Jurko - zdrobneniny sú povolené.
Ja som dala tiež našu dcérku zapísať ako Hanka:. Veď keď Chára môže byť Zdenko ( a aký je to chlap), tak prečo nie Jurko 😉

anicka1981
25. nov 2011

@jaaty si ma potesila, a Hanka je velmi pekne,,, Hana, vlastne ani nikoho s menom Hana nepoznam,,, 😉

bebel
25. nov 2011

@anicka1981 ja poznám 4 a všetky do 1 sú fajn baby 😉 (teda vlastne poznám aj 5., ale to je už dôchodkyňa svokrina sestra, stará železná panna)

anicka1981
25. nov 2011

@bebel no moja babka sa vola Irena - co by sa este dalo, celkom moderne 😀 ale jej sestra, ze Arana,,, no strasne, a inac mame kopy marianov, marekov, veronik, ,,, ja som dalamojemu meno Marko, strasne sa mi pacilo toto meno, tak trosku ine, ako je uz nas zauzivane, a ked druhy bude JUrko, tak nam to bude pasovat 🙂

bebel
25. nov 2011

@anicka1981 Dobrá voľba, mne sa páčil Mark, ale to bol môj 1. frajer, tak ten vo výbere mena doma neprešiel 😀 Teraz sme mali vytipované chlapčenské meno Leo, ale podľa výsledkov z GENETONu budeme mať ešte Isabel. 😉 Naša kalendárová verzia Izabela je taká tvrdá, a chcem, aby mená boli univerzálne aj v zahraničí, kde zrejme budú naše deti raz študovať.
Preto máme Bruna, Bibianu a dúfajme Isabel 😝

btw: manželova babka bola Cecília a moja prababka zas Hermína 😀 😝 😅

anicka1981
25. nov 2011

@bebel no tak ja som chcela nieco madzi, , aby ho vedeli volat aj doma aj vonku 😉 , aj ked jurko, no v zahranici mu to skomolia 😀 , ale nevadi, 😀 , mne to pasuje, to je hlavne,,, no mne sa lubil daniel, ale to bol moj prvy frajr zase, niekdy aj lutujem, ze som muzovi povedala, ze sa tak volal 😀 , aj ked kedsme si vyjasnovali vztahy, ete som nevedela, ze bude moj muz a budem mat s nim deti 🙂 😀 Bruno sa mi paci, ale s nasim priezviskom neako cudnie znie, ,aj emil sa mi paci, take jednoduche, ale nie anglicke,, ja som zila 7 rokov v anglicku(sost mi chyba annglicko, sposom zivota a tak, ked maly podrastie, tak urcite pojdeme naspat), a co je to ten geneton?

anicka1981
26. nov 2011
bebel
26. nov 2011

@anicka1981 😀 vyšlo dievča 😉

anicka1981
26. nov 2011

@bebel no sranda, neviem ako, ale aj mne vyslo 🙂, a pocitala som aj mamke, a presne tiez vyslo,,, neviem ako je to mozne 😀

jaavaa
26. nov 2011

My mame Vladimiru a ked raz bude malicky bude Vadim 🙂 mne sa zas nepacia mena ktore su moc caste...chcela som take meno,ze ked na nu zakricim vonku tak sa neotoci pol ihriska 🙂

anicka1981
26. nov 2011

@jaavaa no teraz je to sami jakub a onur 🙂)) a maxim asi, co kamaratky maju,,, Vadim je troska zvlastne meno, kde si na neho prisla?

jaavaa
26. nov 2011

Mne sa vzdy pacili take ruske mena ...dokonca ma uz aj meniny v rozsirenom kalendari mien u nas..veru aj dievcenske sama Nela,Nina a pod.🙂

anicka1981
26. nov 2011

z mijho Jurka tento mesiac nic 😒 ,ale aj som si vydychla troska, musim sa dat do kopy po porode, momentalne som dost vystavena, a necitim sa to vynosit dalsie babo v takomto stave, aj ked manzel bol dost sklamany, ze nic z toho 😀 , zlaty moj 😀

anicka1981
26. nov 2011

@jaavaa a namyslala si vladim namiesto vadim?, inac ruske sa aj mne pacia, ale uz mame Marka, tak nieco aby nam ladilo, daci sa mi aj andreas, aj lucian, ale to by sme mali doma nena z kazdeho zohu europy 🙂, by ma zacali ohovarat, ze kde som k nim prisla, a mali by aj zamienku dost dlho sme zili v zahranici 🙂

jaavaa
26. nov 2011

@anicka1981 Nasu malu sa nam podarilo ,,urobit,, ked hrali nejaky medzinarodny futbalovy zapas v TV a tam hral hrac,ktory sa volal Vadim a odvtedy sa mi zacalo pacit to meno,ale nakoniec bola z toho
Vladka 🙂 - po manzelovi 🙂 ...nam sa paci este aj Gregor

anicka1981
26. nov 2011

@jaavaa 🙂 pekny pribeh, Gregor je pekne, len si neviem ako by som volala, take male zlate babo Gregor, troska tvrdo mi to znie, ale u dospeleho chlapa je velmi muzne 😅

csokasi
26. nov 2011

Cavky, tak moja polovička chce po sebe Zoli.Ale Ja som za to vôbec neni, aby sa moje babatinko volaoo po rodičoch.Ak to bude babulka tak by som chcela Biancu a chalaniska Christophera,ale to mi neprešlo, vraj to musi byť slovenské alebo max. maďarské.

bebel
26. nov 2011

@anicka1981 kamoška má Gregora a Jerguša...a vcelku v pohode. Čo si neviem zvyknúť a príde mi ako veľmi zlá voľba našich známych je meno Metod 😅 🙄

@csokasi my sme chceli pôvodne miesto BIBI Bianku, ale akurát boli v SC tablá zo škôlok a v 1 triede z 25 detí bolo 5 Bianok. 😅 tak sme to updatovali na Bibiana. 😝 Viac menej Brunčo vybral toto meno a bol na to patrične hrdý, takže teraz som mu rovno oznámila, čo som vybrala ja a schválil tato 😀

rossalinda
26. nov 2011

My dame meno ziva. Na nicom inom sa nevieme zhodnut. Ale nikomu sa nepaci a odhovaraju ma. Prvorodena Jeff Zoja

anicka1981
26. nov 2011

@bebel hej to pasuje k sebe,pekne,,, no Metod je troska cudne meno na dnesnu dobu 😲

anicka1981
26. nov 2011

@csokasi ja som tiez nechcela mena po nas davat, ja chcem muza volat po mene aj po porode a nie ze oci, tak ho budevolat maly 😀 a aj ostara s postou,potom, ked podrastu, 😉

happy8051
26. nov 2011

mame Natalku a teraz bude Nelka alebo Matej

mirkacik
26. nov 2011

Ja som Mira,priatel je Miro a drobec sa vola Martin.Sme MMM 😉

darksky
26. nov 2011

Nas malinky bude Oskar..Sestra ma presviedcala, aby sme dali Oscar,ale tak ja radsej take slovenske 🙂

adunka73
26. nov 2011

@mirkacik tak to jste stejni blazni jako my,u nas vsichni zacinaji na P.Ted pod stromecek cekame posledni prirustek a jestli prijde holka,tak drzime tradici dal...bude Paulina.Ale jestli se stane zazrak a narodi se chlapec,tak je to Martin 😉 😉

mirkacik
26. nov 2011

@adunka73 😉

dolyjalu
27. nov 2011

Nakoľko mám narodeniny a meniny v jeden deň tak som vyberala meno aspoň o 3-4 mesiace posunuté od termínu pôrodu. Nakoniec aj tak zvíťazilo meno len 2 mesiace pred termínom a malá sa poponáhľala.
Pri výbere nám pomáhala stránka - je tam rozšírený kalendár mien! - Chiara
http://www.mraz.biz/mena/

dolyjalu
27. nov 2011

A ďalšie kritérium je bez makcenov...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre