Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

wodana
1. mar 2006

babenky,nikdy som netusila, ze vyberanie mena je take tazke.
teraz ked je to "naozaj" je to poriadna drina vybrat nieco pekne ☹

terqa
1. mar 2006

to ti verim, my s muzickom sme sa velmi rychlozhodli na chlapcenskom, ale to dievceske nam nejako neslo, tak nas inspirovali nadejne babky, kedze obe su Anny, tak vysledok nasho trapenia je: Dávidko a Anička

este pridam taky mensi postreh, my sa trapime nad menom pre 1. dieta, ale co ked ich ma niekto 8(deti, nie mien), tak to potom vyzera dost zaujimavo 😅 ako napr: Matúš, Jozef, Mikuláš, Lukáš, Michaela, Lýdia, Damián...

arabeska
1. mar 2006

terqa no vies ked ma niekto viac deti tak imm da aspon vsetky mena co sa im pacia a nemusia sa hadat,vzdy si povedia ze to dalsie mozes vymysliet ty 😀 😀

terqa
1. mar 2006

no nasi uz minuli mena co sa im pacili pri prvych troch a ostatne si nechavali sem tam poradit 😀 😅

ikke
1. mar 2006

terqa, menovkyna moja, moj brat ma deti sedem a to: Jozef, Maria, Katarina, Jan, Medard (brat je farmar, tak ze nech mu medard 40 dni kvapka 😀 ), Peter a Barbora. Zatial. to len tak, keby niekto chcel inspiraciu 😀

terqa
2. mar 2006

ikke, to sa tak casto nevidi mat tolko deti... ja som z osmich a viem co to da zabrat

cukrikk
8. mar 2006

Mne sa paci Yannicek, Lillien(lilly) , tak sa vlastne volaju aj deticky, potom mam pripravene Patrick, Quido, Max, 🙂

evatu
9. mar 2006

🙂 My sme nad menami ani nejako nerozmyslali,sme sa hned zhodli,ze sa budu volat ako my..a ked bude nahodou dalsi chlapcek a dalsie dievcatko,tak vymyslime mena tak,aby boli podobne tym nasim..nech sa nestane,ze napr.budeme mat dve dievcatka a jedna bude mat jednoduch e meno po mne a druha nejake extra moderne.. (napr. Evka a Emka..) 🙂

evatu
9. mar 2006

Inak mne sa nepaci ako sa v poslednych rokov rozmohlo to,ze ludia davaju detom rozne zahranicne a zlozite mena a pritom sa im to vobec nehodi k priezvisku.. ☹

geegee
9. mar 2006

my sme sa na mene po dlhych vyjednavaniach a po mojom siahodlhom vymyslani taktiky ako manzela odhovorit od Adama konecne dohodli 😀 V brusku mam Matuska 🙂

tilly
9. mar 2006

ja by som chcela ešte dve detičky, Haničku a Miška 😀 teda Miško by nemusel byť, ale Dominik mal byť pôvodne Miško a aj ho tak niekedy volám, Domiško - miško. Muž veľmi chcel, aby sa chlapšek volal Miško, ja chcem teraz dievčatko - Haničku, alebo možno aj Danielku a potom niekedy benjamínka Miška, len či to zvládnem tri detiská...

cat
9. mar 2006

Evatu: presne si to /o 9.25 h/ napísala, ja keď som bola v pôrodnici, jedna sestrička z novorodeneckého mi povedala, že toho času som jediná s "normálnym" menom - Tomáš. Ostatné bábetká tam mali také mená, čo som ani v živote nepočula, napr. jeden chlapček sa volal LUDIUS, s priezviskom Novák prosím pekne 😀

tilly
9. mar 2006

Ludius Novák? 😲 no chúďa dieťa, to je ako za trest

nufka
9. mar 2006

my sme sa o tom tiez uz rozpravali a chceli by sme tiez dve deturence..chlapceka Lukaš , dievcatko Sara

arabeska
9. mar 2006

tak kamoskin brat(ma teraz 5 mesiacov) sa vola Lucian,no mne to pride ako pre kocurika 😅 .a Ludius? 😲 boze xuda to ako ho budu volat?niektory rodicia si s tyx mien naozaj robia srandu 😒

csikike
9. mar 2006

mne mama dala pred 26 rokmi meno, ktore nebolo take zvycajne na vtedajsiu dobu, ale ked mi vravela, ze som sa mala volat Miriam, tak si to neviem predstavit. Som Frederika a hodi sa to k mojmu nie slovenskemu prezvisku, ale deti by sme chceli Leu alebo Alicku (Simonku alebo Lenku) a chlapca Mareka (Tomasa)

csikike
9. mar 2006

Nechcela som povedat, ze Miriam nie je pekne meno, ale nehodi sa k mojej povahe... 😵

lara1znk
9. mar 2006

Mne sa to tiez nepaci ked sa k slovenskemu priezvisku prida cudzie krstne meno, obidve mena by mali spolu ladit.
My mame vybrate pre dievcatko Maya a pre chlapca Christian, ale priezvisko bude Bailey tak si myslim ze to ide celkom dobre. 🙂

csikike
9. mar 2006

hlavne aby to ladilo s priezviskom nie ako Esmeralda Lakatosova 😠

nufka
9. mar 2006

Ja si myslim to iste ze meno by sa malo hodit k priezvisku a vela rodicov si to neuvedomuje ... vyberu pre svoje dieta super moderne meno aby to bolo co najviac cool k dnesnej modenej dobe a pritom vobec nemyslia na to ze dieta moze mat zo svojho mena traumu na cely zivot 🙂

lara1znk
9. mar 2006

Csikike, tak ty si Frederika. Hmm, netypicke meno. Ako ta volaju, je nejake skratenie pre toto meno? 😉

csikike
9. mar 2006

lara, volaju ma Fredi- rodina a nasi csikike a drahy mi ked sa pomyli tak povie Frederika inac som pre neho micinka

lara1znk
9. mar 2006

Pekne. 🙂

tilly
9. mar 2006

Esmeralda Lakatošová, to sa hodí, je to niečo podobné ako Sandokan Stojka, to k týmto priezviskám ide

zab_ka
9. mar 2006

NAse babatka sa budu volat Tatiana a chlapec Lukas, po ocinovi ak bude dalsia dcera tak bude po mamine Antonia 🙂 . No ak by bol druhy chlapec tak neviem ☹

samera
9. mar 2006

Antonia je velmi pekne meno 😉

tilly
9. mar 2006

Antonia Lišková 😀 (to je jedna slovenská herečka v taliansku, inak dosť pekná, Laura v očarení)

janicka
9. mar 2006

no, mne sa paci: Samuel, Lukas, Adam ale s dievcenskymi menami si nejak neviem poradit... ☹

moongose
9. mar 2006

U nas mame v tomto jasno, Adamko alebo Zara 🙂

deina
9. mar 2006

Ludius? Mozno sa pomylili a mal to by Lucius? 😀 Mne sa tiez nepacia exoticke mena, ktore sa tak "velmi" hodia k nasim (u nas slovenskym a madarskym) priezviskam. Kolega ma maleho synceka a nazval ho (chuda dieta, taaak sme ho lutovali) Nathanael (alebo Nataniel?).

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre