Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

katecameron
1. nov 2010

@anjelicek26 Vikinku mame sucku pri starej mame fakt ani ja neznasam niektore mena ako misko-misik misulicek michalko alebo matík danielik danielicek fuuuj nemam to rada a pritommeno Daniel je nadherne ale len Daniel

maggie2
1. nov 2010

@timejkaa Levi a Esther sú typické, tradičné židovské mená, pokračujete v tradícii, alebo ste sa rozhodli tak preto, že sa vám obom páčia?

timejkaa
1. nov 2010

@maggie2 v mužovej rodine je zvykom dávať deťom mená z Biblie, ale my sme sa rozhodli celkom spontánne..

maggie2
1. nov 2010

@timejkaa rozumiem 🙂

klba
2. nov 2010

ahojte. 🙂
no u nas sa zatial mena stale vyberaju, kedze este nevieme pohlavie.
u mna uz od roku 2004 vedie dievcenske meno jasmina 😵 a stale ma to drzi, muzovi sa to tiez paci, aj ked svokra ma stale odhovara, ona je za tradicne mena, ale asi dame sami na seba. 😉

a z dalsich dievcenskych sa mi paci gretka, ema, lea, mia, ella, (resp. dve kratke mena spolu), lilien, alebo lilly, nelly, resp. z tych klasickych alena, beata, monika, natalia, paulina, timea, diana.

a z chlapcenskych mien je to tazsie, paci sa mi tobias, matias, maxim, alex, timotej, prip. z klasiky david, dominik, filip, jakub, muzovi sa paci matej, oliver, ale oliver nam neladi k priezvisku.

a chcem aby vybrane meno pasovalo aj k menu Šimonko, co sme dali prvorodenemu. 😉
Baby poradte ktore meno vybrat k priezvisku Radulov - Radulová, s tym aby to pasovalo aj k menu nasho drobca Šimonka, mne sa k tomu menu a priezvisku hodi Jasmína a Tobiáš. 😉

jarunka111
2. nov 2010

@klba aj my máme Šimonka a je to ten najväčší poklad 😀 a ak raz bude dievčatko, tak by sa mi páčila Lujza 🙂 A čo povieš na Ella Radulová? Mne by ste sa aj takto páčili 😵 a David Radulov 😵 a hodí sa aj k Šimonkovi, lebo sú to vaše milované detičky a to budú mať vždy spoločné 😀 😀

klba
2. nov 2010

@jarunka111 vdaka za tipy, 🙂 no david sa paci aj mne, ale muz mi to zatrhol, mne sa k priezvisku hodi napr. aj rene ale muz je zasadne proti, vraj je to neurcite meno, ani baba ani chlap. 😅
no a ella neznie zle, 😉 ale s tou babou hm, stale ma to taha k tej jasminke. 😵 😉
a Šimonko je fakt poklad, 🙂 aj ked ten nas je teda riadne dive a nezbedne sidlo. 😉

gerdusha
2. nov 2010

@klba ,

co tak Boris Radulov...to by tusim islo 🙂

gerdusha
2. nov 2010

@klba ,

a este ma teraz napadlo dievcenske: Linda Radulova 🙂

jarunka111
2. nov 2010

@klba ozaj a jasminka je tiež veľmi pekné 🙂 a ak ste sa zhodli s manželom, tak svokra vás neodhovorí 😀

maggie2
3. nov 2010

@klba Z tých mien, ktoré si uviedla sa k priezvisku hodia tieto: Ema Radulová, Alena Radulová, Beáta Radulová, Monika Radulová, Natália Radulová , Paulína Radulová. Ďalej chlapčenské Matej Radulov, Tobiáš Radulov. Zvyšné (mne) zvukomalebne nesedia, alebo znejú krkolomne. Jasmína by pasovala v prípade ak by to bola Jazmína (Jazmina) Radulová.
Mne by sa k danému priezvisku páčili tieto mená: Adriana Radulová, Selina Radulová, Katarína Radulová, Lucia Radulová, Georgína Radulová, Lívia Radulová a
René Radulov, Boris Radulov, Tino (Valentino) Radulov

ollski
3. nov 2010

@klba David Radulov, Michal Radulov, Luboš Radulov
Paulinka Radulova, Linda Radulova aj Lucka Radulova......pekne sa to hodi 😉

klba
3. nov 2010

kocky vdaka za tipy, uz si zapisujem tipy do uzsieho vyberu, 😉 tak kludne mozte davat tipy nadalej. 🙂

katka.gzd
3. nov 2010

myslite si ze ide dokopy Izabela Hainová a Richard Hain ?? na inych menach sme sa zatial nezhodli, pre dievcatko je Izabela nase spolocne oblubene, pri chlapcovi si niesme este isti.. 🙂 sranda je ze este ani necakame ale mena sa riesia vo velkom :D (skratky budu Bela a Riško)

maggie2
3. nov 2010

@katka.gzd Ak Izabela, tak by sa mi ešte lepšie k danému priezvisku páčila v podobe: Isabella Hainová. (Pri vyslovovaní mena Izabela toto vyslovíme jedným razom, kdežto pri Isabella hovoríme Iza-bela s istou pauzou, čo pekne vyznieva ku krátkemu priezvisku)

S menom Richard Hain je to trochu problematické na výslovnosť, tak ako vždy, keď idú v neštandardnom poradí za sebou tri spoluhlásky Richa-r-d-h-ain. Ale ak to vám nevadí, tak v pohode.

katecameron
3. nov 2010

@klba Ella sa hodi najviac k priezvisku Richard Radulov podla mna sedi a ja si myslim ze by si mala vybrat take meno ktore sa zacina na R alebo potom v strede mena nech je niektora slabika z priezviska .ad.. ..du... ..ul... takze aj Adrian alebo Adriana no neviem nenapada ma teraz narychlo 😉

maggie2
3. nov 2010

@katecameron Pri Richard Radulov je ten istý malý problémik s potencionálne sťaženou výslovnosťou :
Richa-r-d-r-adulov

katecameron
3. nov 2010

@maggie2 mne sa to tak paci 😉

zuzana76
3. nov 2010

@klba klaudi, daj take ake sa vam paci obom najviac, mne sa z tvojich tipov pacia tieto aj vzhladom k preizvisku

Gretka Radulova a Paulina Radulova a zaroven nie su otrepane, Jazmina sa mi uz zda,ze sa dava vela, podobne ako Ella, Ema, sice aj ja som dala meno Samuel, co je teraz tusim uplne top chlapcenske meno 🙂 , ale tak, nam sa velmi pacilo a nemame ani v rodien ziadneho samka, kdezto Lukaska, Tomaska, Matuska, Dominika mame . Ale ja som mala uz asi 8 rokov vyhliadnute meno Olivia pre dievcatko a teraz uz citim,ze tiez je dost vychytene a dala by som asi Liviu, kebyze cakame dievcatko.

maggie2
3. nov 2010

@zuzana76 Olivia ešte zďaleka nie je také časté. Olivia je krásne meno a myslím si, že ani nie je možné aby sa tak rýchlo otrepalo ako iné mená, pretože mu chýba punc tej cudzej výslovnosti ako je to napr. pri Sophie & Co.

zuzana76
3. nov 2010

@maggie2 suhlasim je to krasne meno, ale aj Livia

maggie2
3. nov 2010

@zuzana76 Aj Livia, samozrejme 🙂

lauraa
3. nov 2010

@maggie2 a co by sa hodilo k nasmu priezvisku????? zatial boduje Tobias Maximilian MITS aleboLaura- Elisabeth MITS,Linda-Viktoria,Lara,Anna, Tereza....

maggie2
3. nov 2010

@lauraa a musia to byť 2 mená? Vieš, znie mi to strašne snobsky, a ešte tie kombinácie...prepáč mi, nechcem sa Ťa dotknúť. Ale ak nie ste šľachtici, musíte rátať s tým, že ľudia sa môžu i poza chrbát uškŕňať - vieš ako to myslím, ľudia vedia byť zlomyseľní a smiať sa, že obyčajný človek a dáva mená ako by sa chceli zazobane tváriť alebo sa hrať na nejaké celebrity.... sorry, som úprimná . Výnimka by bola, keby ste žili v zahraničí, ale aj tak tie kombinácie sa mi zdajú dosť "husté", akoby až teatrálne

maggie2
3. nov 2010

@lauraa Tobias je inak v Rakúsku za rok 2009 na priečke TOP 2 a Maximilian je TOP 3, na 1. mieste je Lukas. Za rok 2010 to bude isto podobne ak nie rovnako. Preto som napísala že je to dosť "husté".

lauraa
3. nov 2010

@maggie2 nemusia...ale farar nam Lauru nepokrsti takze musi jej pridat krstne meno... preto ta Elisabeth po babke.... tobias je favorit manzela, maximilian moj.... nevieme sa dohodnut....

maggie2
3. nov 2010

@lauraa akože farár nepokrstí Lauru? Neexistuje, že nepokrstí. Treba mu povedať, a vydokladovať, čo nie je problém, že meno Laura je skrátená podoba mena Laurentia. Sviatok pripadá medzi inými na 26. augusta http://www.heiligenlexikon.de/KalenderAugust/26... cca 32 riadok v danom linku: Laurentia bola v Katolíckej Cirkvi martýrka, mníška. Držím palce 🙂

lauraa
3. nov 2010

@maggie2 no ved prave on chce krstit Laurenciu a to teda nie, to druhe meno dostane len ako krstne meno takze ma to nezatazuje, v rodnom liste bude Laura

maggie2
3. nov 2010

@lauraa pošlem Ti IP

didi35
3. nov 2010

Ahojte, prosim viete mi dat nejake tipy na pekne chlapcenske mena? Prveho syna mame Samka, predpokladam, ze znova budeme mat chlapca. Nase priezvisko zacina na M a konci na Š. Rada by som bola, aby to meno bolo zname aj v zahranici... Manzel je Marian a cudzinci si vzdy mysleli, ze je to nejaka Marianna.. 😀

Dakujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre