Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

montinka
17. feb 2008

ahojte. aj ja by som chcela dat meno Tamarka ak to bude dievcatko a ak chlapcek tak to bude Filipko. Najprv som chcela Samka myslim ze nad tym menom chlapcenskym este budem rozmyslat.🙂 ktore sa vam paci viac?

mirka8429
17. feb 2008

montinka..no ja cakam chlapceka a davam meno Samko...najprv sme chceli dat Nikolas ale nakoniec bude Samko..pre dievcatko sme chceli simonku a dominiku ale cakam chlapceka...

montinka
17. feb 2008

hm no ja som hladala nejake meno co by sa hodilo k priezvisku.🙂 a pri chlapcovi su aj meno aj priezvisko na F mam to tak nechat ale zmenit?

mirka8429
17. feb 2008

no to uz je na tebe co sa ti viac paci....hlavne tak aby sa to malemu dobre vyslovovalo...myslim ze aj samko aj filipko su pekne mena,,,a manzel co na to?

montinka
17. feb 2008

no priatel povedal ze len nech mu nedam meno Viktor. neviem preco sa mu nepaci ved aj to je pekne meno. ale ja dam asi Filipko.

mirka8429
17. feb 2008

montinka..filipko je pekne meno....nevadi ze aj priezvisko bude mat na f....ale vies uz pohlavie?mne az teraz na 100 percent povedal lekar ze chlapec a to som v 32tt

montinka
17. feb 2008

nie neviem ved preto mam nachystane obe? coze az teraz a ja som si myslela ze mi to povedia 6.3. na sone no ale kedze budem iba v nejakom 21 tt no tak pochybujem ked tebe to povedali az teraz. no ved uvidim a nadalej budem kupovat neutralne farby veciciek. sice ich vela nekupujem iba sem tam ked sa necham uniest.🙂

mirka8429
17. feb 2008

montinka ale to nezalezi od tyzdna...ako môzu ti to povedat uz aj po 20tt ked bude dobre vidiet...moje sa nechcelo ukazat tak preto🙂)) ale na 100percent ti povedia tak uz vo vyssom tyzdni🙂))

montinka
18. feb 2008

aha no tak vdaka mirka. si ma potesila.ale no ved uvidime ci mi to povedia a ako sa drobec ukaze.🙂 a mne je vlastne jedno co to bude len nech je zdrave.🙂

darka83
18. feb 2008

Ahojte, tak tatinko nam zatrhol aj Adama aj Lukasa a vybral take dve neobvykle mena: Samuel a Jakub. Trosku mi vadi, ze sa tak bude volat pol triedy, ale co by som neurobila pre klud v rodine 😉 Horsie, ze si z nich absolutne neviem vybrat. Tak skuste poradit. Sama som zvedava, ako sa ten nas drobec bude vlastne volat.

dorotelka
18. feb 2008

darka, Samko aj Kubko sú nádherné mená, aj keď náš prvý syn sa volá Adam - tiež som si to presadila 😀 , hoci muž chcel Davida. Teraz som opäť tehotná, čakáme chlapčeka a bude podľa neho - David nech sme si 1 : 1 😉. Nevedela by som si asi vybrať medzi Samkom a Jakubom, ale asi o trošku vyhráva u mňa Jakub.

montinka
18. feb 2008

Darka u mna by asi vyhral Samko aj ked ani Jakub nie je zle.

mirka8429
18. feb 2008

montinka..presne tak ...hlavne nech je zdrave🙂))) a urite bude🙂) ja mam uz od 2 lekarov potvrdene ze to bude chlapcek hehe tak vecicky kupujeme aj modre ale aj take neutralne v pripade ze druhe bude dievcatko

lyzenka
18. feb 2008

No vybrať chlapčenské meno bol aj u nás problémom......dievčenských bolo neúrekom... 🙂

mirka8429
18. feb 2008

lyzenka...u nas bol presny opak🙂))

darka83
18. feb 2008

Ja uz som z tych mien hotova. Nemohol by si ten maly vybrat sam? 😀

mirka8429
18. feb 2008

darka...to by sme sa mozno aj cudovali keby si deti mohli vyberat mena sami....ake mena by to boli🙂) ale aspon by nam usetrili namahu🙂)))

sonoga
18. feb 2008

darka, keby som si mala vybrat iba z tych dvoch mien, vybrala by som Jakub. pretoze teraz je nejak velmi oblubene meno Samuel a ludia ho davaju akoby ine mena ani neexistovali.

darka83
18. feb 2008

Dorotelka mne sa pacil od zaciatku Adam, ale co uz ked manzelovi nie, jemu sa velmi paci Jakub. V podstate aj mne, ale ani Samko nie je zle.
Sonoga je fakt, ze Samkov je neurekom, ale neviem ci Jakubovia su na tom lepsie. Vazne sa obavam, ze ked zakricim v skolke Samko alebo Jakub otoci sa dalsich sest deti 😒

dorotelka
18. feb 2008

Darka, to by si si musela potom vyberať nejaké zriedka používané meno, ale aj tak nemáš zaručené, že by sa v priebehu dvoch rokov nestalo otrepané... v prvom rade si treba vybrať srdcu najbližšie meno a nebrať na iné ohľad.

aviril
18. feb 2008

Ahojte. Ja s dievčenským menom už 9 rokov /kedy sme splodili prvé dieťa/ nemám problém - SIMONKA. Ale, akosi sme ho nemohli ani nemôžeme použiť, nakoľko sa mi rodia samí chlapi. Najstarší je po ocinovi - MÁRIO, strednému vymyslel meno ten starší - MARTINKO a ten najmenší? Asi bude FILIPKO. Páči sa mi tiež meno Tomáško, ale manžel s tým nesúhlasí. A zase najstarší syn nesúhlasí s menom Filip. Takže je u nás vojna - vždy keď sa malému prihovorím, že Filipko, najstarší zúri, on ho volá Tomáško.

montinka
19. feb 2008

Ahojte. Najlepsie by bolo najst nejaku ciapku alebo nadobu na listok vsetci clenovia rodiny napisu meno ake by chceli a to ktore bude mat prevahu vyhra.🙂 hm horsie to zase je kde su zatial len dvaja.Jeden napise jedno meno,druhy to druhe a zase bude stav jedna jedna. hm asi to vyskusam ale zapojim do toho asi aj nasich.🙂 teda iba ak sa nebudeme vediet dohodnut. 🙂 inak aviril Filipko sa paci aj mne ale polovicke nie. no uvidime.🙂

mari.m
22. feb 2008

tak ja som bola proti dvojmenným menám, ale akosi sa to na SK rozmahlo..tak aj ja uz nad nejakymi rozmyslam 😎
co poviete na Maria Viktoria
a Thomas Simon????
volali by sme ich Vikinka a Simonko..len tie prve mena by mali po rodicoch 😀

montinka
22. feb 2008

hm mari pekne mena. ja asi ostanem pri jednomennych menach.🙂 aj to bude este problem pri rozhodovani sa aj ked ja uz som ale treba brat aj nazor polovicky ze? no uz ho pripravujem na tie co som vybrala a vzdy ked ich spomeniem je ticho,tak som asi vyhrala. 😝

jancia
22. feb 2008

my sme sa zhodli na dievcenskom - Olivia a chlapcek by bol asi Tomasko 😵

ninka123
24. feb 2008

Ahojte.My na 90% budeme mat dievcatko, takze ja som vybrala Luciu, manzel Michaelu a Dominiku..Asi sa priklonim k Michaele, celkom sa mi to paci...A keby nahodou, v zalohe mame Tomasa.. 🙂

dididi30
24. feb 2008

ahojte...........ja mam tamarku .....a budem mat chlapceka menom tomasko, no ale vidim,ze tento rok ich bude 😀

dididi30
24. feb 2008

ci pardon nie tomas, ale thomas 😀

montinka
24. feb 2008

dididi aj ty mas Tamarku? take meno som vybrala aj ja ak by to bola babula.🙂

dididi30
24. feb 2008

montinka.....ano Tamarku a syncek bude Thomasko 😀
a ty mas ake mena?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre