Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

bzuco
21. máj 2007

penelope
ja by som Huga nedala, nie je to síce škaredé meno, ale tak sa volá susedkin pes 😅
ale dcérka má v škôlke spolužiaka Huga a ten má bračeka Bruna

arabeska
21. máj 2007

mne sa meno hugo paci a velmi,maju ho moje 2 kamosky 🙂 😎

penelope10
21. máj 2007

no ano hugo ma styl a znie hrdo, len co na to deti... a mat posmesne meno v detstve nikomu neprida. nerada by som svojmu baby privodila buduce komplikacie 😖

janula_nz
21. máj 2007

ja dam chlapcekovi bud richard , sedrik, sebastian 🙂

a dievcatko bud sara alebo melania. a lauritu uz mam

didiona2
22. máj 2007

,Oliver je nádherné meno 😀 🙂

mari.m
22. máj 2007

ahojte..
moje dievčatko bude jednoznačne Mária Viktória 🙂 Mária po mne a Viktória,lebo sa mi to meno max. páči!!!
len neviem prísť na nejaké pekné chlapčenské meno..
rozmýšľala som už nad všeličím,ale neviem..nič sa mi akosi veľmi nepáči 🙄

Kristián..dlhé
Oliver..pekné,ale nepáči sa mi, keď ho volajú Olino :(
Tomáš po tatinkovi??? 😝
Boris..po kamošovi..po dobrom kamošovi 🙂
Martin..všade naokolo..
Sebastian..dlhe a ako ho skrátiť?

takže na chlapčenské meno si svoju hlavku ešte potrápim..
ale veď mám ešte časuuuuu 🙂 🙂 🙂

luciakorky
22. máj 2007

To je vazne pravda, chlapcenske mena sa vymyslaju tazsie. My sme mali hned pre dievcatko, Emu. A pre chlapca sme sa na isto rozhodli predvcerom, Oliver. 😀 😀

angua27
22. máj 2007

čaute, priznám sa, nečítala som celú diskusiu, iba poslednú stránku. mám dojem, že sa všetkým chlapčenské mená ťažko vymýšľajú. u nás to bolo práveže opačne. my sme prvé vymysleli chlapčenské meno: Matej a až o pár týždňov neskôr dievčenské: Ema. ale to možno kvôli tomu, že mne sa strašne páči prezívka Mimi, akú má moja mama, ale nechcem dať dcére meno Emília, tak som hľadala adekvátne meno k prezývke. 😀
a Matej sa nám obom zapáčil, keď sme to meno počuli v rádiu. 😉

lucia123
22. máj 2007

Nas caka vymyslanie nie len mena pre nase dievcatko, ale aj spolocneho priezviska 🙂
Kedze sa nechceme vrhnut do manzelstva (sme spolu uz 10 rokov) a je nam takto velmi dobre, tak chceme, aby sme sa vsetci volali rovnako 🙂 No a ja nechcem priezvisko po priatelovi a on zase nechce moje, tak sme nasli takyto kompromis. 😀
Len tie nase urady, dufam ze to stihneme do augusta. Mate niektora s tymto niaku skusenost? Vraj to ide, no vsade sa dllllho cakaaaaa....

arabeska
22. máj 2007

penelope,nemam pocit ze v dnesnej dobre sa ti niekto posmieva za meno hugo,je dost popularne a deti ho beru uplne normalne..ale pokial o nom niesi presvedcena tak ho nedavaj.meno sa musi pacit hlavne tebe...
my mame davidka a teraz budeme mat branka. 😎

penelope10
22. máj 2007

arabeska dovolim si nesuhlasit, nebudes preda vsade so svojim dietatom a posmievat sa mu mozu tak ci ta (pri akomkolvek mene - napr. mISO - p.so 😀 )bude zalezat len od jeho osobnosti, ci sa tomu postavi alebo pri prvom vysmechu sa utiahne do kuta a deti su zlomyselne. Viem o com hovorim. 😉

arabeska
22. máj 2007

penelope lenze taky posmesok ti vymyslia na kazde meno 😉 a na huga no neviem nic ma nenapada,moje dieta xodi do skolky a viem ake vedia byt deti a veru este som si nevsimla ze by sa posmievali z mena....
a zalezi potom aj od toho ako ho naucis aby sa vedel branit,moj maly stael vravri ze on ma najkrajsie meno a nikto mu to nevyhovori 😎

slucka
22. máj 2007

ahojte mamulky, tehulky, cakatelky a vsetky ostatne ...lky 🙂 Vidim, ze s vyberom mena nie je ziadna sranda. Ak sa mozem pridat, tak mi sme sest mesiacov Martinovali a teraz nam ultrazvuk ukazal babu ako hrom 🙂 a kedze Martina nepresla, tak mame okruh Sofia, Sona a Nina Vela toho nie je 😀

penelope10
22. máj 2007

zlaty 🙂

arabeska
22. máj 2007

penelope,to on teda je 😀 😎

aktak
22. máj 2007

angua, mimi volame kamaratku - vola sa Miriam 😉
tu mate teraz najpopularnejsie mena na tomto fore a v okruhu znamych 😵

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

😀

lindi174
23. máj 2007

Ahojte, skuste toto http://sk.wikipedia.org/wiki/meniny Len tak na inspiraciu

ella1
8. jún 2007

caute.penelope ,viem o chlapcekovi,ktorý sa volá Hugo Krásny! a ešte je aj krásny.tak mu to pristane.mne sa paci Frederik,ale ak sa to premnoží,tak ho určite nedám.Manžel by chcel meno po ňom-Martin.to tiež nie je zlé,ale jeho volajú mates,tak si viem prestaviť,že by malému hovorili malý mates 😒

stefie
8. jún 2007

caute..aj ja som chcela dat meno Oliver,ale u nas to nateraz vyzera na dievcatko takze bude Bianka.Aj Hugo sa mi velmi pci,ale polovicka moja zasadne proti..Vraj to moze byt rovno Alfonz.. A co poviete na Henricha?

pata528
11. jún 2007

🙂 mne sa paci:
dievcatko:nellinka,ema,sara
chlapec:Christian,matus,oliver

iliria
13. jún 2007

u nas dlho viedla Katarina, teraz asi skor Lucia 🙂
co nas este dovtedy napadne.....

megie
13. jún 2007

Baby, chcem si spraviť taký prieskum...Kto má vybraté meno pre svoje dievčatko meno SÁRA, alebo už má doma cca (do) pol ročnú Sáru?-ruky hore. 🙂 ďakujem. 😵

hanela
14. jún 2007

ja by som chcela strasne Sáru ale manželovi sa to meno nepáči jemu sa páčia strašné mená napr.: Thifany, Britahany no také a v žiadnom prípade nechce meno z nášho kalendára

hanela
14. jún 2007

je tu ešte niektorá z vás? 🙂

megie
14. jún 2007

ja som tu, môjmu mužovi sa našťasti Sára páči. Tie mená nie sú až také hrozné, no záleží od vkusu a samoška či sa to hodí k priezvysku. Mne sa tiež páčia niektoré "americké" mená, ale vôbec sa nehodia k priezvysku... A keby sa nebodaj (ak to bude dievča) vydala za nejakého Mrkvičku...tak ďakujem pekne..Jessica Mrkvičková 😀 😀 😀

Už tu nikto nie je kto chce alebo má doma malinkú Sáru? No to som celkom rada.. som sa bála že ju bude chcieť každý druhý 😵

hanela
14. jún 2007

To sa nemusis bat ved je vela mien, no nahoda ked sa v jednej triede na ZS stretnu 4 ale to hadam nie, mi sa asi pozabijame kym malinke niekedy pomenujeme. A to nehovorim o chlapcenskych menach to sa nam nepaci ani jedno teda myslim zahranicne ked nechce nase. Ale na jednom dievcenskom sme sa zhodli ale ak tak raz pomenujeme nasu dcerenku urcite sa to nikomu nebude pacit to meno je SALOME

domeenika
15. jún 2007

caute babiny.. no s mojimi menami tiez skoro nesuhlasi,ale s priatelom sme ich vybrali tak budu.. este neviem pohlavie,ale ak by bol chlapec tak bude Damien.. no a dievcatko Ema,Timea,Gretka... to este neviem

megie
15. jún 2007

domeenika...moja babka ja Margita ale stráášne rada by sa volala Grétka. Vtedy jej mame pán farár povedal,ž e ked chcú mať Grétku, tak je to Margita. My ju aj tak volame Gretka 🙂 😵 😀

hanela
15. jún 2007

Ahojte! a Grétka nie je náhodou Margaréta?

hanela
15. jún 2007

domenenika: v koľkom si týždni?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre