Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

anicka1981
20. nov 2011

a ake meno pasuje k Markovi?, len nie Jakub Matus, alebo nieco podobne 😀

borocka
20. nov 2011

@anicka1981 dajte patrik 😉

anicka1981
20. nov 2011

@borocka jaj pri mene Patrik si spomeniem na Patrika Hermana, z markizy a to ma neako odradza 😀, ja ho strasne nebubim 😒 ,,, mne sa paci Daniel, ale to nemozem dat,,, tak naozaj neviem, chcela by som take meno, ktore sa neda skaredo volat a maly sa za neho bude hambit, ked vyrastie 😀

borocka
20. nov 2011

@anicka1981 a marko je priezvisko alebo je to meno starsieho braceka???? inak rpesne tak isto som vyberala meno ja pre nasho a nelutujem. a co tak adam, andrej, samuel. ja teraz keby som mala dalsie babo cakat tak urcite je to adamko 🙂

anicka1981
20. nov 2011

@borocka no cele meno je Marko Vataha, hej a teraz zistujem neake pekne nemo pre pripadne druhe babo, lebo pri Markovi som vedela hned,ze bude Marko, a tak som sa nim rozpravala od zaciatku po mene.....a take osobnejsie mi to pripadalo,,, 😉

syslica
20. nov 2011

@anicka1981 a čo Majko (teda Mariánko)... a ak ti toto evokuje ťuťmáka farmára hľadajúceho ženu, tak potom Maroš alebo hoci Marcel (=Macko) 😉

anicka1981
20. nov 2011

@syslica v rodine mame 3 marianov, a Maros velmi nechceme, aby sa nezdvojovalo meno, ze Maros Marko,,, dost podobne, a muz je Marcel 😀 , a nechceme davat po sebe mena.....

junkfoood
20. nov 2011

@anicka1981 marko a alanko?

syslica
20. nov 2011

@anicka1981 No vidíš, ako som sa fajn trafila, nikto mi neuverí, že vašu rodinu osobne nepoznám 😀 . Ak by malo byť na M, celkom by sa mi hodilo aj Matej (Maťko), ale napríklad aj tradičné Peter (Peťko)... ale to záleží len na vás rodičoch, aký máte vkus 😉 .

borocka
20. nov 2011

@anicka1981 kukam ze ty este nie si ani tehu 😉 ak budete cakat dalsie,tak urcite ta nejake nadchne. nepripravuj si mena takto dopredu,potom aj tak ine vyberies 🙂 a to ladenie s menom starsieho surodenca....sustred sa na to aby pekne znelo s priezviskom, lebo vacsinu zivota budu aj tak oddelene, vlastne uz od skolky,cez skolu az po zvysok zivota....
pre teba to budu chlapci marko a.... a chces aby to pekne znelo tebe, ale pre svoje ucitelky,spoluziakov, kamaratov, kolegov,atd to bude vzdy len marko vataha osobitne. dufam ze chapes co sa snazim povedat

pemimigo
20. nov 2011

ja budem mat Michala 🙂 lebo mne sa strasne paci meno Misko :D

bobocka
20. nov 2011

@pemimigo aj ja mam.skvela volba 😉

pemimigo
20. nov 2011

@bobocka povodne som chcela Samka ale to dava teraz zkoro kazda svojmu chlapcekovi a Michal je take tradicne slovenske :D

bobocka
20. nov 2011

@pemimigo michal je moj svagor a meno vyberal manzel a lepsie malemu ani vybrat nemohol.strasne mu sadlo. a ja som moc neriesila kolko michalov je,a ze je ich dost 😀 mne sa to meno paci. 🙂 samuel je tiez nadherne.ja si myslimz,e rodicia by mali mat k menu nejaky vztah,malo by v nich nieco evokovat.nie len tak mirnix dirnix dat meno dietatu len preto,ze je ine,netradicne,znie zvlastne a spol.mne sa pacia "nase" mena.ak bude druhy syncek,tak bude adam (mozno matej) a ak dcerka,tak hanka 🙂

monika2606
20. nov 2011

My budeme mať Lucku a ak by sa s nej nakoniec vykľul chlapček tak to bude Miško 🙂

pemimigo
20. nov 2011

priatel chcel nase mena a Michal si vybral maly 🙂 lebo som priatelovi citala mena a ked som prisla na Michala maly ma tak silno kopol tak sme sa rozhodli mu dat meno Michal ale nejde len oto ale aj strasne sa mi to meno paci

bobocka
20. nov 2011

@pemimigo to je super .to je krasny pribeh vyyberania mena 🙂 fakt super 🙂 moj maly sa narodil 26.9. a ako sama vies,tri dni na to ma meniny.ale kedze meno vyberal tatko,tak nech si to s nim neskor vyriesi 😀

pemimigo
20. nov 2011

🙂 nooo veru ked bude vacsi tak nech mu tatino kupuje darceky aj na narodeniny aj na meniny :D ja len dufam ze maly pride az v january ako ma..... najviac sa bojim ze pride na vianoce bude to sice ten najkrajsi darcek po stromcek ale ked bude vacsi bude to trosku take vies ze darceky pod stromcek a darceky na narodeniny no fuuu neviem si to predstavit asi len koli tomu by som nechcela rodit na vianoce 🙂

bobocka
20. nov 2011

@pemimigo ale to mas zajedno kedy sa narodi,hlavne nech je zdrvy,ci na vianoce ci mesiac po nich 🙂 vsak termin na vianoce nemas a ak sa tak narodi,tak si za to moze sam potom 😀 😀 😀

digysa
21. nov 2011

Pekne....velmi pekne....

Dievcatu by sa hodilo nejake dievcenske a chlapcovi by som dala urcite chlapcenske.... 😎

anicka1981
21. nov 2011

@borocka no, uz mozno som 😀 , hej ved hej, len vies, nechcem neake meno, co by nepasovalo do rodiny, vies ako myslim, aby to ladilo, mne sa paci aj Emil, ale este viac Daniel, ale toho nemozem, tak neviem, lebo pri prvom som vedela, ze kto bude, a od zaciatku som sa s nim rozpravala po mene, a bolo to pekne, moj uz pocuva na meno teraz, a to ma este len 5 mesiacov, ale ked ho zavola, tak sa na mna otoci, a nie je to len nahoda,,, to sme uz testovali 😀 , a vies, momentalne som doma, tak mam cas nad tym rozmyslat 😀

pemimigo
21. nov 2011

@bobocka no ved to je to najdolezitejsie teraz premna nech je zdravucky :D ved ako termin mam az 22.januar ale ja mam takeho tusaka ze to bude skorej .... neviem preco ale mam ten pocit ze predtucha je spravna presne tak isto aj ked som bola este v rannom stadiu tehotenstva a citila som ze to bude chlapec..... ja neviem mozno to je len vsugescia lebo sa uz neviem dockat a zelam si to :D ved uvidime necham sa prekvapit :D

borocka
21. nov 2011

tak ja zasa tradicne slovenske mena nemusim....teda nieze by boli skarede!! to nie. ale chlapcom od isteho veku okrem mamy a frajerky uz nikto nepovie pekne, uz len budu Miso, fero, palo, duro, jozo, jano,........ a zasa dievcata v istom veku na zakladke budu tiez len vsetci volat luca, jana, kata, zuza, misa, eva, lena,....... nastastie tym dievcatam to tak neostane,ale chlapcom s najvyssou pravdepodobnostou ano 😖 a tomu som chcela ja predist.

@anicka1981 inak pekne je aj radko (nie radovan ani radoslav) a mam skusenost,ze to meno ozaj jedincovi prinesie aj taku spokojnu,pohodovu radostnu povahu...

anicka1981
21. nov 2011

@borocka no to by aj mohlo, radko, marko , ono aj tak dost zalezi, ako sa bude volat doma, aj ked man v skove volali anca,co som neznasala, atak potom ze hanka, anka, a pritom vsetci doma ma volaju anicka, a v aglicku pekne ze anna, to sa mi lubilo tiez, ale teraz sme zase na svk, tak som anicka 🙂, a uz aj poviem si ako ma maju volat, ked ma niekto nazve ancou, tak mu to hned poviem narovinu, ze ja niaka anca niesom 😀

anicka1981
21. nov 2011

@pemimigo no ja som mala presne taky isty pocit, a bol spravny 🙂, drzim palce 😉

pemimigo
21. nov 2011

@anicka1981 dakujem 🙂

anicka1981
25. nov 2011

baby, uz som na to prisla bude Jurko 😀 , myslim, ze sa hodi,, neako ma osvietilo 😀 😀 😀

odabinka
25. nov 2011

@anicka1981 To je krasne meno 🙂 My mame uz 4generaciu s menom Juraj... Od dedka az po synovca a vzdy to bol prvorodeny 🙂 Dobry vyber 🙂

anicka1981
25. nov 2011

@odabinka, dakujem, myslis, ze mi ho zapsu ako jurko a nie juraj ? 😉

odabinka
25. nov 2011

@anicka1981 Nuz to neviem, ale ja by som dala iste Juraj napisat, lebo v skole bude mat problemy s menom. A Jurko ho mozete volat cely zivot 🙂 Ja som svojmu bratovi inak ako Juraj nikdy nepovedala. Mne sa to meno paci 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre