Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

tilly
30. aug 2006

kvaky tvojmmuž má zmysel pre humor

kavicka, veľmi krásne mená 😉

silvi, lujáš je nádherné meno

jj2202
30. aug 2006

janka je pekne, ale ked mi ako decku hovorili jana...a boli mena ako monika, veronika, ....atd tak som bola smutna. jasne ze teraz je to pohoda 😀 😀 😀 ale vtedy som chcela byt cokolvek len nie jana 😅

mimec
30. aug 2006

no Ruženka je pekné asi pre princeznú, ale keď ho nechceš tak mu skús pripomenúť taku českú pesničku niečo Rúži, neviem presne slová....alebo mu to skú vyhovoriť tým, že ako ju budete volať.....no neviem je to ťažké ked sa už teraz neviete dohodnúť, alebo požiadajte priateľov.
Baby a ako viete kedy majú tie mená meniny, ked v kalendári niesú.??? 😨

jj2202
30. aug 2006

mimec, len keby som hned nemala pred ocami svokru ked to pocujem 😅

tilly
30. aug 2006

sorry, lukáš 😀

jullietta
30. aug 2006

my sme mali v triede 3 Janky a 4 Silvie 😀 😀 😀 su to pekne mena, ale ja som radsej vybrala nieco netradicne 😉

mimec
30. aug 2006

jj2202, ja ťa veľmi dobre chápem každé meno sa nám spája s nejakou osobou, či v dobrom alebo v zlom.Napr. my chceme Huga a pred 5 rokmi sme mali psíka Huga, ale to nie je predsa dôležité.

laurajana
30. aug 2006

padla tu otazka kedy budu oslavovat my sme sa rozhodli tak ze napr. Mattias podla zahranicneho kalendara oslavuje meniny 24.2. vo Svedsku a Estonsku, tak asi vtedy a nech sa kazdy cuduje 😀

melory
30. aug 2006

ruzenka nieje az take hrozne meno. je to ruza - kvet hodi sa k dievcatu, ale ked mam pravdu povedat daco mi na nom nesedi. zena rodi - zena ma najvacsie pravo na vyber mena. ake sa paci tebe MIMEC dievcenske?

mimec
30. aug 2006

melory - no, my sme vybrali Vikinu, ale páči sa mi aj Barbora, Tamara, Lara...
ale ty vieš super chlepčenské mená , daj nejaký typ....

danii
30. aug 2006

mimec, mena sme pozerali a vyberali z jednej knizky. k takym tym nezvycajnejsim su vzdy uvedene slovenske ekvivalenty + datum kedy oslavuju meniny. takze v nasom pripade keby sme sa rozhodli pre Verenu je to Veronika a ta oslavuje meniny zaciatkom februara 😉
dobra knizka, dost pomoze 🙂 aj v pripade menin 🙂

mimec
30. aug 2006

no dobre, ale kde ju zohnať?

danii
30. aug 2006

aj v panta rhei ju maju 😉

mimec
30. aug 2006

sorry, ale akosi mi nedochádza.....

laurajana
30. aug 2006

tak dani pozri Mattias v tej knizke, hm?

danii
30. aug 2006

pozriem, zajtra napisem 😉 ale predpokladam, ze ho daju k matusovi...

danii
30. aug 2006

mimec, co ti nedochadza?! alebo teraz asi mne nie ze ..... 😀

laurajana
30. aug 2006

danni aj ja si myslim, viac menej mam kamosku, jej manzel je Matus a v Nemecku ho volaju Mattias 🙂 - pozri-vdaka zatim

danii
30. aug 2006

dnes to kuknem, uvidime 😕

mimec
30. aug 2006

danii - no nedochádza mi to, že kde ju zohnať, to tvoje panta rhei - je to nejaký obchod predpokladám..? 😅

melory
30. aug 2006

mimec ta lara stoji za uvazenie aj tamara. ja a chlapcenske? teraz chceme dievca tak sa mi v hlave zjavuju zenske a mam tajne {stela}. a co sa tyka chlapcenskych je to bieda preto mame huga 🙂 😀 muz chce oliver, predtym benito, ja som pocula aj take ze teodor 🤐 fakt ma nic teraz nenapada, ale ta kniha co babenky spominali je fajn. ja ti poviem ako som vymyslela hugo : dostala som tehotensku knizku aj s obalom materna a na druhej strane boli mena mne padol zrak na meno hugo a volam muzovi {kedze verim na znamenia} budeme mat chlapca padol mi zrak na muzske mena a potom som ho volala hugo. a nakoniec sa aj narodil.

dorotka
30. aug 2006

danii pozries mi prosim nazov knizky?

danii
30. aug 2006

mimec, hej. je to najvacsie knihkupectvo tu 😉

mimec
30. aug 2006

melory - tak tebe to vyšlo, stela je super - take dôležité, páči sa mi.
Asi dáme aj my Huga, manž.sa páči alebo Oskiho, to je môj favorit.

danii
30. aug 2006

dorotka nejako tak ze Meno pre vase babatko. ale zajtra ti to napisem presne 😉

mimec
30. aug 2006

no ja odchádzam z práce, takže ked niečo tak na IP a v pondelok mám školu takže sa ozvem až 11.09.Dovtedy sa majte krásne a užívajte si teh.papa 😎

melory
30. aug 2006

mimec hugo je super clovek-je proste iny. svojsky, mudry a vesely.

danii
30. aug 2006

aj ja odchadzam, majte sa krasne 🙂

masinka
30. aug 2006

neviem ci je to co si myslela, ale je kniha Vyberte si meno pre vase dieta (autor Majtan, POvazaj), v nej je aj zoznam mien co su "oficialne uznavane" v SR - t.j. su tam tie mena co maju v zozname na matrike a pri ktorych nebudes musiet dokazovat ze je to napr. zenske a nie je hanlive....
Videla som ju v akcii v Tescu, stala nieco cez 200 sk, ja som ju kupila v Lacnych knihach (su na Obchodnej a Sturovej), tam stala tusim 129,-

rebeka
4. sep 2006

ahojte 🙂
Strasne moc sa tesim, a tak sa chcem pochvalit, ze sme sa cez vikend s manzelom zhodli na menach. chlapec bude Matej a dievcatko Rebeka 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre