Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

jery51
27. mar 2009

ahoj aj chcem dať jakubka a asi by som ho dala aj keby ho mali všetci iní naokolo... daj ho aj tak 😉

labradorik
27. mar 2009

jery51,aj ja som si to povedala ale sme s malej dedinky kde je na beton ze to budu spoluziaci takze 5 jakubov s jadnej dediny v jednom rocniku je dost huste...neviem no

veronciatko
28. mar 2009

Ahoj, co hovorite na meno Dárius? Neviete kedy oslavuje meniny? V slovenskom kalendari nie je.

ginepra
29. mar 2009

Ahoj veroniciatko, Dárius je naozaj velmi pekné, aj ja som nad ním uvažovala, ale ževraj to bude bambuľka, tak máme vybraté Sofia, Noemi, mne sa páči Zuzanka, ale polovičke nie. Mám už doma dcérku Ester a chlapčeka Dominika. Ak by bolo z bambuľky predsa chlápätko, volal by sa pravdepodobne Matej.

dusanka27
29. mar 2009

Ahojte. My mame doma Jonaska a teraz cakame druhe. Dohodli sme sa ze manzel vybera chlapcenske a ja dievcenske. No moj manzel si zmyslel ze sa mu paci Jachym, ale mne to stale pripomina ten film ,,Jachyme hod ho do stroje,,. Nebudu sa mu deti smiat ? 😅

katka1981
29. mar 2009

labradorik, a kde je problem? Ved ked sa vam to meno paci, vobec vas nemusi trapit ako sa vola sused..... Je to pekne meno. Mne ked sa nejake paci, tak mi je fuk, ci ho ma niekto v okoli alebo nie. Napr. u nas v triede som nikdy nebola sama Katka. Na zakladnej sme boli v jednej triede 4. A netrapilo ma to.

katka1981
29. mar 2009

labradorik, vlastne aj kamoskina sestra z vychodu, bude mat Jakubka 😀 Aspon vidis kolkym sa vas vyber paci.

jenn44
30. mar 2009

no zatial vobec nevieme co to bude, ale verime, ze Sofia, neviem ci ju dam ako Sophiu, alebo Sofiu, uvidime 🙂 a chlapcenske, Daniel po ocinovi, no nevieme...

katka1981
30. mar 2009

jenn44, aj ja som naposledy riesiela ci Sofia alebo Sophia. Manzel chcel ph, a nakoniec sme sa zhodli. Meniny bude mat na Zofiu, tak to vychadza aj podla zahr. kalendarov a ked bude ph, nik ju nebude spajat so Zofiou.

to.beruska
30. mar 2009

ajojte!my mame este cas ale len tak sme pozerali mena

to.beruska
30. mar 2009

no nejako som to poslala uz.No my chceme tiez asi Sophia a nie Sofia.A nam sa zase paci Filipko

fatimuska
31. mar 2009

Keď to bude dievčatko tak Emma, keď chlapček tak Alex

andrea12737
31. mar 2009

Ahojte...tak my sme nasmu prvorodenemu dali Samuel, velmi sa mi paci Kevin, ale aj Branko. Manzel je vsak protil, tak ak nam vyjde chlapec tak to bude opat len take na poslednu chvilu, ale na dievcatku sme sa zhodli-Lianka

bibi78
31. mar 2009

Ja mam uz par rockov vybrate meno Samo, je to take slovenske, ale zaroven medzinarodne, ale nedavno som zistila, ze je tych Samuelov prilis vela.... tusim existuje moda aj v menach. Napr. popularne meno Ella/Ellie. Pre mna je to stale Elena, ktoru sme volali Ela alebo Eli a tie poanglictene mena mi pripadaju smiesne, najma s nasimi priezviskami. Ale asi aj to je v mode... 😎 Koniec-koncov, tato tema tu uniformitu este podporuje... 😀 A treba ratat s tym, ze cim neobycajnejsie meno, tym to moze byt v jeho detstve na pritaz. Tak vela zdaru pri vybere! 😵

bibi78
2. apr 2009

A tu je rozsireny slovensky kalendar s menami, ktore vas naozaj pobavia a/alebo aj inspiruju:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensk...

juja
2. apr 2009

Čaute kočky....no ja som mala vybraté meno Maxim - strašne sa mi páčilo...tatinko chcel niečo "normálne" tak potom sme rozmýšľali nad Michalom, alebo Martinom ...no a nakoniec tatino povedal, že by bol rád keby sa volal po ňom Roman, tak bude Roman ....náš prvý a možno aj jediný, vytúžený a dlho očakávaný synček 😵

Ono je fakt pravda, že aj mená podliehajú "móde"...kedysi bol Jožko, Janko, ...neskôr prišli Filipkovia, Samkovia, Markovia, Ema, Ella ....a teraz "letí" Jakub,Alex - čo dávajú aj dievčatám aj chlapcom, Leo,Matyas, .....ale nech by sa meno hodilo k priezvisku. 😉 ....a hlavne nech sú detičky zdravé, nech sa už volajú akokoľvek, však? 😵
Keď som chodlia do školy v triede sme mali 3 Kataríny, 3 Zuzany, 2 Michalov, 3 Petrov a teraz keď mi sestra, ktrorá je učiteľka povie aké mená má v triede...niektoré katastrofa s kobináciou s priezviskom 😀 (Roderic, Zlatko, Irenej a pod - a to učí na ZŠ v meste a nie v rómskej osade 😀 )
Tak mamičky rozmýšľajte... 😉 🙂

lentilka_lol
24. apr 2009

Mne sa veľmi páči pre dievča: Denisa, Ema, Agáta, Ester, Lea, Diana, Patrícia, Amália, Bibiána, Nina, Lenka, Rút.
A pre chlapca: Oliver, Matúš, Rastislav, Krištof, Denis, Patrik, Lukáš, Leo, Robin, Martin, Ondrej, Adrián.
Poznám dvojičky, ktoré sa volajú Kornel a Klementína 🙂

moko123
24. apr 2009

v každom tehotenstve som mala vybrate meno a po pôrode ma vždy prehovorili (mamina) takže so Scarlet je Monika so Sofie je Paulina a s Franka je Pavol no parada čo a teraz??? som si povedala že už nedam slovenske meno že si ho chcem vybrat konečne sama a teraz vlastne váham ake meno aby to k tym slovenskym nevyzeralo čudne priezvizko ma netrapi vôbec

chlapec: Franko Stefano Angelo Enrico
ale kedže budeme mat dievčatko opät tak je to horšie trapia ma prezyvky ktore z mien vznikaju
dievča: Angelina Annemari Karin Karmen Lilien Juliete Mishel Giana Gia Gianela Samantha Laura a vela vela dalšich poradte čo by ste pridali k tym mojim slovenskym detom hehhe

lanvin
30. apr 2009

moko123: k menám tvojich detí by sa podľa mňa hodili mená Laura alebo Karin 🙂

labradorik: a čo takto Andrej alebo Alex???

magdas
30. apr 2009

My cakame tretie babo, asi polroka sme mu hovorili Branko, ale 3D ukazalo dievcatko, tak bude Nela, ale to je vraj ako pre psa. Mozem za to ze davaju psom ludske mena?. Nase deti maju 4-pismenkove mena- Erik a Nina, myslim, ze sa k nim Nela dobre hodi

danka5
30. apr 2009

Nela je krásne meno! Vobec by mi ani nenapadlo, že je pre psa - ale psík sa môže volať akokoľvek - sestra má doma sučku Zuzu.
Určite sa mi Nela páči oveľa viac ako vyššie uvedené zahraničné mená prebraté z angl. alebo franc. vrátane pravopisu. Pokým nie je dôvod - život v zahraničí alebo jeden z rodičov cudzinec, tak mi to príde ako gýč. Ale každý máme iný vkus.

cetera
30. apr 2009

aj ja by som dala ´meno Nela ak by to bolo dievcatko...ale dnes nebolo vidiet co mame takze musime cakat zase 3 tyzdne.... no ale keby som takto rozmyslala skor teda rok dozadu ze budeme mat babo a ake meno mu raz dam tak urcite nedame nasej fenke meno Nela....lebo teraz neviem ake by som dala babätku......ale keby sme toho psika nemali tak urcite by bola Nelinka ved je to krasne meno

cetera
30. apr 2009

pre chlapceka som chcela Oliver ale take meno som dala kralikovi.....ja sa teda mam...vsetky mena som dala zvieratam a teraz nemam meno pre nase babo....

magdas
30. apr 2009

Dakujem za podporu, urobilo mi to dobre. Aj mojmu manzelovi sa Nela velmi paci 🙂

poseidonka
30. apr 2009

ahojte kočky, aj mi sme už vyberali mená. ak bude chlapček bude sa volať po ockovi, ževraj to sa musí, aby sa pokračovalo v rode, Ján už bude 9, lae ja som k tomu pridala meno Patrik .

...........takže bude Ján-Patrik

a ked bude babenka..tak sa bude volať Paulínka
🙂

lucinka1104
30. apr 2009

Ja by som chcela chlapčeka Alexa, Tomaška alebo Andrejka
a dievčatko Timea, Nella, Lea, Nikol

lenonka
30. apr 2009

Ahojte, ja Mám doma Vratka, a teraz čakáme buď Gregora, alebo aleša, dievčatko Dorota 🙂

moko123
30. apr 2009

cetera
tak ty si natom asi tak ako my
york je Nella
čivava je Jenifer
maltezák je Ejmy
no možem si ja vybrat meno pre dcéru????????

dinduska
30. apr 2009

ahojte ja sa len tak pridam 😀

podla mna nase slovenske mena su niektore velmi pekne a je z coho vyberat.ja bidem urcite volit slovenske meno a nie vymyslat nieake zahranicne. 😎

len moj nazor 😀

millada
30. apr 2009

dinduska, spravny nazor 😉 To, čo vymyslaju teraz rodičia pre deti je hrôza. Su to potrestane deti a rodičia sa akoby len chceli takto zviditelnit. Myslim, ze tradičny kalendar je plny peknych slovenskych mien, tak prečo by sme mali vyberat nejake americke vymysly ako Cindy, Carmen a pod. 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre