Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

danii
5. sep 2006

a aj tak ho budes volat len jednym menom 😉 to druhe meno si uschovaj pre druhe mimi 🙂

dorotka
5. sep 2006

miriam urcite to nie je nezvycajne dost by som povedala ze dve mena u deti letia ja to vsak nechcem dietatu urobit vzdy sa mi nepacilo kolko musim vypisovat s mojim dlhym menom tak preco by som dietatu davala dve mena 😉

dahlia23
5. sep 2006

My máme v rodine Samka aj Filipa. 🙂 Ale neviem, či by som dieťatku dávala dve mená. Skôr nie ako áno.
Inak, význam mien je aj na stránke mama a ja. 😉

ninocka
5. sep 2006

ja urcite iba jedno to plne staci

miriam17
5. sep 2006

no tak by som chcela kvoli tomu dat dve mana pretoze priatelova sestradala svojmu synovi meno samko.....a ja by som tiez strasne chcela samka....

danciacik
5. sep 2006

Miriam lenže keď dáš meno Samko-Filip stejne ho každý bude volať Samko tak to máš za jedno.

kvetka9
5. sep 2006

tak potom daj filip...alebo to az tak vadi ked uz nejaky samko existuje???

dorotka
5. sep 2006

a vies ze nie danciacik moj bratranec ma syna radovana jakuba On sam je Radovan tak zozaciatku ho on volal kubko a jeho priatelka Radko ale vsetci ostatny aby sa nam to nemotalo sme ho volali kubko a je z neho kubko 😉
ich dcera ma tiez dve mena ale volaju ju prvym

miriam17
5. sep 2006

no mne to navadi ze uz jeden samko je..ale moze sa stat ze si ich budu mylit

kvetka9
5. sep 2006

ver tomu ze nebudu...my mame 3 jozefov v rodine a stale vieme o kom je re 😅

danciacik
5. sep 2006

Tak to som dorotka nevedela.
Ja to len beriem tak, že keby som mala v rodine bábo s dvomi menami tak ho budem volať tým prvým.

dorotka
5. sep 2006

kveti ale predpokladam ze maju urcite privlastky a u nas stacia dvaja petrovia a su z toho niekedy chaosy nehovorim o troch valikach z draheho strany najma ked tu co ma cez 30 stale volaju mala valika tak to fakt niekedy netusim ci hovoria o nej alebo o jej dcere

kvetka9
5. sep 2006

dorotka...ide cisto o zvyk a na druhej strane riesit meno pre babo koli dovodu ze uz jeden je v rodine je somarina ved ked sa jej to meno paci nevidim dovod...a neviem ako vy ale ja stale svoje babo oslovujem bud ako dievcatko alebo chlapcek mam pre ne mena a zdalo by sa mi divne keby som zopar dni pred porodom zrazu vravela mojmu babu inak ako celych 9 mesiacov predtym... 😔

ninocka
5. sep 2006

baby nespekulujte babetku staci jedno meno

rebeka
5. sep 2006

my sme sa dhodli, ze nechceme meno, ktore uz v blizkej rodine je. A kedze nas je veeeela, mali sme to takze.
Iba pri dievcatku rozmyslame o dvoch menach. Chceme mat Rebeku, ale ta nie je v ziadnom kalendari, tak sme chceli dat este jedno, aby mohla oslavovat meniny podla kalendara, ale ked nad tym rozmyslam.. nedava to logiku. lebo volat ju budeme beky, a nikto nebude tusit ake je jej druhe meno.

adetka
5. sep 2006

uaaaaa ☹ ... ja chcem Mirkuuuuuu... ale toto meno sa nepaci vacsine zien v nasej rodine... obidvom babkaaaam, maminej sestreeeee, a otcovej sestreeee... ☹

rebeka
5. sep 2006

adetka: tak sa na ne vykasli. Je to tvoje dieta. a oni ho budu milovat nech sa vola ako kolvek 😉
Moja svagrova mala prvu dceru a dala jej meno Maria. Ale nam sa to nepacilo, lebo uz niekolko marii v rodine je a ani to meno same o sebe.. (tda, aspon vtedy sa nam nepacilo.)
Ale respektovali sme to, lebo tak sa volala neboha svagrinina mama. Ale nakoniec sme prisli ku kompromisu, ktory bol celkom rychlo schvaleny, ze jej dala meno Maria-Anna. A aj tak jej teraz vsetci hovoria Maria a vsetci ju maju radi.

natalya
5. sep 2006

adetka stym si nic nerob my s chlapcom chcem velmi Adriana a mojej mame a buducej svokre sa to nepaci a stale nam to vycitaju a rypu ze nech to nedavame ale nam sa to velmi paci,a mne stym uz lezu neskutocne na nervy..co je natom mene take zle???? ☹

dorotka
5. sep 2006

Rebeka ma meniny v lottysku a madarsku
http://www.calendar.sk/search_nameday-sk.php?fS...

dorotka
5. sep 2006

adetka a ches miriam alebo miroslavu alebo ju proste nazves mirka?

rebeka
5. sep 2006

jeeej dorotka Dakujem 😵

lara1znk
5. sep 2006

My mame meno Christian vybrate uz poriadne dlho, este pred zasnubenim ked sme debatovali o babatku tak sme sa zhodli na tomto mene. A teraz prave ked planujeme babo tak akoby sa roztrhlo vrece s tymto menom. ☹

zuzula
5. sep 2006

Lari presne, my sme mali Emmu vybratu asi 5 rokov ale teraz uz sa mi nepaci lebo to dava kazdy, uz je to osuntele...tak mame novu dilemu 🙂 Aspon mame nad cim meditovat 🙂

lara1znk
5. sep 2006

No ja si ine neviem predstavit, my ked hovorime o nasich detickach - buducich 😎 , tak stale Christian a Maya. No neviem neviem co s tym teraz.

bobicek
5. sep 2006

lara, a myslis, ze ti taketo mena schvalia na matrike?

lara1znk
5. sep 2006

My zijeme v UK, takze schvalia. 😉

lara1znk
5. sep 2006

Inak mne osobne sa nepaci ked sa k slovenskym priezviskam davaju zahranicne exoticke krstne mena. No my nase priezvisko je Bailey, takze k tomu by zase nesli nase slovenske mena. 😉

bybi
5. sep 2006

Aj ja som vzdy chcela Emmu. A teraz je ich tak vela. A moj drahy mi hovori, ze to nevadi, tak bude dalsia, ked sa mi to tak paci. Ale ja som si vzdy hovorila, ze chcem take meno, ze ked na neho zakricim, nepribehne ku mne cele ihrisko a za tym si stojim, takze na Emmu mozem zabudnut. ☹

lara1znk
5. sep 2006

NO ja som mala take meno, ze som bola jedina Klara na zakladnej skole, potom na gympli, tiez na vyske som nepoznala ziadnu Klaru a islo mi to pekne na nervy.

lovacka
5. sep 2006

myslim si ze kazde meno prejde tym trendom a potom sa to zmeni zase na ine 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre