Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

edusik
4. jan 2009

Ahojte, ja som za slovenske mena, ved ich máme krásne.. Pre dievčatko to problém podľa mňa nie je, ale tie chlapčenské mená... mám pocit, že slovenský kalendár nie je až taký slovenský....

edusik
4. jan 2009

Ale chcem si nechať poradiť............ ako to je zo zdrobnelinami resp. upravami mien? Smie sa to? Napr. z Tobiáša by sme chceli Toby.

rybecka
4. jan 2009

my mame Matejka a budeme mat Ondrejka prave slovenske 😀 😀 😀

gergi7
4. jan 2009

edusik, to si skus vopred overit cez matriku, stretla som sa aj s uplne nezmyselnymi menami. nechcem tarat, ale sa mi zda, ze nieco taketo je za polatok. vravim, ze to neviem isto, pooveruj si to.

cervenaciapocka
4. jan 2009

Bibi, dala som to do www.google.com napisala som tam baby name TEO toto vyslo.
http://www.thinkbabynames.com/meaning/1/Teo

The boy's name Teo \teo\ is pronounced TAY-oh. It is of Spanish origin, and its meaning is "God". Short form of names like Mateo and Teodor.

Teo has 1 variant form: Teyo.

Baby names that sound like Teo are Theo, De-, Dee, Taj, Tau, Tay, Thu, Ty and Tye.

Teo is a very rare male first name and a common surname (source: 1990 U.S. Census).

Prekladam: Zo spanielskeho povodu znamena GOD - Boh, mozeto byt aj odvodenina, prezyvka z mena Mateo a Teodor. A posledna veta dolezita: Teo je velmi vzacne muzske prve meno, a je velmi castym priezviskom (USA)

dufam, ze som pomohla. pa.

bibi1711
6. jan 2009

Ahojki,
dakujem veeelmi pekne.

hviezda22
6. jan 2009

aj ja mam Tea 😀 , vlastne je Teodor, ale volame ho Teo, Tejko, Teuško a znamena to boží dar a to on je 😉
aline, tiez som tehu a ak bude dievčatko bude Natálka a chlapčenske neviem ☹

lyongirl
11. jan 2009

baby, nemohli by ste prísť s nejakým pekným menom pre chlapca, čo nie je dlhé, je tak trošku "iné", tým myslím, aby sa hodilo k nášmu Alexovi a dalo sa mu pekne povedať aj zdrobnelinou?
Viem, asi dosť náročná požiadavka, ale ja už neviem, čo vymyslieť. Ďíky
P:S: páči sa mi Matias, ale zdrobneliny sa mi nepáčia...

pookie
12. jan 2009

Co tak Max, Maxim? My davame Maxa ak to bude chlapcek, rozmyslame nad druhym menom lebo tu ho davaju, tak ma napadlo Max Alex (moj stary otec bol Alexander) ale este nie sme uplne rozhodnuti no Max to isti 😉

ejusa
12. jan 2009

A Tobias?Tobiasko,Tobinko..

palculienkkka
12. jan 2009

my chceme chlapčeka Antónia ... čo ak nie je v slovenskom kalendári a kedy bude mať meniny ( môže byť i na Antona? / páči sa ti meno Antónia ?? António a Antónia to sú mená pre naše deti ... myslíte,že sa im budú páčiť ? ...

lyongirl
12. jan 2009

no všetko čo som napísala mi zmizlo, lebo volačo bolo z koňom 😝

Takže Maxima som chcela pri prvom, aj teraz pri druhom a neprešiel ☹ , pritom to znie úplne super Alex a Max....
Tobias ma jednoducho neoslovil na 100%, aj keď mužovi sa páči.
A Antónoi a Antónia sú pekné mená, pokiaľ sa im nehovorí Tonko, alebo Tonka, toť môj názor 😉

hviezda22
12. jan 2009

lyongirl, tiez som dlho uvazovala na Maximom, mozno aj dam ak dvojičky budu obaja chlapci budu asi Maxim a Markus, naozaj by sa to krasne hodilo Alex a Maxim 🙂 , a čo tak Theo? ja mam tiez Teuška, ale je Teodor, lebo po tatkovy 😉
ak budu moje dvojky chlapec a dievča budu Natalia a Richard, čo poviete?

hviezda22
12. jan 2009

jej uz som to vyššie pisala, som zabudla 😔

palculienkkka
12. jan 2009

lyongirl ... ako zabránim aby dievčatku Antónii nehovorili Tonka ... to sa mi nepáči ☹

lyongirl
12. jan 2009

takže po poriadku 😀
Teodora má kamoška, tak to nechcem, síce by na tom nič nebolo, ale predsa.....
Natália a Richard sú krásne mená, náš Alex sa volá Alex Richard, ale nemá to v rodnom liste, ale iba krstnom, to druhé meno je vlstne po mužovi a aj Maxim a Markus sa hodí, uvažovala som aj nad Markusom, no musíme to nejako rozhodnúť....

palculienkkka - neviem, či sa dá zabrániť, aby dieťaťu hovorili tak ako ty nechceš... ja tomu zabraňujem tak, že chcem dať meno, ktorému sa nedá povedať nejako ináč, iba ako sa páči mne.
Posledné vybrané meno sme mali Matias, aj sa mi páči, len zdrobneliny sú už o ničom - Mati, Matísek, Matinko a bála som sa, aby z toho nespravili Mates a neťahali ho za uši, tak jak sa volakedy losoval mates a vyťahovali tie "uši".... 😀

a neviem, či som to už v tejto téme písala, alebo to bola iná o menách, ale dali by sme aj meno Richard, veď Alex to má len v krstom liste a nikto mu tak nikdy nepovie, lenže mám termín 28. 3 a Richarda je 3.4. a nechcem, aby to mal malý takto pokope....

nella1
13. jan 2009

co poviete na meno Vivien? velmi sa mi paci..... 🙂

lasok
13. jan 2009

Ahojte žienky-maminky. Neviete poradiť, kebyže dám čiste iba Teo, tak kedy by mal vlastne meninky? Na Teodora?

mima22
13. jan 2009

mi budeme mat Nataliu

bibka333
13. jan 2009

ahoj baby mne sa paci meno Tobiaš

bastika
14. jan 2009

lyongirl a co tak Elias alebo Fabien

lyongirl
14. jan 2009

no znejú pekne, ale ako ich zdrobním? U nás sa dosť často zdrobňuje a pochybujem, že by som zvládala používať len to jedno meno a v tom istom znení....

bastika
14. jan 2009

Eli-Elinko Fabi

beata1982
14. jan 2009

Ahojte, tak ja mám dvojročnú dcérku Vivien a teraz tiež čakám bábätko, ale neviem sa rozhodnúť aké meno dám. Chlapček asi Kevin, Christofer, a dievčatko asi Jennyfer, ale neviem manželovi sa ani jedno nepáči.

lyongirl
14. jan 2009

najnovšie máme vybrané Maxim, ale možno sa ešte zmení 😀 , nakoľko to meníme každú chvíľu....

r.ferraro
15. jan 2009

ahojte dievcata, mne sa paci meno Luca alebo Simone pre chlapca a Emily a Alice pre dievca. S mojim priezviskom to znie dobre....Luca Ferraro, Emily Ferraro. Co poviete?

sisinka5
15. jan 2009

Maddox

ninnaricci
15. jan 2009

...Maxim...alebo Oliver....

vieruna
16. jan 2009

r.ferraro k tomu by najviac pasovalo Enzo 😉

r.ferraro
16. jan 2009

Vieruna, ze Enzo? My mame priezvisko Ferraro, nie Ferrari. To keby sme boli Ferrari asi by sme boli aj bohati... 🙂
Alebo Ferrero ako tie cokolady!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre