Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

dobi382
31. aug 2010

ahojte baby neviete nahodou kedy ma menininy sofia?

slavuska30
31. aug 2010

15.5. 😉

minori
3. sep 2010

Deti ešte nemám, ale ak raz budú, určite vyberiem z mien: Slávka, Klára, Gabriela, Daniela, Magdaléna (pre dievča), Radovan, Ondrej, Róbert (pre chlapca). Myslím, že sú také akurát 🙂 nevolá sa tak každý druhý, ale nie je to ani žiadna exotika.

paola881
6. sep 2010

@dobi382 -ja mám v kalendári Sofia/žofia....tak asi naraz.
a čo sa týka mena,bude to dievča tak Nina a pre chlapca sme mali Markus.

dobi382
7. sep 2010

no my uz vieme co to bude dnes som bola v oradni bude to dievcatko sofia,ale ak tak to bude roman po manzelovi po tatinovi 🙂

maggie2
10. sep 2010

@dobi382 Ja by som sa Sofie už trošku bála (nič v zlom, je to krásne znovavzkriesené meno), ale keď si predstavím že moje dieťa dostane meno ako pomaly každé piate dievčatko, neviem, neviem.... aby Ti v budúcnosti nevyčítala, že má "otrepané" meno

paola881
10. sep 2010

u nás sa narodili teraz po sebe 3 baby(malá dedinka-cca.2000tis.obyv.)a všetky 3 su Sofie....

mars83
10. sep 2010

Ahojte maminky, tiež by som chcela aby ste mi poradili...moj prvy syn sa volá Theo, no a teraz čakáme druhého a neviem sa rozhodnúť medzi týmito menami: Mathias, Aurel, Simon alebo Noel. Chcela by som aby tiez trosku pasovalo k meno prveho syna. Pacilo sa mi aj Samuel a Oliver, ale tych je už naookolo velmi vela. Ďakujem za radu 😎

cinamon7
10. sep 2010

@jeinabe jeeej,mame podobny vkus,my mame doma Erika, inac jediny v celej skolke, este nevieme co bude dalsie, ale ak dievcatko tiez mame vybrane meno Natalka, ak chlapec Matko 🙂

bianka234
10. sep 2010

ja som tiež chcela dať Erik, ale ked som si predstavila že ho budú volať ERINO 😲 tak som radšej nedala, a pri dcére som chcela dať také, aby ju nikto nemohol zavolať škaredo a z Bianky je Biba a aj Biana ked sa s kamoškami pohnevá

bianka234
10. sep 2010

@mars83 Simon

batmanka
10. sep 2010

@mars83 Krásne meno má synček a druhé by som dala z Tvojho výberu Noel,je veľmy pekné... 😀

dendy1
10. sep 2010

@mars83 mám kolegyňu, ktorá má dvojičky Teo a Leo, no a po nich ešte jedného syna Neo 😀
medzi tvojimi by som dala Simon.

batmanka
10. sep 2010

my musíme vyberať veľmy slovenské mená nakoľko máme také priezvisko,zo začiatku sme chceli aby naše detičky mali mená na J,nakoľko ja som Janka a manžel Ján a aj priezvisko máme na J no nakoniec vyhrala zhoda náhod v živote a máme Barborku,ked raz bude druhé tak ma to ťahá vybrať niečo na B ako Bianka alebo Branko-toho mám do začiatku 😀 ,aby to bola taká dvojka ako my,no nedávno sa konečne vymačkol aj môj manžel ,že on by chcel Adamka,tak uvidíme ako to dopadne 😉

katecameron
10. sep 2010

ja mam doma Mareka ked som cakala 2syna chcela som Erik aby sa im to hodilo Marek a Erik lenze Erik sa volal aj moj spoluziak a ma take iste priezvisko ako ja a kedze aj moj manzel je moj spoluziak a spominaneho Erika B.moj muz neznasal tak mi to meno zakazal pouzit a Erika skor volaju ERO by som povedala tak isto sa mi pacilo kedysi Daniel ale forma Danko sa mi vobec nepozdava

lucia32
10. sep 2010

@bianka234 tak aj ja mám Bianku a presne ako hovoríš 😝 , pre cudzích aj Diana, Dianka...akoby prepočúvali B na začiatku 😀

elixia
10. sep 2010

@katecameron presne to som chcela napisat, ze Erika najcastejsie volaju Ero a to je podla mna dost skarede..ja som totiz chvilu aj o Erikovi uvazovala, ale dost u mna ten Ero zavazil 😒 Moj brat je Daniel,ked bol maly, bol Danik a teraz Daniel, nepaci sa mi Dano, tak sme ho nikdy nevolali

lucia32
10. sep 2010

@batmanka aj ja som mala pri 2. tehotenstve vybrané mená Bianka a Branko 😉

mars83
10. sep 2010

Jeeeej ďakujem Vám za rady, naozaj čím bližšie som k termínu porodu, tým viac vymýšľam a neviem sa rozhodnúť...Manžel je za Mathiasa, ale ja neviem, ja sa volam Martina, muž je Martin a nechcem velmi aby ho potom volali Maťo...namiesto Mathias..je to ozaj ťažké vybrať to najlešie že? 😀

maggie2
10. sep 2010

@mars83 záleží od priezviska... a nerob si ilúzie, že keď dáš Mathias, alebo Matthias že Ti ho nebudú volať Maťo. Tomu zabrániš len dôrazným upozorňovaním, že si to neželáš. Tak môžeš dať pokojne i slovenskú podobu

maggie2
10. sep 2010

@dendy1 Teo, Leo a Neo? Tvoja kolegyňa je vskutku nekonvenčná osôbka. už tam len do štvorky chýba Deo

maggie2
10. sep 2010

@katecameron Keď sa ti u Daniela nepozdáva zdrobnenina Danko, môžeš používať i Danny alebo Danni 😉

weverka11
10. sep 2010

ja by som veľmi chcela Gregora, ale nikomu v mojom okolí sa nepáči - takže chlapčenské je ešte v riešení (zatial Jakub) - ale celkovo môj vkus sa nikomu nepozdáva, lebo druhý moj adept bol Svätopluk. Chvala bohu dievčenské už je vybrané - Agátka - to je jediné, ktoré mi prešlo, druhá adeptka bola Dorota, ale to som len počúvala: Dorota Máchalová, Dorota Máchalová... - ja by som v živote nepovedala na žiadne meno, že je škaredé, ale bohužial, niektorí ludia su iní... 😖

mysenac
10. sep 2010

My mame Mateja a pri tomto tehotenstve si mnohi z rodiny myslia, ze budu dvojicky, lebo mam doooost velke brucho, tak sme vybrali pre istotu po dve - Jakub a Matúš a dievčenské Kristína a Berenika...ale bude isto jedno 😉 ...a vraj dievca - takze Kristinka...aj ked manzelovi sa zacala viac pacit Berenika, ale syn je sa uz vytesuje na Kristinku a ine meno by nam ani nedovolil dat 😀

mysenac
10. sep 2010

@mars83 ja som skor za taku klasiku, co sa mien tyka, ale z tych nad ktorymi uvazujes sa mi k menu Theo hodi a paci Noel alebo potom Mathias 😉

ypsinkova
10. sep 2010

mne sa páči strašne veľa mien z tých dievčenských asi najviac Sofia,Karolína,Laura,Marína a z chlapčenských Krištof,Tomáš,Filip,Juraj,Marco .Ale to je strašne veľa mien a toľko detí ani neplánujeme,bude to ťažké vybrať si a možno počas tehotenstva sa mi zmenia chute a deti sa budú volať úplne inak 😀

maggie2
10. sep 2010

@weverka11 Och áno Gregor, skoro sa na toto meno zabudlo, krásne meno. Gregor, Greg. Svätopluk je síce neobvyklé ale samozrejme nie je zlé. Mne sa páči i Svetozár (po domácky "Sveťo", "Svety")

katecameron
10. sep 2010

svetozara poznam jeden 2rocny syn mojej kamosky sa tak vola volaju ho Svetko je strasne mily take tiche dieta proste zlaty hodi sa mu toto nezvycajne meno

briketa
11. sep 2010

Hladam tip na chlapcenske meno (s dievcenskym nemam taky problem)
1. aby sa hodilo k anglickemu priezvisku Ludlow
2. kratke, maximalne dvojslabicne (Leo je fajn meno, ale suseda ma psa Lea.....)
3. nie uplne obycajne, ale zase aby sa moje dieta nemuselo hanbit 😀
4. bolo by dobre, ale nie je podmienkou! aby v nom nebolo "r"
Moje dve deti sa volaju chlapec Neal a dcera Aili, aby ste sa vedeli orientovat priblizne co sa mi paci.
Vdaka!

whitelily
11. sep 2010

aky mate nazor na mene Daniella Viviene neviem ci to neni az moc dlhe. uprimnost ocenim

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre