Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

lucka1987
27. aug 2011

@mima1983 ja som nasla meno melissa, je to z greckeho slova med, vcela 😉 ale meniny somnenasla kedy sa oslavuju, pretoze v zahranici malokde oslavuju meniny.
http://italian.about.com/library/name/blname_me... ale v taliansku napriklad ju oslavuju 1 septembra 😉 skus to hodit do google, v zahranicnych strankach to toho najde viac ako na slovenskych ci ceskych.. treba guuuglit 😉

lucka1987
27. aug 2011

inak my sme chceli Liviu, Sáru, Nelu, Martina, Mareka.. nakoniec je to marek 😉

liliana0000000000000
27. aug 2011

@mima1983 ahoj ja som sa stretla vo svojom okoli, ze si maminy vyhladali v kalendari v ktorom sa meno nachadza ( talianskom, spanielskom..) av tedy oslavuju meniny alebo nasli v slovenskom kalendari pribuzne meno a oslavuju v ten termin napr. mellisa by mohla oslavovat na melaniu 🙂 znama ma dcerku constance a meniny oslavuje podla slovenskeho kalendara na konstantina. alebo skus vyhladat vo fore podobnu temu, mamicky uz o tom urcite rozpravali 🙂

liliana0000000000000
27. aug 2011

@kepassa tak to by bolo krasne 🙂

kepassa
27. aug 2011

@liliana0000000000000 ze? 🙂 tak nam to snad aj vyjde a dotiahneme to do stastneho konca tentokrat

liliana0000000000000
27. aug 2011

@kepassa budem drzat palce 🙂

ela23
27. aug 2011

Ahojte,ja som do prveho ultrazvuku,kedy nam oznamili pohlavie volala nasho chrustika Lilli,velmi som chcela aby sa dievcatko tak volalo...a nakoniec mi bolo oznamene,ze Lilli to nebude a mame si chystat meno pre chlapca.A vobec ani nevieme ako,ale manzel prisiel s menom Bruno...som velmi rada,ze sme sa rohodli pre toto meno.A dievcenske ,ak raz bude, uz nechcem Lilli...je ich vela.Paci sa nam Agata=Agatka.

petra1303
29. aug 2011

@erzulik ahoj moja skusenost s mojim menom je asi taka, ze za cely zivot som sa stretla s 3 Petrami a meno Maria poznam nespocetne vela zien s tymto menom je to pekne meno no ja som so svojim maximalne spokojna a nikdy by som nemenila...meno po ridicoch neschvalujem takze moje dieta nikdy nebude Petra, ale ak by som sa volala inak rada by som bola aby bolo v nasej rodine 🙂

natalia777
29. aug 2011

@liliana0000000000000 citame tak ako sa ma citat cize kiara aj v taliansku takto citaju a pise sa chiara, ja som za to aby sa zahranicne mena nezoslovenstovali, napr ako meno Chiara poznam na svk aj tak ze dali kiara.......... alebo meno Sarah dali Sára 🙄 🙄 🙄

zojka05
29. aug 2011

@mima1983
ahoj ja mám Melissu a meniny má 15 septembra v našom kalendári nie je,ale viem že je to na Jolanu,aspoň tak sme to našli na nete... 😀

mima1983
29. aug 2011

@zojka05 aha, a potom napr. v rodine alebo v škole či školke, ako budu vediet kedy oslavuje meniny??? myslim ze to je také blbé to každému oznamovať....

warholette
29. aug 2011

@mima1983 mena, ktore nie su v kalendari, neoslavuju meniny. jednoduche. ked chces, aby tvoje dieta oslavovalo meniny, daj mu meno, ktore je v kalendari. a ak sa ti paci ine meno, ktore tam nie je, tak sa meniny skratka oslavovat nebudu. ved to nie je az taky problem...

zojka05
29. aug 2011

@mima1983 mne to blbé nebolo,z rodiny sa sami spýtali,kedy má meniny a myslím,že v škôlke im to bude jedno,hlavne že prinesie keksíky 😀 😀 😀

slavvicek
29. aug 2011

@eldzina Ahoj, ja mám 8 mesačnú LaurinkU, takže s tebou súhlasím🙂, som s týmto menom spokojná. Hlavne treba meno, ktoré sa hodí s malému dieťaťu i k pubertiakovi... a Laura takým je určite... A ak sa podarí druhá dcérka, bude Tánička, v dospelosti Táňa.... mne sa páči aj Eliška a Lucka... Ale toľko dcér asi nezvládnem🙂)) Mnažel chcel Paulíku, aj to je pekné, ale nakoniec sme sa radšej zhodli na Laurinke🙂 A majú ju aj v USA🙂

elizabeth22
29. aug 2011

my máme doma 16 mesačnú Elizabeth,voláme ju Elizabeth,Liz,Betty,Eli,Elizabethka,všelijaké variácie 🙂 😉 😅

alicaz
2. sep 2011

Tak ja sa pridám...My máme doma syna menom ALAN 🙂 Je v slovenskom kalendári,chceli sme dať meno slovenské a zároven,aby nebolo tuctové...Doma ho voláme:Ali,Alanko,Alinko a Alanček (volá ho tak dedko) 😅 S menom sme veľmi spokojný 😉 😉

kejtlinka34
2. sep 2011

no ja mam syna sa vola kevin starsia dcera vanessa mladsia dcera kejltin a este by som chcela melissu keby nam to este vyslo 🙂

martaa4s
2. sep 2011

my máme doma Samuela 🙂 , Simonettu 🙂 🙂 a čakáme malého Simeóna 🙂 🙂 😉

lucinka1104
3. sep 2011

baby Leonard balko alebo nikolas Balko? Mame Lukaša a Timeu

iwanna
3. sep 2011

mne sa viac pozdava Leonard 🙂 Alebo ked Niko, tak sa mi viac paci Nikolaj, nie Nikolas

lucinka1104
3. sep 2011

@iwanna alebo Christian,Cristopher, Kristián či Adrian alebo ten Leonard hm ? dakujem

mamartinka
3. sep 2011

@martaa4s Simeon sa aj mne paci.Kedy by mal meniny.Pekne meno.

murinka
3. sep 2011

Florian 😵

martaa4s
4. sep 2011

@mamartinka Simeon je pôvodne latinská podoba mena Šimon. Takže v tento deň. Ale keď som si pozrela aj iný zoznam mien, našla som 18. február 😉 😅

moncicip
4. sep 2011

@lucinka1104 Leonard.

alexa7
4. sep 2011

My dáme meno Loriana,meniny má 5.júna 😵

stanislavao
4. sep 2011

stale je moderne nieco ine, ale bude nam velmi smiesne, alebo dalsej generacii, ked sa niekto bude volat kadejakymi nezvycajnymi menami. potom meno by malo pasovat aj k priezvisku. slovensku mena su velmi pekne a mna potesi, ked bude opat v skolke viacej dievcat s menom Anicka, Maruska, Katka, Evicka, Janka a chlapcov s menom Jurko, Misko, Stevko, Palko a pod. Ako budete volat chlapca s menom Simeon? Sim? Simeonko? preco potom nemoze byt Šimon? Preco sa slovaci hanbia za slovenske mena, myslim take, co su v nasom kalendari? Vela rodicov dava nezvycajne mena a potom ludia ani nevedia, ako ich maju volat a vymyslaju take neskurocne skololeniny a akoze zdrobneliny, ze to znie komicky.

alexa7
4. sep 2011

@stanislavao Je to vec názoru,máš pravdu niektoré mamičky už vážne nevedia aké meno dať...Ja som také neutrál páčia sa mi aj slovenské mená ale aj zahraničné...(Ale také ,ktoré sa píšu rovnako a čítaju tiež) 😎 A hlavne by mali tie zahranicne mena pasovat k priezvisku 😀

jankajanka
4. sep 2011

@iwanna priateľ má syna a je krstený Niko, takže by vám aj toto meno v pohode malo prejsť 🙂

alexa7
4. sep 2011

@ela23 Bruno je pekné meno 🙂 Slovenské a zároveň nie tuctové 😎 Ja som si od začiatku myslela,že to bude dievčatko aj tak nám to vyšlo... 😕 Tak sme moooc radi 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre