Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

delilah1
8. okt 2010

Rebeka je tiež biblické meno... no a s tou Rebuškou ma to napadlo tak, že kamaratka vola svoju dceru Emmu - Emuška 😉

warholette
10. okt 2010

@delilah1 ja poznam Rebeku - Bepku, a Rebeku, ktora si hovori Becca (citaj Beka). ale najlepsie je aj tak nezdrobnovat 😉

maggie2
11. okt 2010

@mmmarta napríklad podľa ružomberskej matriky za rok 2009 boli najčastejšie mená tieto: Nicolas, Mia, Hannah, Elisa, Leila, Tobias, Jessica či Kevin. Najobľúbenejším menom v roku 2010 na SK je údajne Ema. Ďalej mená ako Maximilián, Tobias, Lukas, Alex, Sofia, Natália, Vanesa, Karin, Laura sú tiež veľmi časté. Stačí si vygoogliť vo vyhľadávači slovné spojenia ako najobľúbenejšie mená, alebo najčastejšie mená, a nájdeš píslušné správy a informácie na tému.

peta_22
11. okt 2010

..ahojte vsetci.. 🙂 ..ja maam do porodu uz len paar tyyzdnov..a pri vyybere mena este staale jeden veeeeeeelikyy otaaznik.. 😒 ..bude to Barborka..??..Ema..??..Bibiana..??..hotovaa dilema..aach jaj.. 🙂

maggie2
11. okt 2010

@peta_22 všetky schvaľujem 🙂 Bibiana je krásne aj zdrobneniny znejú nenásilne (Bibina, Bibi) a Barbara či Barbora je tiež super

peta_22
11. okt 2010

@maggie2 ..no..velmi si mi s dilemou nepomohla.. 😉 ..aale..dakujeem.. 🙂 ..aa aano..k Bibiane sa daa koopec zdrobneniniek tvorit..aa aj k Barborke..aj preto sa mi tak paacia.. 🙂 ...len sa mi zdajuu trosku pridlhee ..k priezvisku..aale tak..uvidiime..co nakoniec vymysliime.. 🙂

maggie2
11. okt 2010

@peta_22 noo nechcela som až príliš nanucovať môj názor, všetky mená sú pekné, ale keby išlo čisto o moju voľbu ja osobne by som meno Ema nedala (kvôli tomu, že je v súčasnosti veľmi časté). Ak by som mala na výber už len tie dve mená tak uprednostnila by som Bibianu, resp. ak to druhé meno, tak Barbara (namiesto formy Barbora). Čiže by som sa rozhodovala medzi Barbara a Bibiana, ale záležalo by od priezviska. Mne osobne sa na B páčia mená i Balene, Belina, Benita, Benna, Bianca, Bionda... 🙂

peta_22
11. okt 2010

@maggie2 ..viem, ze si nic nechcela nanucovat.. 🙂 ..v podstate aj tak to rozhodnutie je vzdy nakoniec na mamke, priip. tatkovi babatka..konkreetne ten moj by len barbokovaal..aa barborkovaal.. 🙂 ..aa tie menaa, co si piisala suu peknee..len..k mojmu priezvisku sa nic cudzokrajnee nehodii..takze sa musiim rozhodovat aj podla toho...aj ked..mozno na vse by sa dalo zvyknuut.. 🙂 ..aale dakujeem este raz..za naazor.. 🙂

mirrinka
12. okt 2010

@peta_22 ja by som z toho výberu vybrala Barboru 🙂 kamoška má Barboru a volajú ju Baška,znie to veľmi milo....zase na druhej strane Barbaru mám budúcu švagrinku a všetci ju volajú bud Barbora (nie Barbara),Barborka,Bara alebo Barbie...

peta_22
15. okt 2010

@mirrinka ..dakujeem za tip.. 🙂 ..momentaalne sa do uuzkeho okruhu nejak pretlacila este aj Nela..taakze..namiesto zuzovania sa to nejak rozsiruje..🙂 ..ty uz rozmyyslas nad menom pre druhee baabatko..??.. 🙂

kathy403
19. okt 2010

@peta_22 pekne meno
my mame NELLY a nevymenila by som 🙂

svetluska4
20. okt 2010

@peta_22 mne sa pre dievcatko paci meno Liliana, skratene Lili. Tiez je peken aj Juliana.

dendy1
20. okt 2010

Ahojte, tiež by som potrebovala počuť o niečo viac názorov, nakoľko sme doma traja a každý má iné meno na prvom mieste. Medzi favoritmi sú: Sofia, Nelly, a Zara, prípadne Natalie a Simona. Ale hlavne prvé tri, každé navrhol niekto. Zatiaľ máme čas, ale aj tak by som si už rada spájala pohyb v brušku s konkrétnym menom 🙂

bambi9
20. okt 2010

@dendy1 z tych troch bud nelly alebo zara 😉 sofia sa mi zda uz okukana v mojom okoli ..

maggie2
20. okt 2010

@dendy1 Ahoj, sú to pekné mená všetko, pekne znejú, samozrejme. Všetky tri sú ale v súčasnosti veľmi časté a z hľadiska originality a jedinečnosti, to nie je už žiadne "terno". Pokiaľ vám to neprekáža, nie je problém. Ku podobe Nelly - jediná pripomienka - ako dospelá nositeľka mena v umeleckej branži, v médiách a podobne je to OK, ale predstav i že z dievčatka bude raz dospelá žena, možno inžinierka, akademička, potom meno vyznieva dosť komicky Ing.Nelly XY, PhDr. Nelly XY Csc. 😉

Pokiaľ ide o Natalie táto podoba sa mi páči viac ako Natália (ktorých je tiež neúrekom). Ja osobne by som uprednostila (ak by som naozaj nemala iné na výber) posledné Tebou spomenuté meno, ale vybrala by som podobu nie Simona, ale Simone (samozrejme za predpokladu, že priezvisko nie je typicky slovenské)

grenka
20. okt 2010

@delilah1 aj ESTER alebo SALOME su pekne mena ,a chlapcenske sa nam pacia TOBIAS alebo SEBASTIAN 😉

maggie2
20. okt 2010

@grenka Salome ja osobne by som nikdy nedala a to z dôvodu, ktorý som tu už raz uviedla. Meno Salome je stále spájané s biblickým príbehom, ktorý je dosť negatívny. Salome bola tá, na ktorej rozmarné prianie odrezali hlavu Jánovi Krstiteľovi a priniesli jej ju na tácni. Salome bola nevlastnou dcérou Herodesa, ktorý sa oženil s jej matkou Herodias a tá neznášala Jána Krstiteľa, preto pri jednej príležitosti nahovorila svoju dcéru Salome na takéto úchylné prianie, ktorej jej musel Herodes splniť, lebo dal predtým slovo, že jej splní ktorékoľvek želanie.

Obdobne, napríklad, v anglicky hovoriacom priestore sa prestalo dávať meno Myra (mnohé ženy si dokonca i zmenili toto meno, ktoré už dostali, napr. Tori Amos sa volala Myra) a to potom ako usvedčili sériovú vrahyňu menom Myra Hindley. Takisto je ešte stále tabu meno Adolf, alebo meno Judáš (to nie je dokonca ani možné dať v krajinách s kresťanskými koreňmi)

gika
20. okt 2010

Ahojte, 3.decembra cakame chlapceka. Mne sa velmi paci meno Tobias, no manzela nie a nie presvedcit. On by chcel Alexa, Filipa alebo Bruna. Prosim poradte 🙂

weronyca
20. okt 2010

Ahojte, davam do placu jedno meno-dievcenske.. ak raz budem mat dievcatko urcite sa bude volat Liana... i ked ohlasy na toto meno su rozne

mrka2
20. okt 2010

dievcata, my mame Nelku a v mojom okoli sa teraz rodia pomaly same Nelky 😔 pred tym v nasom meste som ani nechyrovala o takom mene 🙂 😨

mrka2
20. okt 2010

@gika tak z tych 4 mien sa mne paci najviac Tobias,ale viac sa mi paci,ked je na konci š, teda Tobiáš. a skratka Tobi, Tobinko... 😵 😵 😵

mariro
20. okt 2010

@gika Bruno je dobre 😉

mirrinka
20. okt 2010

@weronyca a aké sú ohlasy na meno Liana? ja som za 4 roky čo mám doma Lianu nepočula,aby sa to meno niekomu nepáčilo 🙂

mariro
20. okt 2010

No a ja mam dilemu...lebo mm a synovia chcu aby bol Silvester....Silo ....dufam ze to bude Karolina 😀 a bude to poriesene

peta_22
20. okt 2010

@svetluska4 ..a to kedy meninky oslavujtete potom, hmm..??.. 🙂

peta_22
20. okt 2010

@kathy403 ..a to kedy meninky potom oslavujete, hmm..??.. 🙂

peta_22
20. okt 2010

@svetluska4 ..prepaac tuu otaazku o tyych meninaach..trosku som si poplietla adresaata.. 😒 ..celaa ja.. 😉 ..lilianka sa paacila aj mne..aj som o nej uvazovala..leen..ked som meno spojila dokopy s priezviskom..nejak to neznelo dobre..tak som hladala cosi jednoduchsie.. ale meno samo o sebe je to kraasne.. 🙂

peta_22
20. okt 2010

@mrka2 ..ajoj.. 🙂 ..nad Nelou uvazujem aj ja.. u naas ziadnu nepoznaam..takze co sa tyyka frekvencie mena..zrejme v tomto bude moja malinkaa vyynimocnaa.. (ak to teda nakoniec fakt bude dievca.. 😉 ..) ..hmm..meninky slaavite podla ceskeeho kalendaara..2. februaara..??

mrka2
20. okt 2010

@peta_22 nie nie, meniny ma Nela na Petronelu t.j. 31.maja http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku 😉 no neboj, ked sa ludia dopocuju,ze mate Nelu,tak uvidis,ako sa to meno rozsiri 😀 😀 😀 a pekne meno ste vybrali 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre