Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

lucia1981
27. mar 2011

náš druhý drobček sa bude volať Lenny a prvý je Lukáško... 🙂 🙂 🙂

tepka
5. apr 2011

Ja chlapček Marcus,Dávid,Daniel......Damian 😉 a dievča mám Zara,sa mi lubi aj Saskia ale bude Zara 😀

tomika
5. apr 2011

Ked budeme mať tretie,tak chlapček Eduard,dievčatko Evička alebo Emma.Naozaj,kedy má meniny Eduard?A čo znamená meno Eduard a Emma?Evička znamená život,to viem 🙂.

ludike01
5. apr 2011

@tomika Ahoj, Eduard ma meniny 18.03 a význam:
Mužské meno Eduard má anglický pôvod a význam mena je "mocný, bohatý strážca". Šťastné farby Eduardov sú tmavomodrá, oranžová a červená. Ochranná rastlina puškvorec, kamene rubín, achát a opál. Osobným číslom tohto mena je 9 - Génius. Eduardovia sú intuitívni muži. Vždy vedia nájsť správnu cestu, ktorou majú kráčať. Buď sa zamerajú na materialistickú stránku života alebo na duchovnú. Do svojich záležitosti sa púšťajú s radosťou aj keď občas pôsobia ako flegmatici. Mali by sme ich vedieť pochopiť v každej situácií a kritizovať by ich mali takí ľudia, ktorých si vážia a rešpektujú. Ak si ujasnia, čo vlastne chcú a využijú všetky svoje prednosti a vedomosti, budú rozhodní, stanú sa z nich úspešní ľudia. Eduardovia sú plní energie, veľmi si dôverujú a len málokto ich dokáže ovplyvniť. Toto meno je vhodné pre znamenia : Škorpión, Panna, Rak, Ryby.
Emma znamená veselá, milovaná...

tomika
5. apr 2011

@ludike01 fiha,dakujem pekne 🙂 .Syna mám pannu,aj tretie plánujeme tak (na september),iba na buduci rok 🙂 -možno tiež panna 😉 a tak keby bol syn..tak by bol Eduard.

linda40
5. apr 2011

@lia72 ak je to ešte aktuálne - chlapčenské meno - ja mám syna Rolanda a je na škole jediný. Takže otrepané to nie je. Význam slova - slávny hrdina, alebo zo slávnej krajiny . 😀

raduska12
5. apr 2011

My sa tešíme na maličkú Lianku 🙂

tomika
5. apr 2011

@raduska12 krááástne meno.

raduska12
6. apr 2011

@tomika ďakujeme 🙂

callex
13. apr 2011

@salonka9 Ahoj..mne sa takisto paci Amelie..prosim ak vies co to meno znamena a ake su pre neho priznacne povahove vlastnosti tak mi ich prosim napis.dakujem

maggie2
26. apr 2011

@callex síce si sa ma nepýtala , ale Amelie je vedľajšia forma mena Amelia čo značí smelá, odvážna ale i jemná. Povahové vlastnosti dieťaťa nemajú s menom nič spoločné, všetko je dané genetikou,výchovou, resp i formované prostredím v ktorom dieťa vyrastá, nie menom 😉

gianni
26. apr 2011

mne sa páči Elissa

habibim
27. apr 2011

dievčatko - Merjem 😉
chlapček - Jakub, Ismail 😉

maggie2
27. apr 2011

@habibim no stačí že sa dievka vydá za cudzinca z územia Albánska či bývalej Juhoslávie ( tipujem Bosna a Hercegovina) a hneď sa jej páčia také mená 😉 manželovi sa slovenské mená nepáčia? 🙂

weverka11
28. apr 2011

jooj, tatinko v nedelu prisiel s tym, ze by teda niekedy chcel druhe, ze ved to je krásne mat dieta 🙂 (doteraz to u nas bolo tabu) takze mozno pribudne v buducnosti ku Gregorkovi braček Svetozár, alebo sestrička Margitka či Mária???

lola1405
28. apr 2011

My sa nevieme s manzelom dohodnut ja chcem aby sa volal nas syncek po nom Anton 🙂 ale on chce Damian 😖 poradte mi je pekne meno Damian??? 🙂

ela2710
28. apr 2011

@lola1405 Ja si myslim, ze Damian je pekne meno, a dako sa mi paci viac nez Anton 🙂

lola1405
28. apr 2011

@ela2710 dakujem mne sa pacia aj ine mena len to uz nechcem komplikovat tak asi povolim toho damiana ...heh 🙂

ela2710
28. apr 2011

@lola1405 tak musi byt nieco aj po ocinkovom, ja som chcela Daniela, ale moj priatel chcel po sebe Tomaska , takze som musela ustupit 🙂 ale meno pre druhe mimco (ak raz bude) vyberam ja 🙂

lola1405
28. apr 2011

no a my to mame presne naopak ja chcem po ocinovi a on zas nechce....

habibim
28. apr 2011

@maggie2 správne je to Bosna a Hercegovina 🙂 šťastná druhá domovina.... manželovi sa páčia slovenské mená, ale ja nechcem žiadne slovenské 😉 v rodine sme už na to zvyknutí... ako napr. sesterka sa volá Maggie 😉

ypsinkova
3. máj 2011

ahojte baby,my sa vôbec enviem rozhodnúť na mene nášho zlatíčka,tak čo by ste poradili ? vybrali sme tieto :Tobiíš,Hugo,Krištof alebo Ernest ?

aurorag
3. máj 2011

Nasla som v jednom casopise zoznam najpouzivanejsich mien za rok 2010 podla slov. registra obyvatelov:
dievcenske: 1. Sofia 2.Viktoria 3. Natalia 4.Laura 5. Nela 6. Nina 7. Kristina 8. Ema 9. Vanesa 10. Lucia

chlapcenske: 1.Jakub 2. Samuel 3. Tomas 4. Lukas 5. Martin 6.Filip 7. Adam 8.Michal 9. Matus 10. Matej

deniiii
3. máj 2011

AHOJTE SOM TU NOVA...rada cítam toto forum a tak som sa rozhodla zapojit,mne sa pacia take netypicke mena čo hovoríte na dievcenske meno Abigail??

bubbble
3. máj 2011

ahojte, mne sa pacia mena pre dievca - lucka (to odjakziva, tu mam jasnu🙂 ), sara, pripadne terezka.. pre chlapca je to horsie 😀 ale pacia sa mi damian, dorian, dalibor.. ani david nie je zle.. asi som trochu zatazena na to D 😀

zuzana710
3. máj 2011

@linda40 Ja mam muza Rolanda, tiez sa mi velmi paci toto meno a ineho rolanda ani nepoznam....no a nasich synacikov sme pomenovali Ronald a Roderik, tak aby boli zladeni s ockom, aby bolo jasne ze patria k sebe 😀

maggie2
3. máj 2011

@lola1405 ja som trochu starší ročník takže mne meno Damián pripomína jednu vraždiacu postavičku z hororu Omen /1978/ http://www.imdb.com/video/screenplay/vi2750873881/ 😝 ale inak pekné meno 😉

maggie2
3. máj 2011

@aurorag Je to škoda, lebo v podstate tým častým dávaním sa pekné mená sprofanujú a strácajú na originalite (tak ako to bolo v nedávnej minulosti s menami Anna, Jana, Jozef atď. kde pre mnohých sú už príliš obyčajné). Preto ja osobne by som pri dávaní mena vždy vyhľadala takéto štatistiky, pozrela si top aktuálne najpopulárnejších mien v danom čase a práve takýmto častým menám by som sa oblúkom vyhla. Dietky sa v budúcnosti potom určite poďakujú, že nemajú rovnaké meno ako tretina školy.

maggie2
3. máj 2011

@deniiii Abigail? V anglicky hovoriacich krajinách veľmi populárne tuším už od roku 1500. Inak klasické biblické meno. Našim ušiam znejúce zvláštne. Mne osobne sa veľmi páči. V našich končinách treba mať ale na to odvahu 🙂 a hlavne aj vhodné priezvisko k tomu.

anjelicek26
3. máj 2011

@ypsinkova pekne mena, len rozmyslaj, co ti s tym na slovensku urobia.... mne sa pri pomysleni, ze babka bude volat mojho syna Huginko ci Ernestko jezia chlpky 😕 Tobiasov je teraz fakt vela, ci zo s ci š. Krištof sa musi hodit k priezvisku, co sa fakt malokedy. Ale skratene ho volat "chris" teda "kris" je pekne. Na takto skratitelne meno nie je nutne zdrobnovat, co je fakt vyhoda.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre