Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

lilly
12. júl 2006

mixka, na F by sa este dalo:
Fatima, Frida, Flávia, Filipa /skratene by mohla byt Fil/ alebo potom Phoebe /Fíbí 😀 /

A ja chcem raz mat dievcatko Lillian.. 😵

zuzu13
12. júl 2006

A čo tak Berenika, Bianka, Mineta, Fatima, Felícia, Flóra, Ivona, Kandida, Klarisa, Koleta, , Kolumbína, Lada, Larisa, Leontína, Lukrécia, Marica, Marietta, Melinda, Mercedes, Narcis, Norma, ..... a ďalšie nezvyčajné mená

lilly
12. júl 2006

zuzu, Kandida nieeeeeeeeee, ved to je posvova bakteria... 😨 To by som nemohla dcere urobit..

zuzu13
12. júl 2006

Jasne, to som len odpísala tie najzvláštnejšie mená z knihy. Ane nad Berenikou som uvažovala, a čo tak dvojičky Felícia a Mercedes? 😀

lilly
12. júl 2006

no, k tomu by uz len Octavia a Fabia chybala... 😀

mouse
12. júl 2006

Smejete sa, ale tie auta pomenovali podla mien zenskych osobnosti 🙂 . Dorotka, mam znamu Feliciu a celkom jej to meno pristane, ked sa nastartuje... 😀 😀 😀

iliria
12. júl 2006

Len nedávajte mená podľa telenoviel! K nám do lekárne napr. chodí Hviezda Lakatošová.....Ja som najprv polhodinu nechápala, až potom mi kolegyne vysvetlili, odkiaľ to vzali...... 😝

pindula
12. júl 2006

iliria...preboha....a syn bol co, mesiac? 😀 😉

alexandra
12. júl 2006

pindula no Chosé, néé? 😀

pindula
12. júl 2006

alex... 😀 😀 😀 ale to by nemal byt len chosee...este dve mena chybajú....takze chose ingacio debicio.... 😀

iliria
12. júl 2006

No napríklad José, diego, Franceso.... Presne vieš, čo vysielajú... 😎

alexandra
12. júl 2006

pindula ano, to je onoooo 😀

pindula
12. júl 2006

alex... 😀

mixka
12. júl 2006

som rozmyslala, ci by sa nemohlo dievca volat florencia, ako to romanticke mesto, ale to by asi bolo divne, sak???

alexandra
12. júl 2006

mixka preco, ved je to krasne..

mixka
12. júl 2006

myslis alex, tak pockaj taku hodinku, kym pride moj drahy domov a ja potom napisem odozvu, na tu romantiku 😀 ...

alexandra
12. júl 2006

😀 😀 😀

madeleine
12. júl 2006

bacha na priezvisko... mne Samuel Ferko ani Sarah Ferková neprešli... 😀

dorotka
12. júl 2006

nechapem preco samuel ved samko sa na slovensku pouziva Sarah to uz chapem

aktak
12. júl 2006

made hadak ake mena zvazujeme 🙂 Samuel Sebesta alebo Sara Sebestova 😀 😀 😀

madeleine
12. júl 2006

K tomu priezvisku to fakt nie je úplné terno... a okrem toho, mám pocit, že každý piaty chlape je dnes Samko... 😒

aktak
12. júl 2006

to hej s tym samkom mas pravdu, ale nevieme vymysliet ziadne co by sa nam pacilo k priezvisku, ak by ste mali nejake tipy tak budem vdacna 😵

zuzu13
12. júl 2006

Mixka, Florencia je pekné meno. Môžem ti poslať charakteristiku mena ( povahový typ, psychika, inteligencia, citový život, mravný charakter). V závere píšu: Ak sa oženíte s takouto huncútkou, prežijete s ňou rozkošné chvíle, ale aj iné, najmä v spoločnosti, keď by ste dali neviemčo za to, aby ste sa kdesi vyparili. A rodičia? Tým dáme iba jedinú radu: Držte sa!A neobviňujte privčas svoju líštičku, že trpí miernou besnotou.
Ale skúšali ste to čo som písala, o mene? Hovoriť meno dieťatka a keď začne reagovať, tak je to dobré meno. Ak nereaguje treba skúsiť iné meno.

mouse
13. júl 2006

zuzu, myslis skusat, kym je este v brusku?
Preco vyberate mena podla priezviska? Ved dievca s najvacsou pravdepodobnostou prijme priezvisko svojho manzela a manzela si podla priezviska asi vyberat nebude.

zuzu13
13. júl 2006

Ano, mouse, kým je v brušku. Mám to odskúšané na synovi a teraz som to odskúšala aj na dcérke. Naozaj na niektoré mená nereagovali vôbec.

madeleine
13. júl 2006

mouse: pretože najviac psychóz majú dospelí z detstva, kde sa im spolužiaci posmievali, alebo ich šikanovali...

dospelí vedia byť na šibnuté mená hrdí... 😎

zuzu13
13. júl 2006

Je to pravda, naozaj majú deti traumu zo zle vybratého mena. Ale zase závisí od toho aká silná je to osobnosť.

mouse
13. júl 2006

Mad, to mas pravdu, aj ked sa nevysmievaju tak z kombinacie meno-priezvisko, ale zo samotneho mena alebo priezviska. Mala som spoluziacku blanku a to po prirodopise v 7. rocniku bolo od chalanov same "blana pretrhnuta a pod."

Ale v podstate mas pravdu, volat sa Janko Hrasko je pre dieta asi za trest.

zuzu13
13. júl 2006

Keď deti budú chcieť, vždy si nájdu spôsob ako niekoho zosmiešniť. Ale rodičia by tiež mali uvažovať nad vhodnou kombináciou mien.

aktak
13. júl 2006

tak sme boli na ultrazvuku a cakame CHLAPCEKA 🙂 tak sa strasne tesiiime a zaciname rozmyslat nad menom, paci sa nam Samuel Šebesta, ale samkov je teraz vela tak ak by vas nejake pekne ki nasmu priezvisku napadlo tak budem rada 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre