Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

jullyett
7. apr 2007

vavka33
Si zlatá ďakujem....a ako sa volajú detičky?
je Emilko až také škaredé meno?

vavka33
7. apr 2007

Ja mam Vanesu a Leu.
Emil je pekne meno,poznam jedneho,je to skvely chlap 😉

luculka
7. apr 2007

jeeej aj Vaneska je pekne...som si spomenula aj Laura 😉

droby
7. apr 2007

emil je pekné meno... dá sa mu pekne povedať Emo, tak vravíme všetci mojmu drahému a chcel tak dať meno aj synovi....
jullyett, nema ti čo vravieť na meno, ty predsta dieťatko vynosíš, oprodíš a budeš sa o neho starať, však onb tam ani nebude keď mu budeš meno dávať... pekne si sprav po svojom kašli na ňho. čo to ma vobec znamenať že ho nezaujima nič len aby on vybral meno??

jullyett
7. apr 2007

😉 no ja tiež jedného poznám a rovnako,skvelý chlap
Veď po ňom by to malo aj byť, ale čit...o tom netuší 🙂
Pre dievčatko som mala Lindu, ale tie tvoje mená sú fakt cool.Keby náhodou ma prekvapilo dievčatko, možno budem odkukávať 🙂

vavka33
7. apr 2007

kludne odkukni.chlapcovi som chcela dat meno Alex 😉 a dievcenska Viktoria,aby sa to hodilo k menu Vanesa,boli by obe na V.no nakoniec mame naaadhernu Leusku 😉
Vies,ono je jedno ake meno das babenku-teda myslim take,ake sa ti paci-dolezitejsie je akeho cloveka sa budes snazit s neho vychovat. 😉 a verim ze uzasneho 😀

jullyett
7. apr 2007

no lepšie by som to asi nepovedala... 😉

Len aj ostatní by sa mohli niekedy vedieť troška chovať, lebo nie dobre sa počúva, že je to nepekné meno, alebo vyber iné, alebo prečo práve Emil...
Ale som sa asi práve rozhodla, že máš pravdu...bude to Emilko a keď ho vychovám "úžasného" človeka tak budú všetci odkukávať odo mňa a budú chcieť meno, po tak dobrom chlapčekovi... 🙂

vavka33
7. apr 2007

Presne tak 😉

nana
7. apr 2007

jullyett daj také meno aké sa Tebe sa páči, nás všetci odhovárali od Damiána a teraz keď si na to zvykli sa im to meno páči. Mimochodom Emil je aj môj svokor, pekné meno.

mimakro
7. apr 2007

My sme za tradičné mená. Prvý Ondrej bol jasný. Druhé mal byť Matúš, ale bola z neho Hana. Iná alternatíva bol Michal alebo Michaela. Mne sa páči aj Šimon, Jakub.

maca793
7. apr 2007

ja som pri dvojičkách sa o menách rozprávala vtedy ešte s ex, tak sme sa dohodli.
teraz som mala pripravených viacero mien, o ktorých malo rozhodnúť hlasovanie. nakoniec sme sa k tomu nedoslali. keď som vypudila maličkú zo svojho tela, tak som zarevala na celú sálu meno Karolínka. a tak malá dostala toto meno, nad ktorým som ani neuvažovala a ktoré nebolo ani v hlasovacom zariadení. 😵

zuzka_majko
8. apr 2007

hojte baby my sme sa na mene s priatelom vobec nevedeli dohodnut on chcel Natalku a ja Karinku. A napokon z toho vznikla Karin Nathally alebo Nathally Karin co je uplne jedno

kika21
11. apr 2007

ahojky som velmi rada ze sa tu nasla aj takato tema. Prave vcera sme boli na matrike spytat sa na meno ktore chceme dat nasej malickej a tak ma zaskocili ze neviem co teraz. Velmi sa nam paci meno Meggi no v USA kalendari je iba Maggie alebo Mag. NO my chceme aby sa pisalo tak ako sa cita. Povedali ze musime zavolat na americku ambasadu a tam nam to musia schvalit. No dalsi problem je ze mame za 14 dni porod lebo ideme cisarskym a vraj toto vybavovanie trva 1 mesiac a malicku chceme krstit 20 maja. No toto som necakala. Najviac ma hneva ze cigani maju neviem ake mena Vinetu a Manuela a vsetko je v poriadku no hrozneee. Prosim ked my viete neako poradit velmi sa potesiiim.

pralinka25
11. apr 2007

jullyet Emil je fajn.
Nenechaj sa ovplyvňovať. Myslím si, že nech by si vybrala neviem aké meno aj tak by sa našli ohlasy typu prečo práve také meno.
Je to tvoj Emilko! Kto chce rozhodovať o mene nech si porodí svoje bábätko a môže mu dať aké len chce.
A čo sa týka tvojho ex absolutne by som mu to nedovolila. Navyše meno hlásiš pri pôrode a tam on asi nebude a pravdepodobne s tebou nepôjde ani na matriku. Keď sa nestará o vás ani vám finančne nepomáha nemá čo rozhodovať o mene.

ivca82
16. apr 2007

uz sme vybrali aj meno pre dievcatko, teda priatel vybral. Rano sa zobudil a povedal, ze to bude Barborka... 😀

andrea.m
17. apr 2007

ja mám Filipa a Tamaru

bohusko
30. apr 2007

existuje na nete nejaky zoznam mien, ktory je v sulade s matrikou? mame vybrate mena pre deticky, ale take, ze nikto iny ich nema, nie je to ziaden nas vymysel, nie su ani hanlive, takze dufam ze na matrike to prejde, ale chceme sa uistit. mozete ma odkazat na nekay web s manami? na babynames.com nie su tie mena ktore hladame :(

miska99
3. máj 2007

ahojte. nevie niekto nieco o mene Debora? odkial je a tak

zuzana_t
3. máj 2007

ja chcem Robka a manzel asi Luciu, ale to sa mi nepaci, mozno to bude Emma alebo Katka, Laura, ale najviac sa mi paci Daniela 😉

lejla77
4. máj 2007

My cakame chlapceka a vobec nemam sajnu, ako sa bude volat. Nic sa mi nepaci. 😖

chrobaak
4. máj 2007
mari.m
4. máj 2007

Mária Viktória
Kristián
Kevin
Martin
Sofia 🙂
.
.
.

mari.m
4. máj 2007

lejla77..ani mne sa ziadne meno pre chlapca nepaci..a tvoje babo sa ma narodit presne v ten den,ako moj priatel..on je Tomáš..a hodí sa mu to!!!je to lev..aj tvoje babo bude 🙂 no, je to znamenie dost tazke, ale da sa s nim..
ked sa rozhodnes pre meno,daj vediet 😉

putyna
4. máj 2007

Ja by som chcela dcerku Trischu a synčeka neviem nic ma nenapada ale nechcem aby moje babo malo hned za sebou narodky aj mena.Podla mna je okratene potom o darceky aspon ja som.Heh 😀

anamor
4. máj 2007

čo sa týka mien najhoršie podľa mňa je dať bábätku meno blízko menín, ako môj drahý a ešte ak su blízko Vianoce je to celé o ničom. Mne sa páčia slovenské mená, aj moderenejšie, ale na žiadneho Nicolasa, kevina a podobne ma nikto nenahovorí... to je môj názor

alexandra
4. máj 2007

Doporucujem
http://www.babynamesworld.com/

Super stranka s veeelmi vela menami, taku komplexnu soma si este nevdidela. Moznost vyhladavat podla pohlavia, povodu, pismena v/ na zaciatku / na konci mena, a podobne...

dorotka
4. máj 2007

bohusko http://www.calendar.sk/search_name-sk.php
putyna tak si sa rozhodla ze nebude mat meniny vobec?

titkovamiriam
4. máj 2007

Ahojte prednedavnom som dostala knihu ,,Kto je kto v biblii,, a tam su niektore mena krasne a nezname.

corina
5. máj 2007

ahoj putyna ja mam koleginu v praci ktora sa vola Trischa, no vsetci ju tak volame ale krstena je Patricia je to anglicanka.
videla si to meno v kalendari?
lebo ja si myslim ze je to len zdrobnenina z mena ako napr. Betka, a tak
ale inak je cool 😎 nieco extra nie?

putyna
5. máj 2007

Ja neviem proste sa nam to meno s manzelom paci a chceli by sme ho dat dcerke ak bude dievcatko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre