Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

anjelicek26
3. máj 2011

@lola1405 - Damian je velmi pekne meno 😵 Anton tiez, len ked potom ho budu volat Tonko a to je koniec 😠 A to v skolke urcite budu 🙄

ivulda32
4. máj 2011

My sme sa rozhodli pre meno Matej ak to bude chlapec. Ale dievčenské meno ešte presne vybraté nemáme. Ja by som chcela veľmi Dominiku. Môj priateľ by chcel druhé meno Mercedes. Je to španielske meno a znamená milosrdný. Obidvaja máme španielčinu veľmi radi, preto uvažujeme nad týmto menom. Na internete sme objavili, že je dievča na Slovensku s menom Dominika Mercedes. Dokonca moji rodičia nemali žiadny problém s týmto menom. Myslíte si, že by bolo v pohode dať meno Dominika Mercedes dievčatku?

graceful9
4. máj 2011

@ivulda32 podľa mňa áno, je to pekné,,,,,len potom sa treba zamyslieť nad tým, aké to bude mať v škole, aby nechodila domov s tým, že sa jej smejú, že audina alebo čo,,,,deti sú zákerné,,,,ja som premýšľala nad Scarlett ale mama mi zatrhla keďže bude Marcineková, že je to ako päsť na oko, tak asi Vivien,,,,to znie lepšie, nie?

ivulda32
4. máj 2011

Mne osobne sa páčia obidve mená. Ale Vivien je asi krajšie🙂)))

graceful9
4. máj 2011

@ivulda32 aj ja si myslím 🙂 ale možno, ak budem mať 2 dievčatká, bude aj Scarlett,,,,a ak bude chlapček, tak bude Viliam 🙂 a ty si na tom ako s menami?

ypsinkova
4. máj 2011

@anjelicek26 no Huginko,to je fakt desné 😀 ... myslím,že Hugo je samo o sebe pekné meno tak ako aj Ernest a že to už žiadne zdrobneniny ani nepotrebuje ... a čo vravíš na Jerguš ? 😎

anjelicek26
4. máj 2011

@ypsinkova - vsak to, vobec nepotrebuje zdrobneniny, ale ziaden iny clovek sa toho nedrzi a ty mozes babke, tete ci ucitelke v skolke do nemoty vysvetlovat, aj tak si nedaju povedat 🙄 Ja mam Alexandru a teda tiez jej vsetci hovoria Sasenka, na zaciatku mi to hroozne vadilo, teraz som uz rezignovala 🙄

Jergus je tiez pekne, neda sa to velmi "zhovadit", ale tiez - k priezvisku sa musi hodit.

ypsinkova
4. máj 2011

@anjelicek26 hej hej,to sú také ťažké mená,že fakt musia sadnúť ... no uvidíme ... dúfam,že ked budeme čakať babu,tak nebudú takéto problémy 😀 😀 Alexandra je tiež pekné meno už samo o sebe ,netreba to zasa zbytočne preháňať,ale cudzím ľudom skutočne nevysvetlíš ako to je a nakoniec budeš musieť tak či tak podľahnúť 🙂

marley11
4. máj 2011

Ja som strasne chcela pomenovat moju malu ARDITA, ale manzelovi sa to az tak nepacilo tak nakoniec je to ARLINA. Som spokojna s menom🙂 Pre chlapca som mala vybrate AYDEN 🙂

anaxamon
4. máj 2011

u nas boli obe mena jasne a ked sme sa dozvedeli ze je to baba tak bude Miriam, sme zastancami peknych klasickych mien, ktore maju na slovensku tradiciu no nie su to zas dajake vykopavky a la jozefina a pod. 🙂 vela inych mien sa nam tiez pacilo ale su uz pouzivane v blizkej rodine a to nam uz nebolo tak sympaticke ako mat dalsiu evu a pod. 🙂

maggie2
5. máj 2011

@anaxamon Podľa môjho názoru je meno Jozefína nie žiadna "vykopávka", ale naopak krásne, ušľachtilé ba až honosné meno. Samozrejme ja by som nad ním absolútne neváhala a dala by som toto kĺudne svojmu ďalšiemu dieťaťu a to v jemnejšej a internacionálnejšej podobe: Josefina alebo Josephine 😉

anaxamon
5. máj 2011

@maggie2 v pohode kazdemu sa paci nieco ine🙂))) ale zober si ze tiez nechces dat slovensku verziu lebo proste ti lepsie znie medzinarodna...ale vzdy je to o tom co chcu rodicia a co sa im paci ale ked je uz niektorych mien naozaj tak strasne vela ze potom mas v skolke z 30 deti 5 s rovnakym menom...ale kazda doba prinasa svoje mena....my sme boli lucie, lenky, janky, zuzky, teraz su laury, rebeky, vanesy a ine 😉

maggie2
5. máj 2011

@anaxamon Slovenskú verziu by som nedala preto, lebo žijem v zahraničí a v záujme dieťaťa je, aby nemalo problém s písaním a vyslovovaním mena. Keby som žila na SK, tak naopak, nebudem dávať krkolomné cudzie podoby mien.

warholette
5. máj 2011

presne tak, naco davat detom, co vyrastaju na slovensku, mena ako Lucy, Thomas, Tobias alebo Rebecca, ked existuju slovenske ekvivalenty? a naopak, v zahranici sa viac hodi zahranicna podoba, ked tam rodina planuje zit.
inak @marley11, myslim ze Aiden sa pise s I a nie Y. existuje aj ayden, ale aiden je beznejsie pouzivana podoba 🙂

venny26
5. máj 2011

chlapček - Branko alebo Rastík
baba - Paulínka alebo Eliška

maggie2
5. máj 2011

@warholette Aj tak z môjho pohľadu je pre dieťa najlepšie také meno, s ktorého písaním a výslovnosťou nie sú problémy ako na SK tak i v zahraničí. Niet nad univerzálne mená 🙂 nad ktorými sa nikto nespletie či ide o dievča alebo chlapca, nikto nepomotá písomnú podobu (problémy s poštou, na letisku, v telefonickom styku ajajajaj mnoho nepríjemností a omylov sa tým ušetrí), nikto sa nebude na mene uškŕňať poza chrbát.... keby mamičky toto všetko zvážili...myslím si že mnoho mien ktoré sú momentálne IN v skutočnosti nie sú pre dieťa do budúcnosti žiadna výhra...

glooria
5. máj 2011

Mena sa mi menia, momentalne vyhrava Mia a Jorik. Dalej Olivia a Razvan ale aj Xavier, Bruno,

kakakina
6. máj 2011

Nam maly vybral pre chlapceka Pavol a dievcatko Paulinka.Ocino je tiez Pavol,takze sa tesi 🙂 !!!

marsi28
7. máj 2011

ahoj zienky 🙂 potrebujem pomoc... neviem sa rozhodnut a uz pekne dlho... cakame dievcatko, ma sa volat Ema... no moj problem je ze neviem ci 1 alebo 2 m v mene. Ema/Emma

dajte svoj nazor, prosim

😀

janinah
7. máj 2011

@marsi28 ja by som dala Ema, ak by bola Emma,tak by vždy hovorila napr. v škole,ak by ju niekam zapisovali-som Emma s dvoma m....

marsi28
7. máj 2011

dik, taky nazor ma aj moj manzelik, len mna to stale laka... ale je v tom vela pravdy co pises... 🙂

marsi28
7. máj 2011

@janinah dik, taky nazor ma aj moj manzelik, len mna to stale laka... ale je v tom vela pravdy co pises... 🙂

marsi28
7. máj 2011

juj, chcela som odpovedat len raz ale nevadiiiii

carmel
8. máj 2011

mi sme mali meno len pre dievčatka ako Karolinka, Melinnda alebo Belinnda. kedže čakame chlapca premyšlame nad Mathias alebo Tobias

janka196
8. máj 2011

my mame dievcatko vola sa Carla a teraz cakam chlapceka a bude David 🙂

elannor
8. máj 2011

My máme s výberom mena menší problém... Dievčatko je jasné - Sára 🙂 Ale ak by to bol chlapček (čo teda zatiaľ nevieme) tak faaaaaaaaaakt netuším... Možno Oliver, Dominik, ktovie ☹ A celkom zaujímavé mená sa tu spomínajú 😝

anjelicek26
8. máj 2011

@marsi28 - no je beznejsie Emma ako Ema...takze ja som za dve "m" 😉

evitka82
8. máj 2011

ahojte pekna tema 🙂 my budeme mať dievčatko Margarétku 😵

kilian
8. máj 2011

my mame -melanie,nathalie,kilian a leonie.

schvarczka
9. máj 2011

Chlapec Maxim alebo Michal, dievča jednoznačne Anna, Alexandra 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre