Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

martinka
8. júl 2005

Gaja bude to chlapcek...uz to vieme...drahemu sa tiez najviac paci Sebastian, ale ako by sme ho volali, zda sa mi to dlhe...Ale aj Alexander to by sme ho volali Alex...ale spolu s priezviskom Alex Sip je to dost krkolomne...Alexandra ak by bol Nicolas tak by sme ho volali Nico...Terezka ja som tiez navrhla Martina akoze po mamine, ale drahy to hned zavrhol...hm...Inak baby dakujem, dufam, ze do porodu nieco vymyslime.....TILLY porad aj Ty, mne uz z tych mien riadne sibe, som skusala aj tu vasu techniku a nekopol pri ziadnom mene....

terezka
8. júl 2005

zuzula, to je presne ono, co pises, aj mne sa nepaci vela mien len kvoli ludom, co ich nosia. a zase naopak.

katicka
8. júl 2005

Ahoj babulka,
mohla by si mi poslat ten link na ten cinsky kalendar? Rada by som to vyskusala...

marianka21
8. júl 2005

my sme volali sebastiana - bastian, basty, tino..
ale Sebastian je inak krasne meno..

babulka
8. júl 2005

Katicka, rada poslem, len napis mailovu adresu, do IP sa to neda...

babulka
8. júl 2005

babule, vsetky co ste pisali do IP - poslem vsetkym, len napiste mailove adresy.

katicka
8. júl 2005

babulka, dakujem
pitkova@post.sk

tilly
8. júl 2005

martinka 😀 ten náš si na to meno už tak zvykol, že na ňho normálne počúva 😀
neviem ti poradiť, mne sa veľmi páči Tomáš, ale Tomáš Šíp, to by sa asi ťažko vyslovovalo... Inak, hodilo by sa dlhšie meno, keďže je priezvisko kratšie... ale na druhej strane, hodilo by sa aj niečo veľmi krátke, napr. Oto (to bol len príklad) a inak hodilo by sa mi aj Denis, Kristián, Martin, Matej, ale veď k tomu priezvisku sa hodí všetko 😀

emjee
8. júl 2005

moje oblubene: Simonka, Viktoria, Svetlanka, Henrieta, Alexandra, Marianna, Daniela, Johanka, ... Peter 😀 ale tolko deti asi mat nebudeme 😀

milacikk
8. júl 2005

ahoj, pripojim sa aj ja 🙂 my mame babenko na ceste...chceme Emmu, alebo Adelku a z chlapcov bud Adamka alebo Branka 🙂

iwuskaaa
10. júl 2005

Ja neviem kedy príde ten čas, aby sme vybrali meno, ale:
dievčatko: Nina, Petra, Lucia
chlapček: David, Tobias, Sebastián
...a kto vie, možno to ešte 50krát zmením 😉

zaburka
11. júl 2005

.. tak ja sa k vam pridam...
my sme si vybrali: chlapcek Samuel - na 100% sme sa s mojim Palinkom zhodli 😀 a dievcatko Hanka - toto este nemam stotoznene, ale zatial moze byt ... 😀

alessia
11. júl 2005

..aj ja sa pridavam..
Po dlhom zvazovani a radeni sa..
Chlapcek sa bude volat Manuel, ked to bude dievcatko tak Alessia (ako moj nick) alebo Melissa..

No a uz chyba len to hlavne...Stvorit toho cloviecika...Tak hor sa do toho !!!

sarianah
11. júl 2005

...meno Sebastian sa aj mne velmi paci, ale ma ho uz maly mojej sestry a ked sa mal narodit, tak sa bala ze keby si z neho decka robili niekedy srandu tak by mu mohli nadavat keby ho volala Bastian, mohli by mu nadavat "bastard", tak to skombinovala a pouziva sa to prve meno, ale ma aj to druhe 🙂 mne sa to velmi velmi paci vola sa Daniel Sebastian..
..takto mi vlastne vyfukla Daniela..to sa mi tiez velmi pacilo..

adasa
12. júl 2005

Ahojte, mile mena ste spomenuli. Mne sa tiez zda, ze mena sa opakuju v urcitych rokoch. Ja som Andrea a v mojom rocniku sme v triede boli 4.A to nehovorim kolko som ich este poznala. Mne dala mama meno po Ceskej herecke, nespomeniem si na priezvisko, ale hrala aj v Nemocnici na okraji mesta.... 😀 My sme este o menach vela nehovorili, ale chlapcenske uz mame Samuel. Ani nie kvoli modnosti, lae bude sa volat Samuel Samuhel. Vesele, nie? Tak som sa mala volat ja... 🙂 Len pre info- manzel ma moje priezvisko, preto som sa tam mohla volat 😀 😀

lentilusatko
12. júl 2005

Ahojte nam sa paci Maxim pre chlapca a dievacatko Emma 🙂

zebricka
12. júl 2005

Adasa: Cunderlikova?

adasa
12. júl 2005

Ano Zebricka. Aj som to mala na jazyku, ale nebola som si ista... 🙂

zebricka
12. júl 2005

😉

tilly
13. júl 2005

zaburka, Hanka je moja !!! 😀 😀 😀

zaburka
13. júl 2005

tilly,
ved ja ti tvoju Hanku neberiem ! 😀 My budemem mat svoju 😀 a Vy s manzelom tiez 😀 ... Ale som to krasne podelila ... co?? 😀 😀

majula
13. júl 2005

Ahojte 🙂
Aj my už máme vybraté, chlapčenské jednoznačne Nicolas a dienčenské Meggi alebo Sarah.

tilly
13. júl 2005

zaburka dúfam, že nateraz to bude Dominik a Hanka príde tak o tri rôčky 😀 😀 😀 . dovtedy to bude možno aj iné meno 🙂

barbie4
13. júl 2005

Mne sa paci meno Timotej, Frederik, a pre dievčatko Karolina, Valentina

baykalac
16. júl 2005

Ja som jednoznacne za slovenske mena (resp. mena nachadzajuce sa v slovenskom kalendari). Nechcem svojmu dietatu zneprijemnovat zivot tym, ze nikdy nikto nebude vediet, ako sa jeho meno pise alebo aby sa mu nebodaj v skole deti posmievali...

milacikk
18. júl 2005

baykalac, som toho isteho nazoru

kathy
18. júl 2005

jeej ostala som milo zarazena.. Majula máš presne moje tipy Nicolas /Nikolas/ a Sarah...
Je pravda, ze občas mimokalendárové mená majú problém, ale kým to budem musieť naozaj riešiť je ešte asiže času dosť 😀

snajka
18. júl 2005

Moj snubenec je zo Srbska, takze by som chcela dat ich mena.Ja som vybrala pre dievcatko a on pre chlapceka.Stevan a Tijana.Maju tam este kopu krasnych mien.

kukuc
19. júl 2005

zatial jednoznacne Nina a Juraj

jerga
20. júl 2005

ahoj,my jsme chtěli Denise,ale naše příjmení bude začínat na S,takže by se to špatně říkalo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre