Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

tulamatula
28. okt 2010

Príde mi to smiešne, keď čítam poniektoré mená a fakt neviem či to myslíte vážne alebo si robíte srandu??? To taký Cornelius Mrkvička to bude mať zaujímavé... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 , Mená ako Sofia, Nikolka, Sebastian a pod. sú už teraz otrepané ako boli pred 20 rokmi Jožko a Marienka...

maggie2
29. okt 2010

@tulamatula Nerobíme si srandu. Cornelius Mrkvička je isto hrôza rovnaká ako Cerruti Stojka alebo Christopher Žilinský. Ale meno samo o sebe je veľmi známe a má starý vznešený pôvod, napísala som i jeho slovenskú podobu (Kornel). Že nie je obľúbené, tak to preto, lebo si ho nevšimla doteraz žiadna "celebrita" a nebol ani žiadny taký hrdina z telenovely.

lubinka26
29. okt 2010

ahojte. mam par mien pre nasu babiku, ale neviem sa rozhodnut. ked ich sem hodim aj s priezviskom, poradite mi?

maggie2
29. okt 2010

@lubinka26 hoď 🙂

lubinka26
29. okt 2010

takze hoci sme sa dohodli, ze z tych nasich vybratych 10tich priatel vyberie 5 a potom sa budeme musiet zhodnut, je pre mna naj Alexandra (ale volali by sme ju Alex, Lexi, Sandy a nie Saša). priezvisko bude mat (Zálešáková).
potom mam dalsich 9 a to: Mia, Zara, Linda, Lenka, Kamila, Simona, Daniela, Zdenka a Nela. dakujem

maggie2
29. okt 2010

Alexandra Zálešová zneje VÝBORNE. (Je možné takisto i priamo dať meno Alexa, Sandy-ale to asi nie je vaše želanie). Ja som zástanca toho, aby sa dieťa i volalo naozaj potom po mene aké dostalo, ale v prípade mena Alexandra, je skrátené volanie po domácky myslím si celkom účelné.

Mia je skrátená odvodenina od mena Maria (Mária) je to momentálne IN, a práve preto by som sa tomuto menu vyhla (môj názor), to isté i s menom Zara, ktorá je jedna z foriem mena Sara. Sú to tiež pekné mená, ale trošku "otrepané", no.

Linda, Kamila, Simona, Daniela, Zdenka a Nela sú v absolútnom poriadku, dobré mená.

V kombinácii s priezviskom je favoritom naozaj Alexandra, ale i všetky spomenuté v odseku hore. Takže ja by som vylúčila len Mia a Zara. Ale to je subjektívny pohľad. Ľudia, ktorí sa riadia momentálnou módou a to čo je IN, k týmto dvom menám budú inklinovať

maggie2
29. okt 2010

@lubinka26 ospravedlňujem sa za to skomolené priezvisko, keď som to chcela opraviť, už mi tá možnosť opravy zmizla.

lubinka26
29. okt 2010

@maggie2 nic sa nestalo 🙂 dakujem ti velmi pekne. len si potvrdila moj nazor 🙂 myslim si, ze priatel vyluci Zaru aj Miu. hoci mne sa Zara na zaciatku strasne pacila, ale ako zdrobnelina sa mi uz nepaci 😅 dakujem ti este raz velmi pekne 🙂

warholette
29. okt 2010

@tulamatula rodica Mrkvickovci s typicky slovenskym priezviskom by mali dat aj slovensku podobu mena, Kornel, ako pisala maggie2. s priezviskom ako Johanides, Foldvari, Daxner, Steiner... ziadne problemy nevidim, s nimi sa Cornelius znesie 😉
@lubinka26 mne sa paci aj Zdenka, meno a priezvisko by sa tak zacinalo na rovnake pismeno a to tvori peknu aliteraciu 🙂

mircalla
29. okt 2010

som sa pobavila na tom stojkovi a zilinskom🙂) fakt dobre

moj priatel ma priezvisko mannion (je ir) ale nejako som aj tak dala take obyc meno....
povodne som planovala nieco ine (irske ako sean ci kieron pripadne colin sa mi paci, nic z kategorie damianov, christopherov, tobiasov a pod), ale ono potom pride na lamanie chleba a mnohi by to ani napisat nevedeli....maly by s tym mohol mat problem🙂), tak som dala take len mierne otrepane, ktore sa mi paci🙂
z dievcenskych je roky moja srdcovka robin claire (k priezvisku mannion by sa modla mna aj hodilo), ale to mi nepreslo an nahodou....:(( ale uvidime, mozno ho zlomim

lubinka26
29. okt 2010

@warholette aj mne sa paci Zdenka 🙂 akurat som v mojom okoli sama 😅 a aj inicialky A.Z. su super. ked bude mat posledne pismeno v abecede, nech ma prve v mene 🙂

zuzana76
29. okt 2010

@lubinka26 mne sa paci aj Kamila spolu s vasim priezviskom, ale aj ta Zdenka nie je zly napad a Alexandru som mala aj na nasom zozname spolu s Danielou, ale mame chlapcov.

lubinka26
29. okt 2010

@zuzana76 🙂 no moje top 3 su alexandra, zdenka a kamila 🙂 ale so vsetkymi ma zrusili kamosky 😀
ja som chcela chlapca, pre toho mam meno uz davno vybrate, ale osud sa so mnou zahral 😀

warholette
29. okt 2010

@lubinka26 ja mam dobru kamaratku Zdenku, takze toto meno ma pre mna prijemny cveng 😉 ale z tymi inicialami AZ je to tiez dobry napad 🙂
a ake mate meno pre chlapca, ak sa smiem spytat?

lubinka26
29. okt 2010

@warholette no roky som mala vybrate Samko a Ema. lenze potom prisla era tychto mien a uz ich maju aj moje kamosky. takze som si uchmatla asi pred 2mi rokmi Jakubka, zatial este ziadneho nepozna, aj ked viem, ze ich je vela, nastastie nie v mojom okolo. s tym suhlasil aj moj priatel. akurat, ze zbytocne lebo cakame dievcatko 🙂 ale aj tak som rada. od zaciatku som bola presvedcena, ze to bude chlapcek. vsetci ma presviedcali, ze dievcatko a nakoniec mali pravdu.

tamara111
30. okt 2010

ahoj ) som tu nová a chcela by som sa popýtať na nejaké mená pre detičky keďže s manželom čakáme bábatká a dozvedeli sme sa že to budú dvojičky (chlapček a dievčatko). Doma už máme dve deti, takže to bude pestré ale veľmi sa na ne tešíme Bývame však mimo Slovenska a tak by sme potrebovali nejaké "univerzálne mená" aby zas babky na slovensku nemali problém s vyslovovaním mien svojich vnúčeniec Naše staršie detičky sú Emily a Victoria. Mimochodom naše priezvisko je Alsen ! Ďakujem

nikuska22
30. okt 2010

Ak sa mozem pridat do diskusie, tak ja napr. nevyberam mena podla toho, ci su otrepane alebo nie su, ci ich ma niekto z mojho okolia alebo nie. vyberam ich podla toho, ci sa mi pacia alebo nie. Ja sa volam Nicole a pred 30 rokmi, kedy som sa narodila to bolo originalne meno, teraz ho ma kazda druha, mne to ale nevadi. Moje deti sa volaju Sara a Laura, to su momentalne tiez velmi otrepane mena, no a co... .Nebudem teraz predsa davat mena Eva, Katka, Zuzka, janka a ja neviem ake, ked sa mi nepacia, to bol len priklad, neberte to osobne🙂moja segra je napr. tiez Janka 😝
Lubinka - mne sa paci k tvojmu priezvisku Nela, Daniela, Simona a aj ta Alexandra moze byt, hoci ruske mena velmi nemusim... a Emka sa mi tiez paci🙂meno Zdenka sa mi nepaci vobec ani Kamila, takze chapem tie tvoje kamosky 😀 ale to je vec vkusu a kazdemu sa paci nejake ine 😉
Tamara - ja som tiez chcela neutralne, lebo ja som bola velmi rada, ze som Nicole, v zahranici som nemala ziadne problemy, preto som dala Sara a Laura a pre chlapca sa mi paci Samuel, ale je to na tebe, neutralnych mien je vela🙂

maggie2
30. okt 2010

@nikuska22 Alexandra nie je ruské meno

maggie2
30. okt 2010

@mircalla mne sa páči k Tvojmu spomenutému priezvisku meno Kerry

maggie2
30. okt 2010

@tamara111 Yorick Alsen, Yannick Alsen, Tommy Alsen, Theo Alsen, Sven Alsen, Philipp Alsen, Nico Alsen, Ned Alsen, Julien Alsen, Erik Alsen, Daniel Alsen, Chris Alsen, Benny (iná forma Benjamin) Alsen, Andy Alsen, Armin Alsen, Alec Alsen... ak sa Ti niečo z tohto páči, daj vedieť, môžme sa "potrápiť" aj s dievčenskými menami k Tvojmu priezvisku 😉

mircalla
30. okt 2010

alsen je take vdacne priezvisko, dobre znie

tamara111
30. okt 2010

@maggie2 ahoj maggie .. velmi sa mi paci meno Erik ked to tak spominas, lenze problem je v tom ze pre babu som bezradna :(( pre dcerky co mame cize Emily aj Vickie mena vyberal manzel 🙂 a teraz to nechal na mna .. :( no a takto to vyzera

cinamon7
30. okt 2010

@tamara111 my mame erika a som spokojna, hodi sa mu k nemeckemu priezvisku, este aj inicialky ma E.E. a je jediny v celej skolke, vtedy sa rodili samkovia 😀 , teraz vsak cakam s noyvm mm dievcatko a bude mat rydzo slovenske priezvisko takze asi dame len danielka, paci sa nam aj natalka ale tych je tiez vsade navokol strasne vela 🙂

tereza79
31. okt 2010

@tulamatula ešte si zabudla Ema a Samuel?

tereza79
31. okt 2010

@lubinka26 to sú celkom v pohode maná,ale s tou Alexandrou opatrne,darmo ju budete volať Sandy(tak ináč volá moja sesternica dcéru Sandru)keď pre celú školu a všetkých kamarátov a známych bude Saša,budú ju tak volať či chcete či nie.

kacenqa
31. okt 2010

@lubinka26 mia by som urcite nedala, tak sa totiz vola kazda tretia macka v utulku (aj ta nasa) a zara zas ako ten obchod...aby sa jej neposmievali a nevraveli jej napr. tesco, deti su zle...

@tereza79 nie je to celkom tak, my napr. mame kamosa, ktoreho od malicka volali bibi (vola sa peto) a ta prezyvka sa s nim taha a to uz chalan skoncil vysku, a vsetci ho volaju biban...aj kamarati, aj v skole, aj vsade...snad uz len teraz v robote ho tak nebudu volat....a dalsiu kamosku mame danielu a vsetci ju volaju danda a to uz ma rocneho syna....takze zalezi od toho, ako si to clovek dokaze presadit

nasa starsia sa napr. vola Margareta, myslela som si, ake jedinecne meno a zrazu poznam naokolo asi 4 ci 5 dievcat s tymto menom a kazdu volaju inak - jednu mardzi, jednu megi, jednu gigi no a my tu nasu gretka... 😉

nikuska22
31. okt 2010

@maggie2 ja viem, ze povod ma v grectine, ale mala som na mysli, ze ludia maju tendenciu oslovovat Alexandru Sasa a to zneje cisto rusky 😉

lilly123
31. okt 2010

ano maju tendenciu oslovovat alexandry sasa 🙄 ale mne sa to osobne vobec nepaci pretoze alexandra je podla mna krasne meno tak nechapem ako ho niekto mohol hentak pospatit nic v zlom ale alexandry sa daju oslovovat aj ovela krajsie napr Alex, Saska, Sasi , Lexi ,... a kopu inych tak neviem preco akurat je zauzivane ze alexandry oslovuju sasa to s tym menom nema nic spolocne ved ani katariny neoslovuju kata ... aj ked by mohli 😀

maggie2
31. okt 2010

@tamara111 Takže keď sme už pri dievčenských menách: Zarina Alsen, Wanda Alsen, Violetta Alsen, Verena Alsen, Selina Alsen, Olivia Alsen, Melina Alsen, Marietta Alsen, Lorena Alsen, Leonie Alsen, Lena Alsen, Kora (Korinna) Alsen, Katharina Alsen, Juliana Alsen, Elena Alsen, Gloria Alsen, Daniella Alsen, Belina Alsen, Antonella Alsen, Annamaria Alsen, Alessia Alsen, Alina Alsen, Annika Alsen...

monuska_9
31. okt 2010

@maggie2 paci sa mi Wanda, Selina alebo Olivia .... mozno este Alira Alsen, alebo Nyla Alsen 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre